rozwiń zwiń

Dziś na BookTargu – wtorek, 11 maja

LubimyCzytać LubimyCzytać
11.05.2021

Wtorek to kolejny dzień z inspirującymi BookTargowymi spotkaniami. W literackim menu znajdują się rozmowy z Pawłem Radziszewskim, Sylwią Zientek, Agnieszką Bednarską i Izabelą Janiszewską, Łukaszem Superganem, Maciejem Siembiedą i Grzegorzem Gortatem, jak również z twórcą powieści graficznej „Rok 1984” Fido Nesti. W BookTargu branżowym o książkowych statystykach opowie Janina Bąk.

Dziś na BookTargu – wtorek, 11 maja

We wtorek 11 maja transmisje branżowe rozpoczną się o godz. 10.00, a te skierowane do czytelników – o godz. 15. Pamiętajcie, że każde spotkanie możecie śledzić na Facebooku lubimyczytac.pl oraz BookTargu, a także na LC.TV na YouTube.

BookTarg – spotkania we wtorek, 11 maja

Godz. 15:00 Paweł Radziszewski

Debiut oceniany przez czytelników serwisu lubimyczytać.pl na 8,2/10!
Kiedy Joanna Bator zaczęła czytać „Pomiędzy” Pawła Radziszewskiego, pomyślała, że ma przed sobą dzieło doświadczonego pisarza, ukrywającego się pod pseudonimem. „Opowieść uderza dojrzałością języka, precyzją misternej formy i konsekwencją wykreowanego świata. Do końca trzyma w napięciu i zdumiewa. Świeże literackie mięcho!" – napisała.

Kim jest Paweł Radziszewski i o czym jest jego debiutancka powieść „Pomiędzy”, dowiemy się na spotkaniu, które poprowadzi Marcin Zwierzchowski, redaktor lubimyczytac.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 16:00 Sylwia Zientek

W dzielnicy Montparnasse, stolicy artystycznego świata, żyło blisko dwieście Polek-artystek. Malowały, ale i kochały, przeżywały życiowe dramaty i uniesienia, nierzadko przymierając głodem. Sylwia Zientek dotarła do unikalnych, często nigdy niepublikowanych materiałów, na których oparła tę napisaną z pasją i miłością książkę.

O nieznanych historiach polskich malarek w legendarnej dzielnicy Paryża opowie w rozmowie z Agnieszką Jankowiak-Maik (redaktorka naczelna serwisu CiekawostkiHistoryczne.pl).

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 17:00 Agnieszka Bednarska i Izabela Janiszewska

O miejscu kryminału na polskim rynku, tematyce, której może dotykać powieść kryminalna oraz wyzwaniach, jakie towarzyszą jej tworzeniu porozmawiamy z Izabelą Janiszewską (cykl Larysa Luboń i Bruno Wilczyński) oraz Agnieszką Bednarską („Piętno Katriny”).

Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 18:00 Grzegorz Gortat i Maciej Siembieda

Bohaterowie ich książek różnią się w zasadzie wszystkim. Styl opisywania ich myśli i światów – również.
Różnice te będą ramami dyskusji, którą poprowadzi redaktor lubimyczytać.pl, Remigiusz Koziński. Poprosi on autorów o znalezienie granicy, po przekroczeniu której możemy o książce powiedzieć, że jest „kryminałem”, ewentualnie, że absolutnie na to miano nie zasługuje. Zapraszamy serdecznie!

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 19:00 Łukasz Supergan

Łukasz Supergan to człowiek, dla którego pokonywanie szlaków długodystansowych jest pasją i spełnianiem marzeń. Zimą 2021 roku dokonał zimowego przejścia polskich gór – w ciągu niemal 49 dni przeszedł 1100 km przez Sudety i Karpaty. Ma też na swoim koncie dwukrotne przejście Łuku Karpat, zimowy trawers Islandii i przejście irańskiego łańcucha Gór Zagros. W przededniu premiery jego najnowszej książki, porozmawiamy o tym, jaką okazją do sprawdzenie się w wymagających warunkach, ale i do poznawania walorów przyrodniczych są wielodniowe wędrówki po polskich szlakach. To zaproszenie do wędrówki zarówno po trasach popularnych, jak i mniej znanych, łatwych, ale i wymagających pewnego doświadczenia trekkerskiego.

