Przeczytajcie fragment powieści „Ferma blond“

LubimyCzytać LubimyCzytać
23.05.2018

23 maja premierę ma najowsza powieść Piotra Adamczyka zatytułowana Ferma blond. To sensacyjna polsko-niemiecka rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce. 

Charlotte, przedwojenna Berlinianka i córka znanego antykwariusza, zakochuje się w Adolfie Zieglerze, znacznie od niej starszym malarzu i kobieciarzu, protegowanym Hitlera malującym akty „prawdziwych, niemieckich kobiet”. Wkrótce, pod pretekstem pozowania, staje się jego kochanką, odrzucając zaloty Kristiana. Doroślejący, wciąż zakochany w Charlotte chłopak zaczyna pracę w urzędzie bezpieczeństwa, w tzw. białym wywiadzie szukającym „haków” na znane niemieckie osobistości.

Losy bohaterów osobliwego trójkąta splotą się wielokrotnie m.in. w czasie wojny w słynnym „salonie Kitty” – ekskluzywnym burdelu, w którym specjalnie przeszkolone dziewczyny wydobywały informacje ze swych wysoko postawionych klientów, a potem w Łodzi, gdzie mieściła się placówka Lebensbornu, tytułowa „Ferma blond”, w której rodziły się przyszłe pokolenia Niemców i do której porywano jasnowłose dziewczęta różnych narodowości w celach…prokreacyjnych. Tam właśnie po latach skieruje się syn Charlotte, któremu, jak się okaże, ktoś ukradł życiorys i być może nie jest prawdziwym Niemcem. Tajemniczy ośrodek, wymazany z kart historii, stanie się przedmiotem intrygującego śledztwa..

Powieść Adamczyka to nie tylko świetna, trzymająca w napięciu rozrywka ale także  doskonały kryminał historyczny, pełen prawdziwych postaci, zdumiewających ciekawostek  i plastycznych opisów znanych zdarzeń, w które uwikłani są bohaterowie. Czytelnik nie może też pozbyć się wrażenia, że w swojej wymowie jest to boleśnie aktualna opowieść o  ogromnych nadużyciach władzy, tłumaczącej się, że została wybrana w demokratycznych wyborach…

Reklama

komentarze [4]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mariadzidzia 29.01.2020 11:15
Czytelniczka

Jak dla mnie książka fantastyczna chciałoby się już dowiedzieć się jak się kończy jednocześnie zatrzymać /czytać / jak najdłużej...wspaniale łączone watki historyczne/ postaci /z fikcją literacką...;-))).

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Roger 28.05.2018 11:47
Czytelnik

Ciekawie zapowiadająca się lektura. Nutka akcji, dramatu. Wyśle, że będzie co czytać.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Aguniolek 24.05.2018 13:42
Czytelniczka

Bardzo ciekawa pozycja.Nadmienię,że na terenie Połczyna-Zdroju był taki ośrodek,w którym to kobiety o blond włosach,niebieskich oczach,odpowiednich wymiarach czaszki i nosa oraz rysach miały rodzić dla Niemieckiej Rzeszy idealne aryjskie dzieci.Nawet szerokość miednicy musiała być odpowiednia.Ojcami byli wybrani niemieccy funkcjonariusze spełniający wyższe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
LubimyCzytać 23.05.2018 10:54
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
zgłoś błąd