Wyzwanie czytelnicze LC

Hura! Idę do szkoły!

Wydawnictwo: Warszawska Firma Wydawnicza

Szkolne początki to dla dzieci wielkie wyzwanie. Muszą oswoić się z nową rzeczywistością i nauczyć się radzić sobie w nowych sytuacjach. Ta książeczka na pewno im to ułatwi. Jej bohaterowie, Ada i Grześ, opowiadają o swoich szkolnych przygodach i rozterkach: o pierwszym dniu w nowej klasie, o strachu z nim związanym i o tym, jak go pokonali, o przyjaźniach, które zawiązują z innymi dziećmi, osprzeczkach z kolegami i o tym, jak się po nich pogodzić, o balu karnawałowym, tym, jak to jest być dyżurnym albo jak – zgubić się i odnaleźć na nieznanych korytarzach. I jeszcze wielu innych ciekawych sprawach.

Czytanie tych krótkich opowiastek dzieciom z pewnością ułatwi im codzienne wyruszanie z tornistrem na plecach do szkoły, pozwoli im oswoić emocje i poczuć, że nie są same w swoich, niełatwych przecież, zmaganiach. To także bardzo radosna i niezwykła rzecz – pójść do szkoły!

Na półkach: Przeczytane, WFW

Dopiero rozpoczynają się wakacje, a wiele mam i tatusiów już stresuje myśl o tym co wydarzy się na jesieni. Bo dla niektórych maluchów pierwszego września dopiero rozpocznie się przygoda ze szkołą. Nowe otoczenie, nowi ludzie, wyzwania i oczekiwania. Każdy z nas już to przerabiał i wie, że ta sytuacja wywołuje bardzo wiele emocji.

Ale nie tylko dorośli przeżywają rozpoczęcie szkoły. Rodzice martwią się o swoje dzieci, ale to właśnie nasze pociechy będą w centrum zainteresowania. Dzieci tak naprawdę nie wiedzą co je czeka. W końcu przedszkole to zupełnie co innego! W szkole jest dużo nauki i prace domowe, są lekcje i przerwy, są obowiązki, których dotąd nasze pociechy nie znały. Chcąc więc przybliżyć naszym brzdącom ten nieuchronnie zbliżający się czas, opowiadamy im co je czeka, co się będzie działo itp.

Ale... aby ułatwić sobie czas przygotowywania dziecka do nowej sytuacji warto sięgnąć po odpowiednią lekturę! Taką, w której będą opisane wszystkie szczegóły, sytuacje, które...

Anakolut | 2012-08-04
Przeczytana: 2012 rok