Przez Polskę Ludową na przełaj i na przekór

PRL Polska Ludowa historia Polski historia najnowsza
historia
978-83-7506-651-7
PRL Polska Ludowa historia Polski historia najnowsza

Mieszkanka o PRLu, dużo anegdot, ciekawy styl. Oczywiście: są rozdziały ciekawsze i mniej. Ogólnie warto.

Bardzo dużo informacji przedstawionych (w zdecydowanej większości) w ciekawy sposób. Dla tych co chcą mieć wiedzę o PRL-u a nie chcą czytać dziesiątek książek na ten temat. Zainteresowanych tematem mogę odesłać także do znakomitych Dzienników Stefana Kisielewskiego, które jest często cytowany w tej książce. Wielka szkoda, że prof. Wieczorkiewicza nie ma już wśród nas.

Bardzo dobra pozycja dotycząca dziejów PRL. Świetne komentarze i nieznane dotąd smaczki historyczne autorstwa śp. profesora Pawła Wieczorkiewicza sprawiają, że czyta się tę książkę bardzo szybko i z niesłabnącą atencją.

Ciekawa, momentami aspekty polityczne zbyt rozbudowane, przez co w tych miejscach pozycja traci aczkolwiek warto przeczytać.

Niemal kompendium wiedzy na temat PRL-u, potraktowane nie chronologicznie, a tematycznie. Niestety, rodziały "polityczne" momentami nużą, w dodatku poruszane tam kwestie lubią się powtarzać w innych miejscach. Kolorytu książce dodają za to umiejętnie "przemycone" i interesujące anegdoty. Przydałoby się stanowczo więcej zdjęć (takie opracowanie aż prosi się o bogatą...

• Historia
  • Historia Polski