Wielkie kłopoty

W lesie panika

Wśród zwierząt krzyk

Zima nam znika

Co w zamian ma przyjść?

Wielki popłoch nastał wśród leśnych stworzeń, bo oto, nie wiadomo czemu, w lesie zaczynają dziać się dziwne rzeczy.

Kto pomoże zwierzętom rozwiązać zagadkę? I dlaczego mądra sowa ledwo powstrzymuje się od śmiechu?

Odpowiedź znajdziecie w środku!

Zapraszamy na walne zebranie na leśnej polanie!

źródło opisu: http://bonito.pl/k-90185278-wielkie-klopoty

źródło okładki: http://bonito.pl/k-90185278-wielkie-klopoty

Na półkach: Przeczytane, WFW

Gdy sięgnęłam po tę książkę najpierw rzuciły mi się w oczy piękne ilustracje. Takie nietypowe i jednocześnie naprawdę śliczne. Z ogromną przyjemnością najpierw obejrzałam całą książeczkę, by po chwili wrócić do początku i zagłębić się w jej treść.

Wielkie kłopoty to bardzo sympatyczny wierszyk o bardzo głupiutkich zwierzątkach. Nasi mali bohaterowie podnieśli alarm w całym lesie, z powodu wielkich zmian, które zaczęli wokół siebie dostrzegać.

"Otóż śnieg nam stopniał, nie ma już bałwana
nie możemy się bawić śnieżkami od rana
słonko coraz mocniej codziennie przygrzewa
a przy drodze już pierwsze zielenią się drzewa."

Zwierzęta wymieniały tych zmian znacznie więcej, bardzo się przy tym martwiąc. Bo dlaczego tak nagle ptaki wróciły z dalekiej podroży, a zwierzęta, które smacznie dotąd spały nagle jak na zawołanie wszystkie się obudziły? Coś się musiało stać. Tylko co? Na szczęście mądra sowa przyszła im z pomocą. Bo gdzie w lesie szukać mądrego zwierzęcia poza nią? Sowa uspokoiła...

Na półkach