Magdalena

Weronika w wieku dziewiętnastu lat przeżyła koszmar – jej matka została brutalnie zgwałcona i zamordowana we własnym mieszkaniu. Sprawcy nigdy nie odnaleziono, a policja umorzyła sprawę. Dziesięć lat później historia się powtarza – Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki, która kiedyś pomogła dziewczynie pozbierać się po tragedii, również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej...

Dziesięć lat później historia się powtarza – Olga, najlepsza przyjaciółka Weroniki, która kiedyś pomogła dziewczynie pozbierać się po tragedii, również ginie w podobnych okolicznościach. Dochodzenie w tej sprawie prowadzi policjant z wydziału zabójstw, Szymon Pawelec. Weronika, zaniepokojona brakiem postępów, postanawia wziąć sprawy we własne ręce. Podejrzewa, że za morderstwem stoi jeden z byłych współpracowników Olgi, Piotr, który rzekomo miał romans ze zmarłą dziewczyną. Nika zatrudnia się w szkole, w której przed śmiercią Olga piastowała stanowisko pedagoga. Aby rozwiązać tajemnicę, dziewczyna będzie musiała podjąć współpracę z Szymonem.

Jakie zmiany w życiu bohaterki przyniesie znajomość z komisarzem Pawelcem? Czy trop, którym podąża Weronika, okaże się prawidłowy? I komu uda się odnaleźć, należącą do ofiary, zaginioną zawieszkę ze skarabeuszem?

źródło opisu: www.replika.eu

źródło okładki: www.replika.eu

Całkiem dobry kryminał, z bardzo rozbudowanym wątkiem obyczajowym i delikatnym wątkiem miłosnym w tle.
Opowiada historię młodej kobiety Weroniki, która już raz w życiu przeżyła ogromną tragedię, kiedy jej matka została zgwałcona i zamordowana.
Teraz historia się powtarza. Jej współlokatorka i najbliższa przyjaciółka też ginie w podobny sposób. Niestety nie ona jedna o czym dowiaduje się po pewnym czasie od prowadzącego śledztwo policjanta Szymona Pawelca.
Ponieważ śledztwo nie przynosi żadnych rezultatów, Weronika bierze sprawę w swoje ręce i zaczyna bawić się w detektywa. A zaczyna od zatrudnienia się w szkole w której pracowała Olga jako psycholog bo uważa, że tam znajdzie odpowiedź na nurtujące ją pytania....kto i dlaczego.
Przeciwny temu jest Szymon, bo wie że Weronika naraża się na niebezpieczeństwo jeżeli jej przypuszczenia się sprawdzą a nie chce niepotrzebnie narażać jej życia, bo między nimi zaczyna iskrzyć. A ofiar wciąż przybywa.
Ciekawa intryga od pierwszych stron,...

Anna | 2015-10-16
Przeczytana: 16 października 2015

Dobrze napisany kryminał, trzymający w napięciu, wciągający czytelnika w wir wydarzeń, świat podejrzanych o popełnienie gwałtu i zabójstwo Olgi Cichoń, psycholożki w jednej z mokotowskich szkół podstawowych. W wyjaśnienie sprawy, uznając że policja działa zbyt opieszale, angażuje się przyjaciółka ofiary - Weronika, przyjmując po niej etat psychologa. Uważa ona bowiem, iż przestępca wywodzi się spośród męskiej części grona pedagogicznego szkoły. Czy jej działania w czymś pomogą, czy sama nie narazi się na niebezpieczeństwo?

Jak w każdym kryminale dużo niewiadomych, mylnych tropów i wątków, wielu podejrzanych, ale też miłość, szkolne życie grona pedagogicznego, tajemnice i nierozwiązane zbrodnie sprzed lat. Czyta się szybko, a akcja wciąga od pierwszej niemal strony.

żurawie_origami | 2017-04-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2017
Przeczytana: 04 kwietnia 2017

Bardzo zgrabny kryminał. Lubię twórczość pani Małgorzaty Rogali, jej kryminały cechuje konkretność, spójność, brak lania wody (co bardzo sobie cenię) i stwarzanie prawdopodobnych sytuacji i wydarzeń. Może w kryminałach pani Małgorzaty nie ma wielkiego napięcia, grozy, nie ma wielu scen brutalności i okrucieństwa, ale język jest bardzo plastyczny, a od książki ciężko się oderwać.
W " Kiedyś cię odnajdę" mamy wątek gwałtu i zabójstwa. Główna bohaterka stara się odnaleź mordercę swojej przyjaciółki. Mamy wątki poboczne, szczególnie opis życia szkolnego bardzo mi się podobał. Wątek miłosny jest bardzo subtelny i nienachalny. Całość tworzy ciekawą kompozycję, którą chce się czytać. Ja bardzo polecam tę i inne książki autorki.

Muminka | 2017-05-10
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 09 maja 2017

Weronika miała w przeszłości traumatyczne doświadczenia. dziesięć lat wcześniej jej matka została zgwałcona i zamordowana w swoim mieszkaniu, a sprawcy nigdy nie wykryto. Po tragedii ojciec oddalił się od jedynaczki, bo z wiekiem coraz bardziej przypominała matkę.
Weronika wraz z najlepszą przyjaciółką i podporą Olgą skończyła pedagogikę, ale rozpoczęła karierę jako grafik komputerowy, podczas gdy Olga z poczuciem misji zbawiania świata angażowała się w pracę w szkole. Niestety Olga też pada ofiarą okrutnego zbrodniarza. Weronika postanawia dręczyć komisarza Szymona aż poinformuje ją o postępach w śledztwie.
szczególnej inwigilacji zostaje poddane środowisko szkolne, a także zazdrosny partner Olgi, biznesmen Jakub. Niestety po wakacjach ginie kolejna kobieta, a emerytowana nauczycielka Zuzanna zachęca Weronikę by wybadała wuefistów i innych nauczycieli, zatrudniwszy się w miejsce Olgi jako pedagog szkolny.
Pragnąca pomścić przyjaciółkę Nika przystaje na tak zwariowany plan....

joaśka | 2014-07-08
Przeczytana: 08 lipca 2014

Całkiem zgrabny kryminał. Kilka razy zostałam przez Autorkę wyprowadzona w pole ze swoimi domysłami, a to bardzo lubię :) Jedyne, co mi zazgrzytało pod sam koniec to kwestia rozwiązania morderstwa matki głównej bohaterki. Wydawało mi się ono jakby na siłę doklejone, bo jakoś należało tę sprawę zamknąć. Czasami też byłam nieco zirytowana językiem. Nie wymagam od autorów kryminałów narracji w stylu Jamesa Joyce'a czy Williama Faulknera (w zasadzie byłoby to dość straszne ;)), ale mogłaby być ona w tym przypadku wydźwignięta na nieco wyższy poziom. Poza tym bez zarzutów.

Lilian | 2015-12-06
Przeczytana: 06 grudnia 2015

Czyta się z zainteresowaniem, aczkolwiek nie jest to najwyższa półka. Jeśli ktoś już czytał wcześniej różne kryminały, to odgadnięcie sprawcy nie będzie tu raczej wielką zagadką. Choć przyznaję, że końcówka zrobiła wrażenie i mimo, że podejrzewałam kto stoi za wszystkim, to w ostatnich rozdziałach autorka sprytnie poprowadziła akcję budząc niepokój.

Na plus poboczny wątek funkcjonowania społeczności szkolnych, pedagogiki, relacji nauczycieli i uczniów.

Na minus relacje męsko damskie. W kilku miejscach autorka zaprzecza sama sobie. Najpierw twierdzi, że jeden z mężczyzn jest ze swoją żoną, bo ta zapewnia mu opiekę, jedzenie, ogólnie wygodne życie (oczywiście poza seksem - to już standard w polskich książkach), a kilka rozdziałów dalej koleżanka Weroniki przechodzi gruntowne "szkolenie" od przyjaciółek jak postępować z mężczyznami: nie troszczyć się za bardzo, nie dogadzać bo facet poczuje się osaczony i ucieknie.

Takich rozmów spodziewałabym się raczej po dorastających...

Kasiek | 2014-10-05
Przeczytana: 05 października 2014

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Jest krótka, treść jest zwięzła i rzeczowa, bez zbędnych opisów. Autorka skrzętnie lawiruje pomiędzy potencjalnymi podejrzanymi, stopniowo ich eliminując. Mimo, że schemat zakończenia jest do przewidzenia, sama osoba zabójcy jest zaskoczeniem. Przeplatający się przez całą fabułę wątek miłosny nadaje książce cieplejszego charakteru. Jest to "babski" kryminał, który czytało się z przyjemnością.

MonikaOrłowska | 2014-04-04

Pisałam już, że lubię, kiedy książka wodzi mnie za nos i wyprowadza na manowce? Pisałam.

"Kiedyś Cię odnajdę", druga powieść Małgorzaty Rogali, wodzi czytelnika za nos wzorcowo.

W Warszawie grasuje gwałciciel i zabójca. Ma na sumieniu kilka kobiet, ale wciąż pozostaje nieuchwytny. Czytelnik od początku dostaje wgląd w myśli i reakcje przestępcy, lecz nie ogląda jego twarzy, nie poznaje tożsamości.

Poznajemy za to dwie młode kobiety, Weronikę i Olgę. Przyjaźnią się od studiów i są współlokatorkami. Podobne fizycznie, prezentują zupełnie odmienny typ osobowości, ale świetnie się dogadują.

Pewnego dnia Olga nie wraca do domu na noc, a rano policja informuje Weronikę, że jej przyjaciółka została brutalnie zgwałcona i zamordowana. Śledztwo oczywiście wlecze się tygodniami, więc dziewczyna, zachęcona przez sąsiadkę, postanawia zbadać sprawę na własną rękę i w tym celu zatrudnia się w szkole, w której zamordowana pracowała jako pedagog.

Typowa polska placówka edukacyjna pokazana jest...

biebronka | 2014-06-08
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, E-book
Przeczytana: 04 czerwca 2014

"Kiedyś Cię odnajdę" jest dowodem na to, że dobry kryminał nie musi pochodzić ze Szwecji. Gdyby jednak ktoś pokusił się o zastąpienie nazwiska na okładce, nazwiskiem któregokolwiek z uznanych, skandynawskich autorów, żaden czytelnik by się nie połapał, nikt nie byłby rozczarowany.
Małgorzata Rogala napisała powieść niczym nie ustępującą tym najbardziej utytułowanym, jest w niej zagadka, ślepe zaułki, dobrzy i źli bohaterowie a w ostateczności rozwiązanie ani trochę nie naciągane, sensowne i proste, na które jednak żadnemu czytelnikowi nie udało się wpaść przed detektywem.
Powieść jest smakowitym kąskiem dla miłośników kryminałów, gdyż idealnie mieści się w ramach gatunku, ale co więcej może być również świetną lekturą dla wszystkich pozostałych, bo to po prostu dobra książka którą trudno odłożyć na półkę przed zakończeniem.

ejwa1960 | 2018-07-22
Przeczytana: 22 lipca 2018

Jest to moja pierwsza książka Pani Rogali. Nie wiem dlaczego, ale jakoś nie po drodze mi było. A szkoda ,bo dobry kryminał i wątek obyczajowy też przyjemny.Książkę czyta się szybko ,nie ma zbyt długich opisów. Myślę, że sięgnę po inne książki Pani Rogali.Książkę warto przeczytać. Polecam!