W podróż z autorem zabierze nas Remigiusz Koziński, redaktor lubimyczytać.pl.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

Godz. 20:00 Fido Nesti

Fido Nesti jest artystą samoukiem, który tworzy ilustracje i komiksy od ponad dwudziestu pięciu lat. Jego prace pojawiły się między innymi w „The New Yorker”, „Rolling Stone”, „Playboy”, „Runner's World” i „Americas Quarterly”.

O swojej sugestywnej, graficznej adaptacji jednej z najważniejszych powieści XX w. opowie w rozmowie z Bartkiem Czartoryskim.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku.

BookTarg branżowy – harmonogram 11 maja

Godz. 10:00 Biblioteczne Eldorado – nowoczesne rozwiązania systemowe kluczem do stworzenia idealnego katalogu książek

Paneliści: dr Krzysztof Sopyła – CIO, Kierownik Prac Badawczo-Rozwojowych w Literacka Technologie; Dominik Łuszczyński – Brand Manager w Literacka Technologie.

Godz. 11:00 Jak mierzyć, by się dowiedzieć? O statystykach kluczowych dla rynku książki

Prowadzenie: Janina Bąk - ekspert od statystyki, nauczycielka akademicka, blogerka, autorka książek, szerzej znana jako Janina Daily (janinadaily.com), umie opowiadać o liczeniu tak pasjonująco jak nikt inny.

Godz. 12:00 Prezentacja laureatów konkursu Mistrz Promocji Czytelnictwa

Paneliści: Dorota Drobnik-Stefańska – Biblioteka Miejska w Inowrocławiu; Iwona Pietrzak-Płachta – Biblioteka Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Pliszczynie; Anna Gruszecka – Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu oraz dr Barbara Budyńska – p.o. Przewodniczącej Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich – organizatora konkursu.

Godz. 13:00 Nowoczesne biblioteki w Norwegii – specyfika pracy z treściami cyfrowymi i wydarzeniami podczas pandemii.

Prowadzenie: Espen Rosbak - menadżer programowy Biblioteki w Stavanger, Norwegia.

Godz. 14:00 100-lecie wydawnictwa Nasza Księgarnia

Paneliści: Agnieszka Tokarczyk – Prezes Zarządu Wydawnictwa Nasza Księgarnia, Marek Dobrowolski – dyrektor handlowy oraz Jan Ławicki – dyrektor działu promocji Wydawnictwa Nasza Księgarnia.
Prowadzenie: Izabela Sadowska, prezeska lubimyczytać.pl.

Godz. 15:00 Skuteczne hashtagi branżowe - jak i dlaczego dobierać?

Prowadzenie: Anna Ledwoń-Blacha – Co-founder & Creative Director w agencji More Bananas, organizator CRASH Mondays. Autorka w takich magazynach jak Event Management Polska, Social Media Manager, NowyMarketing, Marketer+, Nowa Sprzedaż czy Social Press. Szkoleniowiec – głównie w zakresie mediów społecznościowych i customer experience.

Udział w wydarzeniach BookTargu Branżowego jest darmowy. Obowiązują zapisy na poszczególne webinaria. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę internetową i na wydarzenie online „BookTarg branżowy” na Facebooku.

Booktarg branżowy

[aj]


komentarze [2]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
czytampowoli 11.05.2021 13:42
Czytelniczka

Jak dla mnie najlepszy dzień festiwalu. Nie mam nic przeciwko, żeby trwał cały rok, codziennie bym oglądała. Pozdrawiam

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 10.05.2021 11:39
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post