rozwiń zwiń

Literackie wydarzenie maja – Wirtualne Targi Książki BookTarg

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.05.2021

Katarzyna Bonda, Katarzyna Nosowska, Wojciech Chmielarz, Jakub Ćwiek, Beata Pawlikowska, Marta Frej, Alek Rogoziński, Jacek Galiński, Marta Kisiel, Aneta Jadowska, Łukasz Supergan, Drauzio Varella, Fido Nesti, Piotr Stankiewicz czy Maciej Siembieda, to tylko niektórzy pisarze, którzy spotkają się z czytelnikami podczas BookTargu – wielkiego święta książek online. To już trzecia edycja Wirtualnych Targów Książki organizowana przez Allegro, lubimyczytać.pl oraz Legimi. Wydarzenie trwa od 6 do 12 maja. 

Literackie wydarzenie maja – Wirtualne Targi Książki BookTarg

Poprzednie dwie edycje BookTargu to transmisje ponad 100 spotkań autorskich i około 30 konferencji, w których tłumnie braliście udział - w sumie wydarzenia obejrzały prawie 2 miliony widzów! Tym razem również liczymy na Waszą obecność i aktywność, bo w programie III edycji znajdzie się jeszcze więcej atrakcji!

III edycja BookTargu 6-12 maja. Spotkania z pisarzami, promocje dla czytelników

Wielkie święto książki online odbędzie się w dniach 6-12 maja. W tym czasie czytelnicy spotkają się ze swoimi ulubionymi polskimi i zagranicznymi pisarzami oraz będą mogli skorzystać z wyjątkowych promocji książkowych na Allegro. Nie zabraknie też inspirujących paneli dyskusyjnych o branży książki. Każdy miłośnik czytelnictwa znajdzie coś dla siebie wśród różnorodnych bloków tematycznych, które są wyróżnikiem Wirtualnych Targów Książki BookTarg. Wydarzenie organizujemy po raz trzeci we współpracy z Allegro oraz Legimi. 

Trzecia edycja BookTargu to również doskonały moment na spotkania branży książki i czas ogłoszenia wyników największego badania czytelników w sieci, przygotowanego przez serwis lubimyczytać.pl wraz z Polską Izbą Książki. W badaniu wzięło udział przeszło 13 tys. internautów. Dziękujemy za wasze zaangażowanie!

Wiemy, że książkowa branża odczuła skutki szalejącego wirusa. Ponad milionowy wzrost zadłużenia księgarń, 240 zamkniętych placówek, odwołane spotkania autorskie i stacjonarne targi, a z drugiej strony dwucyfrowy wzrost sprzedaży książek. Teraz ciekawi nas, jakie zmiany zaszły w postawach czytelników – tłumaczy Izabela Sadowska, prezeska lubimyczytać.pl. – Trzecia edycja BookTargu to doskonały czas, aby podzielić się tą wiedzą i podyskutować na ten temat. Bardzo mnie cieszy, że formuła targów on-line nadal cieszy się sporym zainteresowaniem, a czas pokaże czy takie spotkania targowe staną się praktyką – dodaje.

BookTarg to nie tylko ciekawe i innowacyjne wydarzenie kulturalne, spotkania i dyskusje z pisarzami, ale również szansa znalezienia autorów i tytułów, które warto dołączyć do domowej biblioteczki. W tegorocznej edycji weźmie udział ponad 50 wydawnictw oraz księgarni, które będą prowadziły sprzedaż wybranych tytułów w ramach wirtualnych stoisk. Będzie to wyjątkowa okazja do zakupu wybranych tytułów w atrakcyjnych cenach z darmową dostawą w ramach Allegro Smart! Osoby, które w ramach promocji aktywują Smart! na Start, będą mogły 5 razy skorzystać z darmowych przesyłek i zwrotów w ramach Allegro Smart!, a także zyskują dostęp do specjalnych okazji w Strefie Smart! i festiwalu zakupowego Smart! Week (promocja jest dostępna dla osób, które w momencie jej trwania nie mają aktywnej usługi Allegro Smart!).

Allegro, lubimyczytać.pl i Legimi organizują BookTarg, aby wspomóc promowanie czytelnictwa i wzmocnić sprzedaż książek. Udział w BookTargu jest bezpłatny i dostępny dla każdego internauty.

Co nas czeka na BookTargu? 

Podczas trzeciej edycji BookTargu odbędą się dziesiątki spotkań z autorami i autorkami! Poniżej 15 rozmów wybranych z bogatego programu. Kliknijcie w obrazek, aby przenieść się do wydarzenia na Facebooku i zaznaczyć swoją obecność.

Wszystkie spotkania będą dostępne na Facebooku lubimyczytać.pl oraz BookTargu

8 maja, sobota, godz. 19.00 Katarzyna Nosowska | BookTarg

Zapraszamy na spotkanie z Katarzyną Nosowską! Jej hity śpiewane są od lat. Tekściarka, która uwrażliwia na słowo. Autorka książek, które zawojowały listy bestsellerów. Katarzyna Nosowska spotka się z czytelnikami na żywo, a spotkanie będzie dotyczyło oczywiście literatury. 

Przypominamy, że książki: "A ja żem jej powiedziała" oraz "Powrót z Bambuko" zdobyły najwięcej głosów czytelników i zwyciężyły w kategorii publicystyka w Plebiscycie Książka Roku lubimyczytać.pl, Allegro w roku 2019 oraz 2020.

Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

6 maja, czwartek, godz. 18.00. „Świat bez wyboru. Historia reżimu, który uczynił kobiety przedmiotami” | BookTarg

Prowokująca, prorocza „Opowieść Podręcznej” Margaret Atwood jest fenomenem na skalę globalną. W przejmującej, graficznej adaptacji Renée Nault przerażający świat Gileadu nabrał jeszcze mocniejszego niż dotąd wyrazu. Fabuła jest wciąż aktualna, zwłaszcza ostatnio w Polsce. Emocjonalność ilustracji nie byłaby możliwa, gdyby nie wielkie zaangażowanie ich autorki w przekazywane treści.

W spotkaniu wokół komiksu wezmą gościnnie udział: Magdalena Środa, Monika Rakusa i Agnieszka Jankowiak-Maik. Prowadzenie: Sylwia Chutnik.

6 maja, czwartek, godz. 19.00. Katarzyna Bonda | BookTarg

Katarzyna Bonda w wielkim stylu powraca z kryminałem, którego bohaterem po raz kolejny uczyniła Huberta Meyera - profilera, którego pokochali czytelnicy i dzięki któremu świat nad Wisłą dowiedział się o tej fascynującej profesji. Wybitny fachowiec i łamacz kobiecych serc wystawiony zostanie tym razem na najcięższą z prób....

Z autorką porozmawia Kuba Frołow.

7 maja, piątek, godz. 16.00. Ałbena Grabowska | BookTarg

Ałbena Grabowska - pisarka, która dla literatury porzuciła karierę neurolożki - po raz kolejny sięga po temat niełatwych ludzkich losów, w które wkradają się wojna i miłość.
Czy czytelniczki pokochają bohaterki jej nowej powieści zatytułowanej „Rzeki płyną, jak chcą”?

Zapraszamy na rozmowę z autorką, którą poprowadzi Olga Kowalska (Wielki Buk).

7 maja, piątek, godz. 17.00. Magda Stachula | BookTarg

Magda Stachula, mistrzyni domestic noir, jak nikt inny potrafi dotknąć najciemniejszych stron ludzkiej natury. Właśnie powraca z kolejnym niepokojącym thrillerem psychologicznym. Jeżeli podobała Wam się „Oszukana”, koniecznie sięgnijcie po „Odnalezioną” i posłuchajcie rozmowy z autorką, która poprowadzi Olga Kowalska (Wielki Buk).

8 maja, sobota, godz. 17.00. Kisiel, Jadowska, Mortka - fantastyczna literatura! | BookTarg

Fantastyka dziecięca i fantastyka dla dorosłych. Z Martą Kisiel, Anetą Jadowską i Marcinem Mortką rozmawiamy o różnicach w pisaniu fantastyki dla dzieci, młodzieży i dorosłych.

Rozmowę poprowadzi Marcin Waincetel, redaktor lubimyczytać.pl.

8 maja, sobota, godz. 18.00 Joanna Jax i Nina Majewska-Brown | BookTarg

Ich powieści są niezwykle popularne - sięgają po nie zarówno ci, którzy chcą dowiedzieć się czegoś więcej o historii, jak i czytelnicy spragnieni prawdziwych emocji zaklętych na kartach książek. Z czytelnikami Booktargu spotkają się Joanna Jax, autorka m.in. cykli "Zemsta i przebaczenie" czy "Drugi brzeg" oraz Nina Majewska-Brown, autorka m.in. książek "Ostatnia więźniarka Auschwitz" i "Anioł życia z Auschwitz".

Rozmowę poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

8 maja, sobota, godz. 20.00 Alek Rogoziński i Jacek Galiński | BookTarg

Na tym spotkaniu będzie się działo! Dwaj znani i lubiani autorzy komedii kryminalnych spotkają się z czytelnikami i zdradzą swoje sekrety na wywoływanie uśmiechu na twarzach czytelników.
Alek Rogoziński ("Ukochany z piekła rodem", "Teściowe w tarapatach") i Jacek Galiński (seria o Zofii Wilkońskiej) opowiedzą, dlaczego zdecydowali się w głównych rolach swoich powieści obsadzić bohaterki-seniorki. Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

10 maja, poniedziałek, godz. 18.00 Marta Frej | BookTarg

Marta Frej, polska malarka, ilustratorka i animatorka kulturalna, opisuje dzisiejszą rzeczywistość i swój stosunek do niej za pomocą memów. W tych obrazach z błyskotliwymi, celnymi podpisami porusza wiele trudnych tematów dotyczących m.in. praw kobiet, feminizmu, nietolerancji wobec mniejszości seksualnych, ekspansji Kościoła katolickiego w życiu publicznym, wykluczenia, stereotypów. Książka będzie pretekstem do dyskusji o ważnych i aktualnych problemów społecznych, i odsłoni z pewnością trudną prawdę o polskiej rzeczywistości.

Z Martą Frej porozmawia Agnieszka Jankowiak-Maik (redaktorka naczelna serwisu CiekawostkiHistoryczne.pl).

10 maja, poniedziałek, godz. 19.00 Wojciech Chmielarz i Jakub Ćwiek | BookTarg

Tych autorów nikomu nie trzeba przedstawiać! Jakub Ćwiek i Wojciech Chmielarz połączyli swoje siły pisząc „Skowyt” - pierwszy polski audioserial, który powstawał w duecie. Autorzy opowiedzą o podejściu do wymagającego gatunku, jakim jest horror, a także o trudnościach i możliwościach, jakie daje tworzenie w duecie. 

Rozmowę poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

11 maja, wtorek, godz. 17.00. Agnieszka Bednarska i Izabela Janiszewska | BookTarg

O miejscu kryminału na polskim rynku, tematyce, której może dotykać powieść kryminalna oraz wyzwaniach, jakie towarzyszą jej tworzeniu porozmawiamy z Izabelą Janiszewską (cykl Larysa Luboń i Bruno Wilczyński) oraz Agnieszką Bednarską ("Piętno Katriny").

Spotkanie poprowadzi Ewa Cieślik, koordynatorka redakcji lubimyczytać.pl.

11 maja, wtorek, godz. 18.00. Grzegorz Gortat i Maciej Siembieda | BookTarg

Grzegorz Gortat i Maciej Siembieda. Bohaterowie ich książek różnią się w zasadzie wszystkim. Styl opisywania ich myśli i światów - również.
Różnice te będą ramami dyskusji, którą poprowadzi redaktor lubimyczytać.pl, Remigiusz Koziński. Poprosi on autorów o znalezienie granicy, po przekroczeniu której możemy o książce powiedzieć, że jest „kryminałem”, ewentualnie, że absolutnie na to miano nie zasługuje. Z pisarzami porozmawia Remigiusz Koziński, redaktor lubimyczytać.pl. 

11 maja, wtorek, godz. 20.00. Fido Nesti | BookTarg

Fido Nesti jest artystą samoukiem, który tworzy ilustracje i komiksy od ponad dwudziestu pięciu lat. Jego prace pojawiły się między innymi w "The New Yorker", "Rolling Stone", "Playboy", "Runner's World" i "Americas Quarterly".

O swojej sugestywnej, graficznej adaptacji jednej z najważniejszych powieści XX wieku opowie w rozmowie z Bartkiem Czartoryskim.

12 maja, wtorek, godz. 14.00. „W sieci o książkach”. Jak czytamy w czasach pandemii?

Wyniki IV największego badania czytelników w sieci! 16 766 wypełnionych ankiet przez czytelników!

W dniach 8-22 kwietnia serwis lubimyczytać.pl wspólnie z Polską Izbą Książki przeprowadzili czwartą edycję badań czytelników w sieci, która skupiła się na zmianach zachowań czytelników w dobie pandemii.

Czytelnicy odpowiadali na pytania: Jak pandemia wpływa na nasze wybory czytelnicze? Czy kupujemy więcej, czy mniej książek? A może częściej sięgamy po e-booki lub audiobooki? Jakie kategorie książek najchętniej czytamy, a które już nas zmęczyły?

Zapraszamy na prezentację wyników. W rozmowie udział wezmą: Sonia Draga (prezes Polskiej Izby Książki oraz Wydawnictwa Sonia Draga), Izabela Sadowska (prezes lubimyczytać.pl) oraz czuwający nad przebiegiem badań dr Paweł Kuczyński (socjolog, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie).

12 maja, wtorek, godz. 19.00. Siri Pettersen | BookTarg

Zapraszamy na spotkanie z Siri Pettersen, norweską pisarką i ilustratorką.

18 maja ukaże się "Żelazny Wilk", pierwsza książka z serii „Vardari”. To odrębny cykl, którego akcja toczy się w uniwersum znanym z obsypanych nagrodami „Kruczych pierścieni”, oryginalnej sagi fantasy, osadzonej na staronordyckim gruncie.

Rozmowę poprowadzi Bartek Czartoryski. Spotkanie z udziałem tłumacza.

Podobnie jak w przypadku poprzednich edycji, tak i teraz odbędzie się BookTarg branżowy, czyli blok poświęcony rynkowi wydawniczemu, skierowany do profesjonalistów i profesjonalistek działających na rynku książki.

Pełnego harmonogramu wydarzeń szukajcie na stronach booktarg.pl oraz facebook.com/BookTarg. Zaznaczcie obecność na wydarzeniach i zaproście na nie swoich znajomych!

Książki w booktargowych cenach znajdziecie tutaj.

Patronat medialny nad wydarzeniem objęły wyborcza.pl, gazeta.pl i Radio 357.

[ec]


komentarze [11]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
JustynaZaczytana 09.05.2021 11:47
Czytelniczka

Tak czy inaczej dobrze, że można kupić książki :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Agi 06.05.2021 10:12
Czytelniczka

Gdzie te promocje na Allegro?

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
BeataBrodska 05.05.2021 14:04
Czytelniczka

Gwoli zrównoważenia poprzednich komentarzy, ja wolę wersję online:) Nie znoszę tłumów na stacjonarnych targach, a i dostępność wydarzeń online jest neporównywalnie lepsza.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Rysava 08.05.2021 06:06
Czytelniczka

Mam to samo! Jestem absolutną introwertyczką i wszystkie moje targi wspominam szalenie traumatycznie. Teraz wreszcie na myśl o nich czuję tylko radosne podniecenie :))

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Veronica 05.05.2021 08:35
Czytelniczka

To trochę nie dla mnie. Sens targów był taki, żeby wyjść do ludzi, spacerować po stanowiskach, znaleźć coś ciekawego, czasami porozmawiać ze sprzedającymi itd. Online to nie to samo. Niestety :(

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
WMagdalena 06.05.2021 07:57
Czytelniczka

Przyłączam się. Dodała bym też że zapachu książki nic nie zastąpi.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Agi 04.05.2021 15:54
Czytelniczka

Dostane szału przez tego wirusa. Chcialabym isc na normalne targi, poszperac, spotkac autorow, a teraz wszystko wirtualnie albo i wcale. Kupowanie ksiazek przez neta nie ma tego uroku.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Nevermind 04.05.2021 12:36
Czytelniczka

Czy wydarzenia będą dostępne również na stronie www booktargu czy tylko na ich Facebooku? Na razie na stronie nic nie ma poza zapowiedzią, ewentualnie ja nie jestem w stanie w nic kliknąć :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.05.2021 12:44
Administrator

Dzień dobry! Tak, wszystkie wydarzenia będzie można oglądać na YouTube BookTargu, będą również dostępne na Facebooku. Strona BookTargu rusza już jutro, 5 maja. Pozdrawiamy!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anka 04.05.2021 13:36
Bibliotekarka

Bardzo chętnie wzięłabym udział w spotkaniu autorskim z Ałbeną Grabowską, niestety osoba prowadzącej Olgi Kowalskiej mnie skutecznie odstrasza. Byłam już na spotkaniach prowadzonych przez Olgę i niestety nie wspominam tego dobrze. Często zadaje infantylne pytania i nie słucha rozmówcy, a dodatkowo mówi z dziwną manierą przy okazji kalecząc język polski. Na dłuższą metę nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać 04.05.2021 09:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post