Odlot Malowanego Ptaka

Wydawnictwo: Rosner i Wspólnicy
7 (4 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Eseje Henryka Dasko to rozrachunek z Warszawą jego młodości. Ciekawiło go: gdzie są chłopcy z tamtych lata Gdzie Tyrmand i Hłasko, gdzie Marek Nowakowski, gdzie Brychta Pisząc o nich, odpowiadał na te pytania. Odpowiadał uczciwie i rzetelnie, co w dzisiejszych czasach bynajmniej nie jest normą. W szkicach przeplatają się obsesyjnie dwa spojrzenia chłopaka z Warszawy lat 60. i emigranta wygnanego z Polski przez antysemityzm komunistycznej elity władzy.

rokita49 Boruta | 2013-06-11
Przeczytana: 03 maja 2013

Pamiętam pierwsze wydanie "Malowanego ptaka" w Polsce
i wykorzystywanie znajomości w księgarni,żeby tę książkę kupić.

Trithemius | 2016-07-07
książek: 1935