Kto zamawiał koszmarną przygodę?

Seria: Czytam Sobie. Poziom 3: Połykam Strony
Wydawnictwo: Egmont Polska
figlarna24

Połykam strony, trzeci poziom serii Czytam sobie, to świetny sposób na utrwalenie nauki czytania. Wciągające historie, napisane dłuższymi i bardziej złożonymi zdaniami, są dziełem wybitnych polskich autorów. Duża czcionka ułatwia czytanie, a słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki. Czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami daje poczucie obcowania z prawdziwą książką. Forma książek zgodna jest z zaleceniami metodyków.

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska, 2013

źródło okładki: http://www.egmont.pl/pl/ksiazki/nowosci/art1116.html

diuna84 | 2019-08-27
Przeczytana: 22 sierpnia 2019

UUUAAAAAA! „Kto zamawiał koszmarną przygodę?” to kolejny tytuł w trzy-poziomowym cyklu nauki czytania.
Zalety wydania:
- czarno-białe ilustracje i przewaga ilościowa tekstu nad ilustracjami dają poczucie obcowania z poważną książką dla dorosłego czytelnika.
- słowa zaznaczone gwiazdką są wyjaśnione w alfabetycznym słowniczku na końcu książki
- duża czcionka ułatwia czytanie, a numeracja stron pozwala śledzić postępy w czytaniu i cieszyć się nimi, jednocześnie utrwalając liczenie.

"Pewnego dnia, kiedy Patryk jest sam w domu, do drzwi puka kurier z przesyłką zaadresowaną właśnie do niego. Niespodziewanie chłopiec zostaje wciągnięty w przygodę jak z prawdziwego horroru. Na szczęście w każdej chwili może ją przerwać… W jaki sposób? Tego dowiecie się z książki."

Same opowiadanie jest jak lekki horror. Najlepiej zainteresować dziecko czytaniem, aby nie było nudy. Syn przeczytał i mówił ze fajna, bardzo mi się podobała. Książka uczy i jest z morałem. ... czyli „W trosce o dobre...

Przeczytana: 18 kwietnia 2014

Koszmarnie się zawiodłam na tej książce. Gdyby to było coś w stylu tajemnice... Lessego i Mai było cudownie a tu zakończenie takie sobie, fabuła średnia ...
Niestety tym razem Kasdepke wg mnie się nie popisał :(

gadmara | 2014-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2014

Książeczka do nauki czytania :)i do tego prawdziwy triller! Do tego naprawdę trzymający malucha w napięciu.
Musiałam trochę przy czytaniu pomóc, bo to 72 strony, więc moja 7 latka lekko wymiękała jeszcze. Wspólnymi siłami dałyśmy radę. Pisane dużymi literami, czyta się szybki i przyjemnie. Jak dla mnie, to trochę za mało rysunków jak dla dziecka. Kilka pomysłów przypadło nam do gustu (np. wciskanie kota żeby przerwać przygodę czy Pani, która zgubiła skórę). Z czystym sumieniem polecamy książeczkę jako jedną z pierwszych, samodzielnych lektur.

| 2013-07-12

Druga. Świetna! Mrożący krew w żyłach thriller dla dzieci. Patryk zostaje sam w domu i odbiera dziwną przesyłkę..
Czyni naukę czytania naprawdę ciekawą, to nie młócenie w kółko "Ala ma kota."
Poziom trzeci, czyli POŁYKAM STRONY; 2500-2800 wyrazów w tekście, użyte wszystkie głoski, dłuższe i bardziej złożone zdania, alfabetyczny słownik trudnych wyrazów, książeczka podzielona jest na rozdziały; jest ich 10, ilustracje są czarno-białe, jest ich mniej niż w poprzednich poziomach, na końcu książki nowość - miejsce na notatki dziecka-ale nie związana z tekstem. Pytania do tekstu nadal kryją się za zakładką. Jeśli chodzi o dyplom, myślę, że zbędny; samo czytanie jest nie lada frajdą i nagrodą samą w sobie.
Serdecznie polecam całą serię "Czytam sobie" wydawnictwa Egmont.

książek: 1951
Anna | 2013-04-18
Przeczytana: 13 kwietnia 2013

Pisałam ostatnimi czasy o serii CZYTAM SOBIE, skierowanej do dzieci, które zaczynają naukę czytania. Mamy tu trzy poziomy: w pierwszym składamy słowa, w drugim składamy zdania, a w trzecim połykamy strony! Pomysł świetny i cieszę się, że wymyślono takie książeczki, szczególnie dlatego, iż teksty napisane są przez znanych i lubianych autorów.

Książek Grzegorza Kasdepke czytałam wraz z moją 11-letnią Groszek mnóstwo, wiele tytułów za nami i wszystkie nam się tak samo podobały, żaden nas nie rozczarował. Jeden mamy w domu, nasz własny, a inne były w biblioteki. Z okładki odczytuję, że pisarz tworzy dla młodego czytelnika już ponad dwadzieścia lat, nawet on nie potrafi policzyć, ile ma na swoim koncie książek, w przybliżeniu mowa jest o trzydziestu, moim zdaniem piękny wynik i na pewno wszystkich nie znam.

"Kto zamawiał koszmarną przygodę" napisany został dzięki wielkiej wyobraźni autora, który będąc dzieckiem marzył o potwornych przygodach, strasznych, a jednocześnie zawsze...