Wilcze kobiety

Cykl: W Trójkącie Beskidzkim (tom 4)
Wydawnictwo: Replika
giovanna

Wilki zniknęły tak nagle, jakby rozwiały się w powietrzu, i gdyby nie ślady łap, wyraźnie widoczne na gładkiej powierzchni śniegu, gotowa by uznać ich widok za halucynację. Komisarz Daniel Laszczak i komisarz Roman Then pracują nad zdekonspirowaniem przestępczej grupy działającej w Bielsku-Białej. Jej szef czeka już w areszcie na rozprawę, jednak dowody, które policjanci zebrali przeciwko...

Komisarz Daniel Laszczak i komisarz Roman Then pracują nad zdekonspirowaniem przestępczej grupy działającej w Bielsku-Białej. Jej szef czeka już w areszcie na rozprawę, jednak dowody, które policjanci zebrali przeciwko niemu, mogą się okazać niewystarczające. Tym bardziej teraz, kiedy jeden z ich głównych świadków został brutalnie zamordowany, a drugi – Una, była kochanka gangstera – zniknął. Co więcej, wszystkie ślady wskazują, że to właśnie Una zamieszana jest w morderstwo – miała motyw oraz okazję do zemsty, kto by z niej nie skorzystał? W dodatku w Wiśle policjanci trafiają na ciało kolejnej ofiary, która przed śmiercią była bestialsko torturowana. Czy zimna, ukrywająca emocje Una naprawdę jest aż tak bezwzględna, aby jeden po drugim pozbywać się tych, którzy jej zagrażają?
Kolejny tom kryminalnego cyklu W Trójkącie Beskidzkim!

źródło opisu: http://replika.eu/ksiegarnia/wilcze-kobiety/

źródło okładki: http://replika.eu/ksiegarnia/wilcze-kobiety/

mala1x9 | 2019-05-20
Przeczytana: 19 maja 2019

Wczoraj wieczorem skonczyłam czytać Wilcze Kobiety - i to był błąd. Spać oczywiście nie mogłam, wkurzona na siebie, że nie mam kupionej jeszcze kolejnej cześci i znowu bede musiala czekać ;/ ojj głupia ja !Kolejna świetna pozycja. Bardzo dobrze sie mi czytało, jak to sie mowi o genialnych książkach - "Chce sie juz skończyć i rónocześnie nie chce sie jej skonczyć"
Jak zawsze świetny wątek kryminalny.

Magdat | 2019-04-30

Książka wciąga i trzyma w napięciu do końca. Udany cykl. Gorąco polecam całą twórczość Hanny Greń.

boziaczek | 2019-02-22

Książki Hanny Greń uwielbiam, szczególnie ze względu na wyrazistych bohaterów. Nie inaczej jest z "Wilczymi kobietami". Szybka akcja, zawiła zagadka kryminalna i bielskie tereny...Cóż więcej trzeba?
Tylko czytać :-)

Rose91 | 2019-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2019

Wciąga, akcja jest tak dynamiczna że nie można książki odłożyć choć na chwilę.

iwcia169 | 2019-01-09

Książka świetna kolejna część serii i żadna nie jest gorsza od poprzedniej. Czyta się wyśmienicie. Książki tej serii byłyby świetnym materiałem na film :)

Sandra Jasona | 2018-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2018

Uwielbiam kryminały, chociaż nie umiem jednoznacznie stwierdzić, czy te bardzo krwawe, czy z nutką humoru, czy z dobrym tłem obyczajowym. Jednoznacznie mogę stwierdzić, że jeśli między nami zaskoczy, to wciągam się na całość. I tutaj tak było, autorka przypadła mi od razu, od pierwszego tomu nie mogłam się oderwać, drugi połknęłam momentalnie, a trzeci no cóż noc zarwana, czwarty, piąty - szkoda, że koniec :-(
W każdej części mamy psychopatycznego mordercę, który wodzi za noc policję, którego motywy są znane, który zabija w dość makabryczny sposób. Jest zły, jest mroczny, nie możemy odmówić mu przebiegłości, jednocześnie wpada w sidła policji, sprawiedliwości staje się za dość – no cóż biedne są okolice Wisły, za dużo mają tych seryjnych zabójców.
Czym autorka mnie uwiodła: bohaterami, parą policjantów i ich żonami, których przeszłość też nie jest pozbawiona złych wspomnień i wydarzeń. Wplątują się w zbrodnie, sami doświadczają wydarzeń, a jeszcze i mordercy na nich czyhają....

Łukasz | 2018-09-09
Przeczytana: 09 września 2018

No może to jeszcze nie pora na podsumowanie cyklu bo zapowiada się jeszcze przynajmniej jedna część. Mam nadzieję, że będzie zachowana w tym samym klimacie. Po przeczytaniu Wilczych kobiet nasuwają się dwa pytania. Dlaczego autorka w pewnym momencie książki postanowiła poznęcać się nad czytelnikiem (napiszę tylko, że dotyczy to Daniela żeby nie psuć zabawy innym) i drugie czy został jeszcze ktoś do obdarowania miłością? Mam nadzieję, że ani Roman ani Koal nie skrewią. Polecam, książkę czyta się lekko, postaci wyraźne i pomimo tylko kilku książek można się do nich przywiązać. Mam nadzieję, że autorka pociągnie cykl (byle nie na siłę) albo już niedługo wymyśli coś innego.

paragon | 2018-06-20

bardzo dobre

Andżelika | 2018-06-18
Przeczytana: 17 czerwca 2018

(...) Autorka zaserwowała nam misterną intrygę, gdzie często trop okazuje się fałszywy. Dużą rolę w życiu bohaterów odegrają ich kobiety, które zostały wykreowane jako osoby o silnym charakterze. Mające świadomość, jak niebezpieczną pracę wykonują ich partnerzy.

W czytanej historii nie zabraknie brutalnych scen zbrodni oraz dewiacyjnych zachowań przywódcy gangu i jego brata.

Oprócz wątku kryminalnego jesteśmy obserwatorami rodzącej się nie śmiało miłości pomiędzy Koalem a Uną. Jest to miła odskocznia od śledzenia przestępczej działalności braci Sieradzkich. Jest to sygnał, że nawet w tak dramatycznych okolicznościach jest miejsce na pozytywne uczucia.

Dzięki lekkości pióra, książkę czyta się szybko. Natomiast narastające tempo akcji oraz skomplikowanie tropów w śledztwie gwarantuje, że książkę trudno odłożyć na półkę. Chęć rozwikłania zagadki powoduje, że pomimo typowania zabójcy, czytelnik zostaje...

zeberka363 | 2018-05-28
Na półkach: Przeczytane, 2018
Przeczytana: 28 maja 2018

Mimo,że kryminału w tej książce jest niewiele to fajnie mi się ją czytało.To już 4ta część cyklu Wiślańskiego i zżyłam się już z nimi,dlatego chciała bym aby p.Greń napisała kolejną część,bo nie wszystkie wątki obyczajowe zostały zakończone ;-)
Ogólnie cały cykl uważam za warty zainteresowania :-)