Najnowsze artykuły
Artykuły
Prezent dla miłośnika książek: gadżety na święta (i nie tylko)LubimyCzytać13Artykuły
Wielki Test o Czytaniu w TVP. Pytania o Kicię Kocię, Jólabókaflóðið i Bibliotekę Końca ŚwiataEwa Cieślik2Artykuły
Młodzieżowe Słowo Roku 2023 wybrane. Sprawdź, czy je znaszAnna Sierant43Artykuły
Wczoraj i dziś. 70-lecie Wydawnictwa LiterackiegoEwa Cieślik2
Popularne wyszukiwania
Polecamy
Victor Contoski

Źródło: http://encyklopediafantastyki.pl/index.php?title=Victor_Contoski
2
7,3/10
Pisze książki: fantasy, science fiction, czasopisma
Urodzony: 1936 (data przybliżona)
(ur. 1936 roku) amerykański poeta, tłumacz literatury, profesor Uniwersytetu Kansas. Para się też eseistyką. Na polu fantastyki znany jedynie z jednego, przewrotnego opowiadania - "Gambit Van Gooma".
7,3/10średnia ocena książek autora
161 przeczytało książki autora
259 chce przeczytać książki autora
0fanów autora
Zostań fanem autoraKsiążki i czasopisma
- Wszystkie
- Książki
- Czasopisma
Rakietowe Szlaki tom 7: Antologia klasycznej SF
Cykl: Rakietowe szlaki (tom 7)
7,4 z 36 ocen
212 czytelników 4 opinie
2012
Najnowsze opinie o książkach autora
Rakietowe Szlaki tom 7: Antologia klasycznej SF Robert A. Heinlein 
7,4

600 stron klasycznych opowiadań sci-fi. Tym razem w moim odczuciu dość przeciętnych. O większości zapomniałam jeszcze pod koniec czytania książki. Ale parę okazało się naprawdę godnych - "Logika imperium" Roberta Heinleina pasowała by na dobry film akcji, "Bóg prochu" H.Beam Pipera poruszył fajny wątek podróży w czasie i przestrzeni, "Jasna zielona gwiazda" byłaby świetną powieścią, gdyby jeszcze trochę ją pociągnąć i bardziej rozwinąć wątek Majora, "Ostatni zamek" Jacka Vance'a mimo z pozoru oklepanej wizji dalekiej przyszłości wciągał od początku i miał baśniowy klimat, "Cena ryzyka" Sheckley'a wydaje się tak bardzo rzeczywista, że ma się wrażenie, że już za moment naprawdę wymyślą ustawę o świadomym samobójstwie i teleturnieje, w których walczy się o życie. "Roboty nie płaczą" Mike'a Resnicka to wzruszająca i krótka historia kojarząca mi się nieco z filmem "Człowiek przyszłości". Na sam koniec "Frywolna Mona Lisa" - zabawna, utrzymana w lekkim klimacie noir i zaskakująca pomysłem opowiastka o jednym z rozwiązań słynnego mistrza (do tego wcale nie wydającym się fikcją :-)
Kroki w nieznane. Almanach fantastyczno-naukowy 5 Stanisław Lem 
7,3

Dwie możliwości: albo z początkiem lat siedemdziesiątych rozpoczął się gwałtowny, jakościowy wzrost literatury fikcji naukowej: albo redaktorzy kolejnych tomów Kroków w nieznane, (z takich czy innych powodów) dokonywali coraz lepszych wyborów materiału do druku. Faktem jest, że z roku na rok Kroki w Nieznane były coraz lepsze. Piąty volumin orginalnej serii, jest niemal doskonały. Nie ma w nim ani jednego słabego opowiadania. Większość dobra lub bardzo dobra, a kilka jest naprawde wybitnych. Jedyna skazą jest esej Andrzeja Trepki „Człowiek nie jest samotny we wszechświecie”, otwierający część popularno-naukową wyboru. Brednie, które wypisuje w nim autor, nie nadają się do czytania.