Grupa dyskusyjna Aktualności

8544
Dyskusji
1092795
Czytelników
Kategoria
Należysz

Rozwija się Stowarzyszenie Unia Literacka. Rozmawiamy z prezesem organizacji, Jackiem Dehnelem

Ewa Cieślik
utworzył 21.01.2020 o 13:41

Pisarki i pisarze postanowili zawiązać stowarzyszenie, które będzie stało na straży ich praw i promowało dobre praktyki na rynku książki, a także lobbowało na rzecz rozwiązań korzystnych dla literatury i czytelnictwa w Polsce. Teraz jego członkowie wybrali swoje władze. Prezes Unii Literackiej Jacek Dehnel odpowiedział na kilka pytań związanych z działalnością organizacji. 

Zobacz pełną treść

Lista wypowiedzi [106]

Sortuj:
256
23
05.02.2020 18:04

Ja doskonale rozumiem, że aby wyłuskać określone korzyści od danej jednostki lub dzięki Jej „namaszczeniu” nie można pozwolić sobie na jakiekolwiek krzywe spojrzenie w Jej kierunku.
Jednak szanuję ludzi, którzy potrafią powiedzieć danej osobistości, iż niestety popełniła okropną rzecz i powinna za Nią przeprosić, a nawet zadośćuczynić.
Nie oceniam Pani T. jako osoby, gdyż...

więcej

62
0
06.02.2020 13:01

Nie, zupełnie Pani nie rozumie.

Propozycje czytania fantazji p. Kurek pozwolę sobie odłożyć ad acta. Olga Tokarczuk natomiast podała powszechnie znane fakty, o których może przeczytać Pani w całym mnóstwie publikacji.

Może się Pani sprzeciwiać czemukolwiek, ma Pani do tego pełne prawo, natomiast stowarzyszenie jest finansowane ze składek członków, a nie z budżetu państwa.


Reklama
zgłoś błąd