forum Oficjalne Konkursy

Jeszcze jeden odcinek – wygraj książkę „Stranger Things. Ciemność nad miastem“.

LubimyCzytać
utworzył 09.09.2019 o 13:08

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło… Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę.

Kolejna po „Mrocznych Umysłach“ oficjalna książka ze świata serialu Stranger Things. A wy do jakiej grupy należycie? Zamieniacie czasem książki na seriale i zamiast „jeszcze jeden rozdział“, mówicie „jeszcze jeden odcinek“? A może preferujecie filmy pełnometrażowe, zapach popcornu i atmosferę kina?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.


Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Ciemność nad miastem - Jacek Skowroński
Ciemność nad miastem

Autor : Adam Christopher

Boże Narodzenie, Hawkins, 1984. Szeryf Hopper chce spędzić w spokoju pierwsze święta z Jedenastką, lecz jego adoptowana córka ma inne plany. Mimo protestów Hoppera, wyciąga z piwnicy pudło opisane „Nowy Jork” i zaczyna „przesłuchanie”. Jak to się stało, że Hopper wiele lat temu wyjechał z Hawkins? Co oznacza „Wietnam”? Dlaczego nigdy nie wspomina o Nowym Jorku? I choć Hopper wolałby zmierzyć się ze stadem wściekłych demogorgonów niż mówić o swojej przeszłości, wie, że nie może dłużej zaprzeczać prawdzie. Tak zaczyna się opowieść o incydencie w Nowym Jorku ‒ ostatnim wielkim śledztwie, nim wszystko się zmieniło… Lato, Nowy Jork, 1977. Po powrocie z wojny w Wietnamie Hopper zaczyna od nowa. Mała córeczka, kochająca żona i praca detektywa w nowojorskiej policji ‒ życie w cywilu wydaje się takie łatwe… Ale gdy nagle zjawiają się tajemniczy agenci federalni i konfiskują akta dotyczące serii brutalnych, nierozwiązanych zabójstw, Hopper bierze sprawy w swoje ręce, kładąc na szalę wszystko, byle tylko odkryć prawdę. Przenika do środowiska nowojorskich gangów ulicznych. Gdy jest bliski rozwiązania sprawy, w całym mieście gasną światła, pogrążając Hoppera w ciemności głębszej niż kiedykolwiek wcześniej.

Regulamin
  • Konkurs trwa 9 - 15 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu poradnia K. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [64]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
MogwaiGirl 19.09.2019 15:18
Czytelniczka

Również dziękuję za wyróżnienie :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Anne_Joy 19.09.2019 14:08
Czytelniczka

Bardzo dziękuję za wyróżnienie:) Niezmiernie się cieszę:) Gratulacje dla pozostałych zwycięzców! Pozdrawiam serdecznie!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 19.09.2019 11:29
Administrator

Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

Anne_Joy
Badhbh
Horror_Book_Devourer
Inka
MogwaiGirl

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 15.09.2019 23:59
Administrator

Konkurs zakończony.
Dziękujemy za wszystkie odpowiedzi.
Zwycięzców wyłonimy niebawem.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MogwaiGirl 15.09.2019 23:56
Czytelniczka

Może to, co teraz napiszę zostanie odebrane jako bluźnierstwo na portalu poświęconym książkom, ale filmy i seriale cenię sobie na równi ze słowem pisanym, szczególnie po ciężkim dniu w pracy, kiedy moje oczy są już zbyt zmęczone, żeby skupiać wzrok na literkach, lub kiedy złapie mnie grypa.

Na co dzień pracuję z tekstem przy komputerze, co oznacza wpatrywanie się w ekran...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
KalinaFaustyna 15.09.2019 22:00
Czytelniczka

Lubię czasem oglądać seriale, ale tak, jak powtarzając za Szymborską, lubi się zupę pomidorową albo kolor niebieski. Podobają mi się przystojni aktorzy, prowadzenie kamery, przejmująca muzyka, bajkowe krajobrazy. Jednak mój świat , rzeczywistość w której odnajduję siebie, poznaję swoje emocje i odkrywam własne odbicie to świat książek. Gdy zatapiam się w tą rzeczywistość...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Aurora 15.09.2019 21:19
Czytelniczka

Wszystko zależy od historii - niektóre wolę w wersji książkowej, inne o wiele bardziej przemawiają do mnie przez srebrny ekran.
Niewiele może równać się z książką, kiedy jedynym ograniczeniem w wizualizacji historii jest moja wyobraźnia. Łatwo jestem w stanie się wciągnąć i kompletnie zapomnieć o otaczającym mnie świecie - hałasy, ludzie, nic nie jest w stanie mi...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Greenbrain 15.09.2019 20:49
Czytelnik

Sama nie wiem jak mogłabym opisać mój typ. Zawsze byłam fanką książek, ponieważ zdaję sobie sprawę jak bardzo rozwijają wyobraźnię i to właśnie dzięki nim dziś jestem kim jestem. Może nie jestem do końca normalna, ale to właśnie te odmienne cechy powodują, że nie jestem kolejnym szarym człowiekiem który tylko istnieje, nie żyje.
Kiedyś nie byłam wielką fanką seriali, ale...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Iwa_90 15.09.2019 15:00
Czytelniczka

Ja uwielbiam zarówno czytać książki jak i oglądać seriale i pełnometrażowe filmy. Każde z tych trzech czynności ma w sobie niepowtarzalny urok.
Filmy lubię za to że w ciągu 2 godzin mogę poznać całą historię. Lubię ten czas gdy dziecko już śpi, a ja siadam na kanapie lub fotelu, przykrywam się kocem w ręku trzymam kubek gorącego kakao i pohrążam się w filmowej opowieści.
...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
DarkAngel 15.09.2019 14:44
Czytelnik

Jestem fanką książek, która uwielbia oglądać filmy nakręcone na podstawie książek które przeczytała :D Zawsze kiedy zakocham się w jakiejś powieści od razu wyobrażam sobie jak wyglądałaby filmowa wersja. Czasem udaje się, że film już istnieje a czasem muszę poczekać na ekranizację. Nie prawdą na szczęście jest to, że film jest zawsze gorszy od książki (choć w 75% tak jest)....

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Reklama
zgłoś błąd