#czytamwdomu – książki poleca Paulina Hendel

LubimyCzytać LubimyCzytać
25.03.2020

W dzisiejszej odsłonie cyklu #czytamwdomu #kupujeksiazki książki poleca Paulina Hendel – autorka specjalizująca się w literaturze fantasy, której czwarta część z serii „Żniwiarz” – „Żniwiarz. Droga dusz” – przyniosła jej wygraną w kategorii Fantastyka młodzieżowa w Plebiscycie Książka Roku 2019. Dowiedzcie się, który tytuł potrafi przenieść ją na rajską wyspę, wzruszyć do łez i wywołać u niej atak śmiechu.

#czytamwdomu – książki poleca Paulina Hendel

Zapalonym czytelnikom na pewno nie trzeba przypominać, że tej wiosny najlepiej zostać w domowym zaciszu z ciekawą książką w garści. Pogoda za oknem w kratkę, warto więc choć na chwilę przenieść się do innego świata. Idealnym miejscem wydaje się rajska wyspa o nazwie „Nacja”, stworzona przez Terry’ego Pratchetta.

Książka ta jest dedykowana przede wszystkim młodzieży. Czytałam ją, mając naście lat. Gdy jednak wróciłam do niej po wielu latach, odkryłam jej nowe oblicze. Jest to opowieść o młodym chłopcu, którego cały świat legł w gruzach. Mau nie jest już dzieckiem, ale nie został jeszcze mężczyzną. Samotnie mierzy się z wielką tragedią i próbuje przetrwać w nowych realiach, jednak wkrótce na jego wyspę przybywają ludzie, którzy będą potrzebowali jego pomocy.

„Nacja” skłania do myślenia i zadawania pytań. Wzrusza do łez, ale również zawiera odpowiednią dawkę dobrego humoru. Tak łatwo zżyć się z jej bohaterami. Chwyta za serce i nie daje o sobie zapomnieć.

Paulina Hendel pochodzi z Miastka, małego miasteczka zagubionego na Pomorzu. Autorka postapokaliptycznej trylogii dla młodzieży „Zapomniana księga”. Od najwcześniejszych lat ma słabość do literatury fantastycznej. Pasjonuje się wierzeniami ludowymi oraz słowiańską demonologią, co znajduje odzwierciedlenie w jej twórczości. Owocem tej pasji jest jej nowy cykl „Żniwiarz”. Godzinami potrafi opowiadać o dawnych wierzeniach, zabobonach oraz metodach leczenia najróżniejszych dolegliwości. Miłośniczka dzikiej przyrody i zwierząt. Entuzjastka podróży, zwłaszcza bez przewodnika.

Baner reklamujący akcję portalu lubimyczytac.pl #czytamwdomu #kupujeksiazki

Akcja #czytamwdomu #kupujeksiazki

Książki są ważne – szczególnie w trudnych czasach pandemii koronawirusa i choroby COVID-19. Nie można jednak zapominać, że branża książki – podobnie jak cała kultura – może już wkrótce zmierzyć się z zapaścią ekonomiczną. Przełożone wydarzenia literackie i targi książki, odwołane festiwale i spotkania autorskie, opóźnione premiery – wszystko to sprawia, że nad czytelniczą przyszłością zbierają się czarne chmury. Ile książek nie ukaże się z powodu strat poniesionych w wyniku pandemii? Jak wielu pisarzy nie otrzyma wynagrodzenia? Które księgarnie zostaną zamknięte? Jako społeczność czytelników lubimyczytać.pl chcemy pomóc branży książki, a więc wszystkim ludziom zawodowo związanym z literaturą: pisarzom, redaktorom, tłumaczom, grafikom, księgarzom, wydawcom. Mamy bowiem świadomość tego, że tylko czytając i kupując książki, możemy wpłynąć na ich przyszłość.

W ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki będziemy regularnie publikować wypowiedzi pisarzy, aktywistów ze świata kultury i redaktorów lubimyczytać.pl. Będą oni polecać wybraną przez siebie publikację, która ich zdaniem świetnie nada się na nadchodzące czasy. Na naszym profilu na Instagramie znajdziecie szablon, dzięki któremu także możecie pokazać, po jakie książki waszym zdaniem warto sięgnąć podczas przymusowego pozostania w domu.

Przeczytaj wszystkie polecenia w ramach akcji #czytamwdomu #kupujeksiazki


komentarze [2]

Sortuj:
więcej
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
matt4e  - awatar
matt4e 25.03.2020 19:22
Czytelnik

Polecam trylogię wspomnianą ! pasuję do obecnych czasów

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam
LubimyCzytać  - awatar
LubimyCzytać 25.03.2020 09:55
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam