Dziś na BookTargu – środa, 12 maja

LubimyCzytać LubimyCzytać
12.05.2021

Środa to już ostatni dzień BookTargu. Wirtualne targi książki kończymy z przytupem! W harmonogramie spotkania z Fryderykiem Karzełkiem, Grażyną Plebanek, Mariuszem Suroszem, Angeliką Kuźniak i Petrą Hůlovą, a także Siri Pettersen, autorką powieści „Żelazny wilk”. Całość zwieńczy rozmowa o przekraczaniu granic gatunków literackich z Malwiną Ferenz, Agnieszką Jeż i Magdaleną Witkiewicz. Środa to również dzień prezentacji efektów badania „W sieci o książkach”.

Dziś na BookTargu – środa, 12 maja

W środę 12 maja transmisje rozpoczną się o godz. 15. Pamiętajcie, że każde spotkanie możecie śledzić na Facebooku lubimyczytac.pl oraz BookTargu, a także na LC.TV na YouTube.

BookTarg – spotkania w środę, 12 maja

Godz. 15:00 Fryderyk Karzełek

Miał 36 lat, gdy zbankrutował. Stracił dom, samochód, źródło utrzymania. To była trauma, z której trudno się podnieść. Długi spłacał kilkanaście lat. Dziś Fryderyk Karzełek, trener i mentor biznesu, swoją własną historią pokazuje, że problemy mogą wyjść nam na dobre. Nawet w czasach lockdownu i pandemii, które zmieniły nasz sposób funkcjonowania w pracy, życiu prywatnym i biznesie.

Z autorem porozmawia Katarzyna Domańska.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 15:30 Grażyna Plebanek

„Bruksela” Grażyny Plebanek to przewodnik inny niż wszystkie. Bo... wyjątkowo subiektywny. A właściwie... nie przewodnik. Raczej opowieść o stolicy współczesnej Europy. Po przeczytaniu go na zawsze zmienicie o niej zdanie. A może zechcecie odwiedzić?

Z autorką podróżować będzie Katarzyna Domańska.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 16:00 Mariusz Surosz

Praga. Od wieków przyciąga, fascynuje i inspiruje, nie pozwala o sobie zapomnieć. Do jej pasjonatów zalicza się także Mariusz Surosz, który od lat zgłębia tajemnice miasta i istotę czeskości. Tropiąc miejsca i symbole związane z kształtowaniem się czeskich mitów, spaceruje między pomnikami i kamienicami, ogląda obrazy i słucha muzyki. Autor uświadamia nam też, jak wiele razy w historii czeskość była zagrożona, a złota Praga, najbardziej czeskie z miast, musiała o swoją tożsamość walczyć rękami pracowitych mieszczan, genialnych malarzy, rzeźbiarzy i muzyków, a nawet hokeistów. Dziś nikt już nie ma wątpliwości, do kogo należy Praga, a na pytanie, czyje są praskie tramwaje, parki i miejski kurz, każdy Czech odpowie: „Naše!”.

Z Mariuszem Suroszem rozmawiać będzie Olga Kowalska.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 17:00 Angelika Kuźniak

Zapraszamy na rozmowę ze znakomitą biografistką i reporterką, autorką takich książek jak: „Soroczka”, „Boznańska. Non finito”, „Stryjeńska. Diabli nadali”, „Papusza” czy „Marlene”.
Prowadzenie: Agnieszka Błaszczyk.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 18:00 Petra Hůlová

Wyobraźcie sobie, że mężczyźni lądują w specjalnej Instytucji poprawczej, jeśli postrzegają kobiety przez pryzmat ich wyglądu. Wyobraźcie sobie, że za przedkładanie młodego ciała nad ciało dojrzałe grożą surowe kary. Wyobraźcie sobie, że moda wyszła z mody, makijaż jest wstydliwym przeżytkiem a kobiety, które nie chcą tego przyjąć są kierowane na odpowiednie leczenie. I wyobraźcie sobie, że opowiada Wam o tym wszystkim czeska specjalistka od literackich skandali i językowych wygibasów.

Petrę Hůlovą przepyta Agnieszka Błaszczyk.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Godz. 19:00 Siri Pettersen

18 maja ukaże się „Żelazny Wilk”, pierwsza książka z serii „Vardari”. To odrębny cykl, którego akcja toczy się w uniwersum znanym z obsypanych nagrodami „Kruczych pierścieni”, oryginalnej sagi fantasy, osadzonej na staronordyckim gruncie.

Rozmowę poprowadzi Bartek Czartoryski.

Spotkanie z udziałem tłumacza Grzegorza Zielińskiego.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

Siri Pettersen

Godz. 20:00 Malwina Ferenz, Agnieszka Jeż, Magdalena Witkiewicz

Obyczajówka, romans, kryminał, a może bajka dla grzecznych (i nie tylko) dzieci. O odwadze w przekraczaniu gatunkowych granic z Malwiną Ferenz, Agnieszką Jeż i Magdaleną Witkiewicz porozmawia Joanna Onysk.

Kliknij, aby dołączyć do wydarzenia na Facebooku

BookTarg branżowy – harmonogram 12 maja

Godz. 10:00 Książkomaty zamiast filii?

Paneliści: Paweł Braun – Biblioteka Miejska w Łodzi; Anna Gruszecka – Biblioteka Raczyńskich w Poznaniu; Krzysztof Nowicki – Arfido.

Godz. 11:00 Pomóż swojemu nosowi wyczuć dobrą książkę

Czyli jak część pracy wydawcy zrzucić na barki nowoczesnych technologii – webinar branżowy BookScout.ai.
Paneliści: dr Elżbieta Sobczak – UKSW; Małgorzata Sieniewicz – Literacka Technologie.

Godz. 12:00 Pieniądze to nie wszystko, czyli jak sfinansować działalność biblioteki

Paneliści: Halina Bernat – Biblioteka Miejska w Łodzi; Magdalena Konczarek – Miejska i Powiatowa Biblioteka Publiczna w Kutnie. Prowadzenie: Jakub Frołow / Legimi.

Godzina 13:00 „Kult czytelnictwa” - naiwne marzenia czy strategia rozwoju?

Organizator: Instytut Książki.
Paneliści: Agnieszka Borkiewicz – dyrektorka Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy w Jarocinie; Agnieszka Karp-Szymańska – Prezeska fundacji CzasDzieci.pl; Marek Zając – Dyrektor stacji telewizyjnej Polsat Rodzina. Przewodniczący Rady Fundacji Auschwitz-Birkenau; Dariusz Jaworski – Od 2016 roku dyrektor Instytutu Książki.

Godzina 14:00 „W sieci o książkach”. Jak czytamy w czasach pandemii?

Paneliści: Sonia Draga – prezeska Polskiej Izby Książki oraz Wydawnictwa Sonia Draga; Izabela Sadowska - prezes lubimyczytać.pl; dr Paweł Kuczyński – socjolog, wykładowca Collegium Civitas w Warszawie.

Godzina 15:00 Prawo i okolice

Interaktywna sesja Q&A z Tomaszem Palakiem.

Udział w wydarzeniach BookTargu Branżowego jest darmowy. Obowiązują zapisy na poszczególne webinaria. Po więcej informacji zapraszamy na oficjalną stronę internetową i na wydarzenie online „BookTarg branżowy” na Facebooku.

Booktarg branżowy

[aj]


komentarze [1]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 10.05.2021 14:20
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post