We wrześniu nie pada śnieg

Wydawnictwo: Replika
It Never Snows in September
Market-Garden
historia
ryszpak

Operacja „Market Garden” i bitwa pod Arnhem z zupełnie nowej perspektywy! 17 września 1944 roku porucznik Joseph Enthammer, oficer artylerii Wehrmachtu, spoglądając w kierunku Oosterbeeku, ujrzał coś, co wydało mu się białymi płatkami śniegu wiszącymi w powietrzu. „Nie może być”, zdumiał się. „We wrześniu nie pada śnieg!”. Rzekome płatki śniegu były w istocie brytyjskimi...

Operacja „Market Garden” i bitwa pod Arnhem z zupełnie nowej perspektywy!

„Nie może być”, zdumiał się. „We wrześniu nie pada śnieg!”.

Rzekome płatki śniegu były w istocie brytyjskimi spadochroniarzami. Enthammer zaś oglądał początek operacji „Market Garden” ‒ ogromnej ofensywy alianckich sił powietrznodesantowych. Miała ona otworzyć drogę, wiodącą holenderskimi mostami do serca III Rzeszy.

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: http://www.replika.eu/index.php?k=ksi&id=673