rozwiń zwiń

Międzynarodowi wydawcy Nesbø świętują

LubimyCzytać LubimyCzytać
21.10.2016

W czasie Targów Książki we Frankfurcie nad Menem spotkali się wydawcy książek Jo Nesbø z całego świata, by wspólnie świętować pobicie rekordów sprzedaży. Jak dotąd, czytelnicy kupili łącznie ponad 30 milionów egzemplarzy powieści norweskiego pisarza. Wydawcy Nesbø prognozują, że rok 2017 będzie rokiem Nesbø.

Międzynarodowi wydawcy Nesbø świętują

Międzynarodowi wydawcy książek słynnego norweskiego autora powieści kryminalnych, Jo Nesbø, po raz pierwszy zebrali się w tak licznym gronie. Miejscem ich spotkania były tegoroczne Targi Książki we Frankfurcie nad Menem. Wspólnie świętowali pobicie rekordu sprzedaży: dzięki ich kampaniom promocyjnym i innym inicjatywom wydawniczym nagłaśniającym powieści pisarza globalna sprzedaż tytułów autorstwa Nesbø przekroczyła 30 milionów egzemplarzy.

Zdaniem wydawców, nowa książka z cyklu o Harrym Hole’u i film produkowany w Hollywood przyczynią się do tego, że rok 2017 będzie rokiem Nesbø. Za jego początek można uznać przypadającą w styczniu rocznicę premiery pierwszej książki Nesbø o Harrym Hole’u, Człowiek nietoperz. Z kolei już w marcu ukaże się jedenasty tytuł cyklu, pierwszy po czteroletniej przerwie. Najpierw znajdą go w księgarniach norwescy czytelnicy, w maju pojawi się anglojęzyczne wydanie. W październiku zobaczymy Harry’ego Hole’a na ekranach kin. W główną rolę w filmie „The Snowman” wciela się Michael Fassbender. Jego reżyserii podjął się Tomas Alfredson. Jakby tego było mało, mówi się również o powstaniu kolejnych pięciu anglojęzycznych ekranizacji i serialu.

Korzystając z okazji, międzynarodowi wydawcy Nesbø ogłosili również organizację wspólnej inicjatywy. 24 października premierę będzie mieć nowy newsletter, w którym zbierane będą informacje z całego świata o książkach norweskiego pisarza i promujących je kampaniach. A już w styczniu anglojęzyczni czytelnicy Nesbø będą mogli czytać newsletter powstający we współpracy takich wydawnictw jak Vintage, Knopf i Random House Canada, filii Penguin Random House. Znaleźć w nim będzie można zakulisowe informacje o książkach Nesbø.

Agent pisarza, Niclas Salomonsson, mówi:

Fenomen cyklu Jo Nesbø o Harrym Hole’u wydawanego w tak wielu krajach na całym świecie jest bezprecedensowy. Podobnie jak to, że udało się zebrać wszystkich jego wydawców w jednym miejscu i wspólnie celebrować sukces. Wszyscy możemy uczyć się od siebie nawzajem. Myślę, że korzyści z takiej międzynarodowej współpracy wydawców mogą być ogromne.

Jo Nesbø również bardzo chwalił sobie możliwość spotkania ze swoimi wydawcami z całego świata. To wspaniałe, że mogliśmy się wszyscy spotkać we Frankfurcie, powiedział.


komentarze [9]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
konto usunięte
24.10.2016 08:45
Czytelnik

Użytkownik wypowiedzi usunął konto

Noc-Kairu 22.10.2016 22:14
Czytelnik

Jestem fanką Nesbo. Korzystam z bogactwa jego wyobraźni i dokładam się do jego bogactwa czytając jego książki.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
DonSzabla 21.10.2016 18:53
Bibliotekarz

Genialny pisarz. U mnie w księgarni jego książki schodzą hurtowo. Sam jestem wielkim fanem :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Boogna 21.10.2016 14:49
Czytelniczka

Brawo! Brawo! Dla autora i wydawców. Czekam na Makbeta w wykonaniu Nesbo! I na Harrego też... i na Fassbendera.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
bookowina 21.10.2016 14:42
Czytelniczka

To są dobre kryminały. Niestety Więcej krwi i jeszcze Krew na śniegu są słabe, ale cała seria o Harrym jest bardzo dobra. Szczególnie Policja

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
 Więcej krwi  Krew na śniegu  Policja
Patrycja 21.10.2016 14:09
Bibliotekarka

Skoro 2017 ma być rokiem Nesbo to tym bardziej cieszę się, że mogłam być na wrocławskim spotkaniu, bo zapewne po premierze filmu grono fanów szybko się powiększy i następnym razem dopchanie się po autograf albo zdobycie wejściówki może okazać się niemożliwe do zrealizowania (nie żeby w tym roku było łatwo ;-)).

Gratulacje, 30 mln na świecie z czego ponad 1mln w samej...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
GłowaKsiążek 21.10.2016 13:42
Czytelniczka

30 milionów robi wrażenie. Nesbo musi być bogaty :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
czytamcałyczas 21.10.2016 13:31
Czytelnik

Gratulacje :-)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 21.10.2016 12:36
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post