Zabawa w oczka

Jeu les yeux fermés
Róża_Bzowa

Do tej gry zaproś kolegę albo rodzica. Patrz, jak zmieniają się w robota, ufoludka albo słodkiego kotka!

To od rodzica zależy, jaką fantazją będzie dysponowała jego pociecha. Wcielanie się w miłe dziecku postacie to wspaniały sposób na aktywizację intelektualną. To również świetny pretekst do wspólnego tworzenia historii i rozwoju dziecięcej wyobraźni!

źródło opisu: Insignis, 2017

źródło okładki: własna

AnnaSikorska | 2017-07-11

Odgrywanie różnych ról jest dla dziecka bardzo ważnym elementem rozwoju. Z tego powodu warto inwestować w stroje i maski pozwalające wcielić się w różnych bohaterów oraz korzystać z niezwykle bogatej dziecię wyobraźni, pozwalającej na przygotowanie się do różnych ról społecznych, zrozumienie zachowań otoczenia, umiejętności naśladowania, spostrzegawczości, intelektu i koncentracji. Prosta zabawa może okazać się doskonałym sposobem kształtowania otwartości i umiejętności czerpania wiedzy z obserwowania otoczenia. W takiej zabawie warto wykorzystać też książki i to nie tylko w czasie zabaw w szkole lub rodzinne czytanie. Codzienne obcowanie z książkami pozwala dzieciom na postrzeganie ich jako ważnego elementu życia. Zabawa z dziecięcymi lekturami ma jeszcze jedno ważne znaczenie: poza kształtowaniem inteligencji sprawia, że dzieci wyrabiają nawyki czytelnicze, chętniej sięgają po lektury i uznają je jako insertujący sposób spędzenia wolnego czasu, zdobywania wiedzy o świecie,...

Puchatka | 2017-06-23

Co z tymi oczkami? Ano oczka świetnie sprawdzają się do zabawy w odgrywanie ról. Nasz szkrab może się zamienić w kota, robota czy ufoludka.

Nadal nie rozumiem fenomenu zerkania przez oczka, ale dziecku się podoba, więc uważam, że książeczka jest w porządku. Oczywiście największą popularnością cieszy się u nas kot. Zza kart dochodzi do mnie miauczenie albo prychanie.

Nie znalazłyśmy jeszcze innych zastosowań dla tej książeczki, ale myślę, że to tylko kwestia czasu, ponieważ każdego dnia córa wpada na nowe pomysły. Pewnie i oczka doczekają się czegoś wow.

----------------
Zdjęcia i więcej kreatywnych książeczek z tej serii: http://www.matkapuchatka.pl/2017/06/harve-tullet-nowa-seria-kreatywnych.html

aszlaja | 2018-01-13

Znów rewelacja- ksiażki Tuletta zawsze zaskakują. warto warto i jeszcze raz warto kupić.

Joanna | 2017-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2017