Startują Poznańskie Dni Książki (nie tylko) Naukowej

LubimyCzytać
05.11.2014

Dziś rozpoczynają się 18. Poznańskie Dni Książki Naukowej. W programie m. in. krótkie wykłady dla uczniów szkół średnich, Studencki kiermasz książek i notatek, Obwoźna Czytelnia Komiksów, spotkania z autorami oraz promocje książek. I oczywiście - książki (nie tylko naukowe) w bardzo dobrych cenach.

Targi organizuje Wydawnictwo Naukowe UAM. Poznańskie Dni Ksiązki Naukowej co roku przyciągają studentów i pracowników naukowych - mogą oni tu znaleźć niemal wszystkie książki naukowe z aktualnej oferty wydawniczej w bardzo atrakcyjnych cenach. Jednak w zeszłym roku Organizatorzy postanowili rozszerzyć formułę imprezy i zaprosili również wydawców książek popularnonaukowych. Pomysł sprawdził się bardzo dobrze. Dlatego w tym roku Targi również otrzymały dopisek o książce "nie tylko naukowej".

W programie znalazły się m.in.: panele dyskusyjne, spotkania, prezentacje, promocje książek. Kontynuowany jest wciąż aktualny i szeroko dyskutowany temat: „Otwarty dostęp do treści naukowych”.

Zainicjowany został także cykl spotkań pod hasłem „Po indeks na UAM”. Krótkie wykłady pracowników naukowych UAM popularyzujące wiedzę skierowane są przede wszystkim do nauczycieli i uczniów szkół średnich, ale nie tylko, gdyż ciekawe tematy (np. „Jaka jest polszczyzna XXI wieku?, „Jak złamać twierdzę szyfru”, „Czy Europejczycy są Grekami i Rzymianami jednocześnie”, „A właściwie o czym mówi matematyka?”, „Młodzież i przemiany kultury współczesnej”) z pewnością wzbudzą zainteresowanie wielu osób.

Główna ekspozycja znajduje się w holu głównym Collegium Maius, natomiast Galeria II piętra przeznaczona została przede wszystkim dla młodzieży.

Nowością jest Studencki kiermasz książek i notatek „Wymień się wiedzą”. Przedmiotem wymiany są książki, podręczniki, skrypty, notatki, w tym materiały w wersji elektronicznej, gdyż organizatorzy zapewniają dostęp do komputerów. W ramach kiermaszu studenci różnych kierunków będą odpowiadali na pytania licealistów uczestniczących w panelu dla maturzystów. Specjalnie dla nich przygotowany został także punkt konsultacyjny doradztwa zawodowego.

Lubimyczytać.pl zaprasza szczególnie do Kąciku Czytelnika pod swoim szyldem, gdzie goście Targów znajdą leżaki i książki, które można poczytać na miejscu lub zabrać do domu czy też wymienić na inne. W ramach Kąciku Czytelnika wystawią się też Centrala Mądre Komiksy oraz Obwoźna Czytelnia Komiksów Biblioteki Uniwersyteckiej. Tu miłośnicy komiksów będą mieli okazję pożyczyć i poczytać wydawnicze nowości komiksowe oraz obejrzeć komiks artystyczny, a także dowiedzieć się więcej o unikatowej kolekcji, liczącej ponad 6 tys. komiksów i książek o komiksie. A to wszystko w przyjaznym otoczeniu – będą wygodne pufy, stoliki, lampki.

Bardzo ciekawie zapowiadają się również spotkania z autorami oraz promocje książek. I tu tematyka będzie różnorodna: protetyka słuchu, kosmetologia praktyczna, skarby sztuki, a nawet coś dla fanów powieści kryminalnej. Miłośników muzyki zapraszamy natomiast na Koncert jesienny z udziałem studentów i pedagogów Akademii Muzycznej im. Ignacego Jana Paderewskiego w Poznaniu.

Szczegółowy program znajduje się na stronie: www.press.amu.edu.pl

Termin: 5-7 XI 2014
Miejsce: Collegium Maius, Poznań, ul. Fredry 10
Ekspozycja czynna: godz. 10.00-18.00 
Uroczyste otwarcie targów: 5 XI 2014, godz. 12.00, hol Collegium Maius
WSTĘP WOLNY

Reklama

komentarze [1]

Sortuj:
2783
4
05.11.2014 10:30

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd