Gedeon

Cykl: Strażnicy wiary (tom 1)
Wydawnictwo: Kościuszko
Gedeon Biblia
PeTe

Jest rok 1200 przed narodzeniem Chrystusa. Od siedmiu lat hordy Madianitów straszliwie pustoszą ziemię izraelską. Sponiewierany Gedeon mówi w końcu: "Nie!". Zdesperowany, sam jeden zrywa się do beznadziejnej walki z przeważającym wrogiem. Jego śmierć jest przesądzona. Nieoczekiwanie ratuje go tajemnicza postać z innego świata. Ten anielski oficer, sługa wszechpotężnego El Szaddaj,...

Jest rok 1200 przed narodzeniem Chrystusa. Od siedmiu lat hordy Madianitów
straszliwie pustoszą ziemię izraelską. Sponiewierany Gedeon mówi w końcu:
"Nie!". Zdesperowany, sam jeden zrywa się do beznadziejnej walki z
przeważającym wrogiem. Jego śmierć jest przesądzona. Nieoczekiwanie ratuje
go tajemnicza postać z innego świata. Ten anielski oficer, sługa
wszechpotężnego El Szaddaj, powołuje Gedeona do niesamowitej misji. Z
początku nawet najbliżsi przyjaciele nie wierzą w jej powodzenie. Jeszcze
nie są świadomi, że w nadchodzących dniach wydarzą się rzeczy niemożliwe.

źródło opisu: www.kosciuszko.org.pl

źródło okładki: www.kosciuszko.org.pl

literalna_czytaczka | 2016-11-20

Omawiana pozycja jest natomiast koszmarnie napisana, choć sam pomysł nie był zły. Pan Robert Kościuszko chciał opisać przygody Gedeona, postaci pojawiającej się w Starym Testamencie. Książkę swą kierował do najmłodszych, aby w prosty i interesujący sposób przybliżyć im treść tego trudnego tekstu, jakim niewątpliwie jest Biblia. Więc co tu nie gra?
Język nie powala na łopatki. Dałoby radę go jakoś przeżyć, no ale nie powala. Dla mnie książka jest za brutalna i nakłania do dziwnych wniosków, których obecni chrześcijanie chyba nie chcieliby usłyszeć.
Nie polecam. Nikomu.
Dlaczego? Zapraszam po całą recenzję na:http://literalna-czytaczka.blogspot.com/2016/11/gedeon-r-kosciuszko.html

Bartek Stańczyk | 2016-02-21
Przeczytana: 19 lutego 2016

Polecam wszystkim rodzicom, którzy chcą przekazać wartości chrześcijańskie swoim dzieciom przy okazji czytania ciekawych historii. Myślę, że bardziej dla chłopców. Ja czytałem z siedmiolatkiem.