Przeczytajcie fragment powieści „Ferma blond“

LubimyCzytać LubimyCzytać
23.05.2018

23 maja premierę ma najowsza powieść Piotra Adamczyka zatytułowana Ferma blond. To sensacyjna polsko-niemiecka rodzinna epopeja, z wielką miłością, polityką, sztuką, zdradą i tajemnicą w tle, rozgrywająca się w nazistowskich Niemczech oraz w dzisiejszej Polsce. 

Przeczytajcie fragment powieści „Ferma blond“

Charlotte, przedwojenna Berlinianka i córka znanego antykwariusza, zakochuje się w Adolfie Zieglerze, znacznie od niej starszym malarzu i kobieciarzu, protegowanym Hitlera malującym akty „prawdziwych, niemieckich kobiet”. Wkrótce, pod pretekstem pozowania, staje się jego kochanką, odrzucając zaloty Kristiana. Doroślejący, wciąż zakochany w Charlotte chłopak zaczyna pracę w urzędzie bezpieczeństwa, w tzw. białym wywiadzie szukającym „haków” na znane niemieckie osobistości.

Losy bohaterów osobliwego trójkąta splotą się wielokrotnie m.in. w czasie wojny w słynnym „salonie Kitty” – ekskluzywnym burdelu, w którym specjalnie przeszkolone dziewczyny wydobywały informacje ze swych wysoko postawionych klientów, a potem w Łodzi, gdzie mieściła się placówka Lebensbornu, tytułowa „Ferma blond”, w której rodziły się przyszłe pokolenia Niemców i do której porywano jasnowłose dziewczęta różnych narodowości w celach…prokreacyjnych. Tam właśnie po latach skieruje się syn Charlotte, któremu, jak się okaże, ktoś ukradł życiorys i być może nie jest prawdziwym Niemcem. Tajemniczy ośrodek, wymazany z kart historii, stanie się przedmiotem intrygującego śledztwa..

Powieść Adamczyka to nie tylko świetna, trzymająca w napięciu rozrywka ale także  doskonały kryminał historyczny, pełen prawdziwych postaci, zdumiewających ciekawostek  i plastycznych opisów znanych zdarzeń, w które uwikłani są bohaterowie. Czytelnik nie może też pozbyć się wrażenia, że w swojej wymowie jest to boleśnie aktualna opowieść o  ogromnych nadużyciach władzy, tłumaczącej się, że została wybrana w demokratycznych wyborach…


komentarze [4]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Mariadzidzia Lazarowicz - awatar
Mariadzidzia 29.01.2020 11:15
Czytelniczka

Jak dla mnie książka fantastyczna chciałoby się już dowiedzieć się jak się kończy jednocześnie zatrzymać /czytać / jak najdłużej...wspaniale łączone watki historyczne/ postaci /z fikcją literacką...;-))).

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Roger  - awatar
Roger 28.05.2018 11:47
Czytelnik

Ciekawie zapowiadająca się lektura. Nutka akcji, dramatu. Wyśle, że będzie co czytać.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
Aguniolek  - awatar
Aguniolek 24.05.2018 13:42
Czytelniczka

Bardzo ciekawa pozycja.Nadmienię,że na terenie Połczyna-Zdroju był taki ośrodek,w którym to kobiety o blond włosach,niebieskich oczach,odpowiednich wymiarach czaszki i nosa oraz rysach miały rodzić dla Niemieckiej Rzeszy idealne aryjskie dzieci.Nawet szerokość miednicy musiała być odpowiednia.Ojcami byli wybrani niemieccy funkcjonariusze spełniający wyższe...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam więcej
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 23.05.2018 10:54
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam