Konkursy LubimyCzytać.pl
Oficjalna grupa serwisu LubimyCzytać.pl. W grupie tej przeprowadzamy rozmaite książkowe konkursy z bardzo ciekawymi nagrodami. Aby uczestniczyć w konkursach LubimyCzytać.pl trzeba być zapisanym do tej grupy.
922806 czytelników
2155 dyskusji
131425 wypowiedziPokaż ostatnią
[Zakończony] Zachować wspomnienia – wygraj książkę „Dom wspomnień”.

Zachować wspomnienia – wygraj książkę „Dom wspomnień”.

Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany. Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała. Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Wspomnienia można utrwalać na różne sposoby, zachowywać na fotografiach, zapisywać w pamiętnikach lub pielęgnować je we własnym umyśle. Z jakiego sposobu wy korzystacie, aby nie zapomnieć tych najważniejszych wspomnień i które z nich wybralibyście na najbardziej znaczące?

Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.

Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.

Dom wspomnień - Jacek Skowroński

Dom wspomnień

Autor: Lauren K. Denton

“Schronienie zawsze było pełne przyjaciół i kochanków, matek i córek, powierników tajemnic i tych, którzy te tajemnice wyjawiali, ludzi, którzy mówili, co myśleli, oraz ludzi o siwych włosach i zwiotczałych ramionach. Przeżywaliśmy smutki i radości, ale nie zamieniłabym tego życia na żadne inne.“ Kiedy po śmierci babci, Sara dziedziczy jej rozpadający się pensjonat o nazwie Schronienie, zakłada, że szybko upora się z tym niespodziewanym prezentem. Sweet Bay nie jest miejscem, w którym za wszelką cenę chce zostać, los ma jednak wobec niej inne plany. Na miejscu odkrywa, jak mało wiedziała o ukochanej babci i jak wiele ma do nadrobienia. Pragnie poznać tajemnicę Maggs, więc zamiast spieszyć się z powrotem do Nowego Orleanu, Sara zostaje by rozpocząć remont pensjonatu i… życia. Pośród unoszącego się pyłu, starych wspomnień i w towarzystwie czarującego wykonawcy odkrywa, że życie pod dachem ukochanego przez jej babcię domu jest łatwiejsze, niż się spodziewała. Kiedy chciwy deweloper grozi przejęciem Schronienia, Sara jest zmuszona dokonać wyboru – zostać i walczyć o dom i ludzi, których pokochała, czy odpuścić i powrócić do udanego, ale samotnego życia w wielkim mieście?

Regulamin
  • Konkurs trwa 2 - 8 września włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce i posiadające konto na portalu lubimyczytać.pl.
  • Prace zamieszczane na serwerze portalu powinny spełniać następujące wymagania: Maksymalna waga ilustracji - 100 KB. Maksymalna szerokość - 300 px. Format pliku graficznego: .jpeg. Wymagania nie dotyczą grafik pochodzących z serwerów zewnętrznych
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane osobowe uczestnika (imię, nazwisko, adres korespondencyjny i numer telefonu) przetwarzane będą przez administratora serwisu lubimyczytać.pl w celu przeprowadzania konkursu, wysyłki nagród oraz analizy i statystyki . Dane osobowe zwycięzcy mogą zostać przekazane w celu wysyłki nagrody partnerowi konkursu - Wydawnictwu Burda. Więcej informacji o przetwarzaniu Twoich danych osobowych znajdziesz w naszej Polityce prywatności.
  • Adres i numer telefonu zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.
liczba postów na stronie: 
książek: 811
Bartosz
09-09-2019 06:12
Te silne wspomnienia, coś znaczące zazwyczaj uwieczniam na fotografiach, bądź piszę jakiś tekst, coś w rodzaju wiersza. Jestem wierszokletą. Może nie jest to arcydzieło, ale z pewnością napisane od serca. Ja niczym w piosence Piotra Kupichy: ,,W ciemną noc, opisuje każdy dzień, który kiedykolwiek pomógł mi”. Tak działam! Czasem zdarzy mi się, że w zabawny sposób opowiem swoje historie i ludzie chcą to czytać, ale to oczywiście pokazuję najbliższym. Wracając do zdjęć, zazwyczaj jest tak, że jeśli zrobię jakąś fotkę, to ją chowam do książki lub do albumu. Przykładowo, poznałem kiedyś jedną taką Michalinę we Władysławowie, tam dostałem książkę ,,Przygody Jonatana”, i właśnie do dziś w tej książce tkwi nasze wspólne zdjęcie. Jakiś tekst też powstał, albo i kilka. Czasem nawet nie muszę nic uwieczniać, ponieważ pamięć mam bardzo dobrą, bywa, że to też mnie męczy, gdyż bycie pamiętliwym jest jednocześnie zaletą jak i wadą. Gdyż bolesne wspomnienia dają po sobie znać i nie dają tobie zaznać spokoju. Czasem chciałoby się wręcz mieć możliwość wciśnięcia delete we własnej pamięci, ale to niemożliwe. Jest jak jest, żyję z tym, i choć lekko nie jest, to daję radę!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 2390
LubimyCzytać
11-09-2019 15:38
Konkurs został zakończony. Za wszystkie odpowiedzi dziękujemy!
Wybraliśmy zwycięskie prace:

ciągleczytam
Tully
Aya
Palulynka
Jolanta

Serdecznie gratulujemy! Z laureatami skontaktujemy się bezpośrednio.
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
książek: 79
Agnieszka
15-09-2019 15:59
ciągleczytam - gratuluję wygranej!!!
Użytkownicy oznaczyli ten post jako spam
Aby napisać wypowiedź musisz być zalogowany. Logowanie
Moderatorzy
Książki w tej dyskusji
zgłoś błąd zgłoś błąd