Na ustach grzechu

literatura piękna
2012-10-02
9788376741994
satyra polska

Książka nie zrobiła na mnie kompletnie wrażenia.Chyba jednak preferuję inny rodzaj dowcipu.Mało śmieszne,wręcz żenujące.

Książka traktowana w kategorii literackiego żartu bądź satyry mająca parodiować słynną „Trędowatą”. W sumie ciekawa zabawa konwencją, umiejętnie naśladowany jest styl modnych w tamtym czasie romansów. Dużo tu wzniosłości, omdleń, patetycznych wyznań, zakończonych w dość nieoczekiwany sposób. To raczej ciekawostka, obawiam się, że dla współczesnej czytelniczki i czytelnika...

Spodziewałam się czegoś lepszego, po recenzji na okładce. Mnie osobiście książka mocno zawiodła ;/

Na półkach: , , , ,

Przeczytałam tutaj kilka opinii i jestem szczerze zaskoczona takimi pozytywnymi ocenami. Wygląda na to, że tylko mnie ta książka absolutnie nie bawi. Według mnie to dziwny i nieśmieszny gniot.
Szkoda.

Umarłam! Chyba nie uśmiałam się tak na ,,romansie" od czasów sławetnych ,,Pięćdziesięciu twarzy Greya". Tak bawił mnie absurd całości a tutaj prawdziwa i z pełną premedytacją wprowadzona satyra. Satyra tak dobrze poprowadzona, że nawet po upływie stu lat bawi i wiecie co? Nadal jest aktualna.

Z ogromną ciekawością przyglądam się naszemu rodzimemu rynkowi książkowemu i nie...

Magdalena Samozwaniec nic nie traci w porównaniu ze współczesną satyrą. Super się czyta.

Na półkach: , , , ,

Uwielbiam! Czytając płakałam ze śmiechu. Wspaniała. jak na tamte czasy pełna humoru lektura. Na szczególną uwagę zasługują język i styl pisania autorki. Zdecydowanie polecam. A ilustracje w książce stanowią idealne dopełnienie.

Koniecznie. Nawet jeśli się nie czytało Mniszkówny. "na ustach grzechu" to parodia doskonała. Można umrzeć ze śmiechu.

Jednak dawne (bo nie wypada użyć sformułowania „stare”) polskie satyryczki są naprawdę niesamowite. Po rewelacyjnej Stefanii Grodzieńskiej, po kilku satyrach Chmielewskiej przyszedł czas na Magdalenę Samozwaniec. Polecano mi ją wielokrotnie, ale jakoś tak mi było nie po drodze. Ale wreszcie udało mi się dorwać jej debiut czyli „Na ustach grzechu”. I zachwyciłem się.

Jest...

Losy dwojga młodych ludzi, których przyszłość została już zaplanowana przez ich rodziny. Dla każdego są już zaplanowane małżeństwa, mające na celu poprawić sytuację finansową obu rodzin. Czy zwycięży uczucie zrodzone między dwojgiem ludzi? A może koneksje rodzinne okażą się ważniejsze? W dość satyryczny sposób jest tu pokazane jak wyglądało życie w czasach, gdy rodzina była...

Dyskusje

• Literatura polska