Wojownik Trzech Światów. Elohim

Wydawnictwo: Przystanek Jezus
Magdalena

Tę książkę napisał tata dla swojego syna na podstawie biblijnych opowieści, które opowiadał mu przed snem. Jest to znakomita przygodowa dla dzieci w wieku 7-15 lat. Wojownik trzech światów jest książką dla chłopców, którzy uwielbiają bitwy i walkę dobra ze złem. Dla dziewczynek, które chciałyby przeżyć mnóstwo przygód, ale wydaje im się, że ich codzienne życie w szkole jest nudne i nieciekawe. Wprawne oko rodzica z łatwością dojrzy różne aspekty życia chrześcijańskiego zawarte w kolejnych rozdziałach tej przygodowej powieści, które doskonale nadają się do przedyskutowania z dziećmi.

Bohaterem jest zwykły chłopak, spokojny uczeń. Chodzi do szkoły terroryzowanej przez gang bezkarnych dresiarzy. Pomoc nadchodzi... z innego świata. Tajemniczy wojownik, oficer Armii Zwierzchności w służbie u samego Elohima wyciąga Tomka z tarapatów i zabiera w niezwykłą podróż...

Na koniec każdego rozdziału książki "Wojownik trzech światów" znajdziemy zestaw kilku pytań . Robert Kościuszko - autor tej książki - napisał je po to, żeby czytając tę książkę z dziećmi było nam łatwiej przejść z nimi do rozmowy o Bogu, wierze i ich samych. Gorąco polecam.

źródło opisu: www.szaron.pl

źródło okładki: www.szaron.pl

AgathaNami | 2013-04-01
Przeczytana: 07 listopada 2011

Książka bardzo fajna, autor umie pisać.

finnian95 | 2013-04-18

Książkę tę dostałem kiedyś od znajomego księdza... czyli wiadomo, o czym będzie. Z chrześcijańskim przesłaniem i wartościami ( to akurat uważam za plus - jestem wierzący i praktykujący ). Generalnie jednak całość jest napisana w sposób bardzo luźny, tworząc raczej bajkę dla dzieci niż pełnoprawną powieść. Czyta się dosyć szybko i przyjemnie, ale, jak już wspomniałem, nie każdemu taki bajkowy klimat ( w dodatku z chrześcijańskim przesłaniem ) może pasować. Poleca się przede wszystkim dzieciom.

Joanna | 2012-02-09

Bardzo dobra książka do wspólnego czytania dla taty i syna sle nie tylko. Przekazuje wartości, uczy odwagi. Rozbudza wyobraźnię. Wyraźnie odróżnia dobro od zła, daje do myślenia.

AgnElsha | 2014-12-16
Na półkach: Inne, Posiadam, Przeczytane

Bardzo ciekawa książka dla dużych i małych. Pięknie opowiada o nawruceniu naprawdę polecam wszystkim

neta | 2016-08-10
Przeczytana: 10 sierpnia 2016

idealna książka dla małych wojowników do czytania na noc. Zwykły chłopak, kłopoty w szkole i anioły, walka Dawida z Goliatem - niesamowite pole do myślenia dla czytających.

m3rkury | 2015-10-29

Bardzo dobra książka do czytania dzieciom (raczej chłopcom) - pomaga wyjaśniać podstawy wiary. Polecam!

Kirkor Balladyński | 2016-05-24
Piraka | 2016-01-30