Kup teraz - 18 ofert w cenie od 6.99 zł do 21.99 zł

Śmiertelne napięcie

Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Cykl: Maggie O'Dell (tom 9) kryminał, sensacja, thriller
Hotwired
Maggie O'Dell (tom 9)
kryminał, sensacja, thriller
9788323882008
Katarzyna Ciążyńska

Historia dziwna i mnie nie przekonuje. Takie sobie.

Agentka FBI specjalistka psycholog od tworzenie profili seryjnch morderców z polecenia nowego szefa jedzie do Nebraski bo... Zdechł tam krowa. Serio? Rozumiem że ma z przełożonym,, na pienki,, ale krowa? Delikatnie mówiąc jest to lekko naciągane. Jedziemy dalej, Kava rozpoczyna kolejny wątek zakażeń w szkole kompletnie nie wiązany z pierwszym. Pytanie brzmi po co dwa wątki,...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dałbym 6,5, ale że bliżej mi do 6-ciu, więc tylko tyle.
Było by lepiej, gdyby nie dwuwątkowość, która w tym wypadku nie zdała egzaminu. IMO, oczywiście ☝️
Nie mniej, nadal to Kava - dobrze się czyta, no i już dawno polubiłem Maggie, nawet, gdy sporo kwestii da się przewidzieć.

Przeczytałam, przemyślałam i mam wrażenie, że to jak na razie najgorsza książka autorki, z jaką dane mi było się spotkać.
Kiedy zaczynałam czytać tę serię, zauroczył mnie klimat powieści, którego z każdym kolejnym tomem brakuje mi coraz bardziej. Postać Nicka Morelliego, którego losy od początku przeplatały się z losami głównej bohaterki, zastąpiona została mdłym Benjaminem...

Z każdą kolejną książką tej serii czuję coraz większy niedosyt doprecyzowania intrygi kryminalnej i wyjaśnienia, o co tak naprawdę chodziło. Przyzwyczaiłam się do stylu autora polegającego na stopniowaniu napięcia, a potem kończenia wszystkiego od nowego wątku, ale poświęcanie uwagi wątkom obyczajowym sprawia, że kryminał traci na jakości. A szkoda.

Seria z agentka O'Dell zaczyna już nudzić. Ciągle wpada w tarapaty i zawsze cudem udaje się jej wyjść cało.

Pierwsze zetknięcie z Alex - strzał w samą dziesiątkę.

Książka „Śmiertelne napięcie” całkowicie przypadkowo wpadła mi w ręce i mogę z czystym sumieniem napisać, ze takie przypadki to ja po prostu uwielbiam.. Skończyłam ją od A do Z w ciągu 2 dni i to nie z faktu, ze posiada tylko ponad 300 stron ale naprawdę potrafi wmurować czytelnika w fotel.

Wzięłam 9 powieść z cyklu...

Książkę czyta się dobrze chociaż nie widać połącznia między dwoma wątkami. Nie do końca wyjaśnione zależności. Pozostaje sporo pytań bez odpowiezi co skłania czytelika do zastanowienia się co autorka chciała nam przekazać.

Książkę z pewnością przyjemnie się czytało, ale jeśli chodzi o całą twórczość Alex Kavy to wypadła z nich najsłabiej. Dwa niezależne wątki, które na koniec się nawet nie splatają i totalny rozgardiasz w faktach, tak jakby autorka celowo na szybko chciała zakończyć książkę zapominając wyjaśnić pewne wydarzenia. Niestety, ale moim zdaniem taka fabuła wymaga przynajmniej 500...

Pomysł do tej części super, książka trzyma w rozwiklaniu zagadki do konca.

2 527
    1 078