Okładka książki Puc, Bursztyn i goście

zwierzęta, opowiadania
typ
papier
espeja
5.87 (1627 ocen i 78 opinii)

Opis książki

Dzień zapowiadał się wcale niewesoło. Przede wszystkim było pranie. I to nawet wielkie pranie! Z korytarzyka przy kuchni buchała na podwórze para i zapach mydlin. Już to jedno może przyprawić każdego psa o mdłości. Ale nic dosyć na tym. Najgorsze było to, że kiedy Katarzyna stała przy balii, broń Boże było pokazać się jej na oczy. O byle drobiazg zaraz gwałt, awantura, wymysły. Ba, i mokrą bielizn...

Dzień zapowiadał się wcale niewesoło.
Przede wszystkim było pranie. I to nawet wielkie pranie! Z korytarzyka przy kuchni buchała na podwórze para i zapach mydlin. Już to jedno może przyprawić każdego psa o mdłości. Ale nic dosyć na tym. Najgorsze było to, że kiedy Katarzyna stała przy balii, broń Boże było pokazać się jej na oczy. O byle drobiazg zaraz gwałt, awantura, wymysły. Ba, i mokrą bielizną można było jak nic oberwać po grzbiecie. Na podwórzu też nic działo się nic ciekawego. Nie było na czym oka zawiesić.

Gdzie kupić?

Polecamy

Opinie czytelników
Polaris | 2010-08-08
Na półkach: Lektury, Przeczytane, Posiadam

Czytanie tej książki było dla mnie koszmarem. Przeżywałem najgorsze chwile swojego życia czytając te nadzwyczaj nudne opisy, jak to jednego z psów coś kłuło podczas snu, więc wstał, udeptał kolce i znowu się położył.

Nola | 2014-02-22
Przeczytana: 22 lutego 2014

Bajka powinna nosić tytuł "Z dnia życia psa. Studium codzienności podwórkowej" ;), niemniej zabawa przednia. Czytanie na dobranoc jako "usypiacza" sprawdza się rewelacyjnie, a przygody Puca, Bursztyna, Mikaduchny, Tiuzdejka, kocicy Imki i kaczek Kacpercia oraz Melańci stanowią świetną rozrywkę po ciężkim dniu pracy :)

Zwierzęcymi bohaterami opowieści są Puc i Bursztyn - dwa wiejskie pieski "rządzące" całym podwórzem, na którym żyją także kaczka Melańcia, kaczor Kasperek, kotka Imka. Psy wiodą wesołe życie pełne przygód. Poznajemy je podczas zabawy na podwórzu. Puc jest starszy, więc pilnuje Bursztyna. Zwraca mu uwagę na nieodpowiednie postępowanie i karci go. Bursztyn najchętniej biega po podwórzu, łapie wróble, przepędza motyle i bawi się kością. Oba psy często sprzeczają się, straszą kury i kaczki, wyrządzają szkody w gospodarstwie Katarzyny. Lubią także bawić się z innymi psami pod studnią na rynku. Życie Puca i Bursztyna zmienia się jednak po przybyciu gości z Warszawy: Mikada i Tiuzdeja. Miejskie pieski, wychowane "na kanapie" nie znają smaku prawdziwego życia. Akcja książki skupia się na przygodach i spięciach, jakie następują między miejscowymi i przyjezdnymi psami. Jeden z nich - Mikado tak zasmakował w wiejskim pełnym niespodzianek życiu, że ucieka na odjezdnym swojej pani Agacie z pociągu...

Annalynne | 2011-01-29
Na półkach: Przeczytane, Lektury

Jedna z moich ulubieńszych książek z dzieciństwa :D

Ervisha | 2010-10-19

Akcja książki skupia się na przygodach i spięciach, jakie następują między miejscowymi i przyjezdnymi psami. Jeden z nich - Mikado tak zasmakował w wiejskim pełnym niespodzianek życiu, że ucieka na odjezdnym swojej pani Agacie z po...

kosopaty | 2012-08-07

Nie jestem w stanie obiektywnie ocenić tej książki, dla mnie to część dzieciństwa.

Po raz pierwszy czytał mi ją brat, kiedy dla mnie jakiekolwiek lektury stanowiły "zło konieczne". Pamiętam jeszcze swoje zaskoczenie, kiedy odkryłam, że najwyraźniej książka nie musi być nudna i mecząca, przepakowana plastikową moralnością dla małolatów.

Bardzo ciekawe dla mnie było, takie psie spojrzenie na świat. Świat w którym wybrudzenie futra jest kwestią dumy, a ludzie zachowują się czasem tak zupełnie bez sensu...

Muhikons | 2011-08-04

Ukochana książka mojego dzieciństwa. Czytałam ją wielokrotnie i się zachwycałam. Teraz już pewnie by mnie trochę nudziła, ale kiedyś znałam ją prawie na pamięć, a mimo to czytałam ją bardzo, bardzo często.

Jedna z pierwszych moich samodzielnie czytanych książek, takich, które sama wybrałam w bibliotece. Imiona piesków zapadły mi w pamięć, książeczka wywarła na mnie dobra wrażenie.
jednak dla dzieci powyżej trzeciej klasy na pewno będzie już zbyt dziecięca i nudnawa. Polecam więc przeczytać ją wcześniej.

kryptonite | 2010-06-14
Przeczytana: 1999 rok

Ulubiony bohater z tej książki - Tuesday, chociaż nie pamiętam, czy pisało się tak czy jak się wymawia. Ogólnie miłe wrażenia.

To ulubiona książka mojego dzieciństwa. Za każdym razem jak yłam chora rodzice musieli mi ją czytać.

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto