rozwiń zwiń

forum Oficjalne Konkursy

[Zakończony] Wspomaganie mózgu - wygraj książkę "Mózg. Rozwiń swój potencjał".

LubimyCzytać
utworzył 12.12.2017 o 09:37

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Chciałbyś szybciej przyswajać nowe informacje? Zwiększyć obszar swojego postrzegania? Ten poradnik w prosty i interesujący sposób odpowie na te i inne pytania. Dodatkowo zawiera również praktyczne uwagi, ćwiczenia, zagadki, a nawet łamigłówki, które tak lubimy. Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy mózgu a także mechanizmy jego działania, przedstawia praktyczne techniki zwiększenia możliwości zapamiętywania, myślenia, koncentracji, tworzenia. Chcąc skutecznie i prawidłowo używać swojego mózgu, gwarantując mu przy tym komfortową i bezawaryjną pracę, tę książkę należy przeczytać!


Mózg tak jak komputer potrzebuje czasem wsparcia dysków zewnętrznych ;) Jak wspomagacie swoją pamięć? Korzystacie z samoprzylepnych karteczek, na których zapisujecie istotne informacje? Nie rozstajecie się na krok z kalendarzem? Może odpowiednia aplikacja na telefonie pamięta za Was o ważnych datach? Czekamy Wasze życiowe triki odciążające szare komórki!


Czekamy na teksty o długości nieprzekraczającej 1500 znaków ze spacjami.



Nagrody

Autorzy pięciu najciekawszych tekstów otrzymają egzemplarz książki.


Mózg. Rozwiń swój potencjał - Jacek Skowroński
Mózg. Rozwiń swój potencjał

Autor : Sylwester Kowalski

Masz problemy z pamięcią i koncentracją? Chciałbyś szybciej przyswajać nowe informacje? Zwiększyć obszar swojego postrzegania? Ten poradnik w prosty i interesujący sposób odpowie na te i inne pytania. Dodatkowo zawiera również praktyczne uwagi, ćwiczenia, zagadki, a nawet łamigłówki, które tak lubimy. Poradnik oprócz części teoretycznej, która omawia wszystkie najważniejsze obszary pracy mózgu a także mechanizmy jego działania, przedstawia praktyczne techniki zwiększenia możliwości zapamiętywania, myślenia, koncentracji, tworzenia. Chcąc skutecznie i prawidłowo używać swojego mózgu, gwarantując mu przy tym komfortową i bezawaryjną pracę, tę książkę należy przeczytać! Sylwester Kowalski - wykładowca akademicki, specjalista z zakresu komunikacji, psychologii społecznej, budowania relacji interpersonalnych, mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych. Twórca serii treningów autogennych. Pomysłodawca ogólnopolskich kampanii społecznych: „Kobieta Bezpieczna” i „Miasto Bez Stresu”.

Regulamin
  • Konkurs trwa od 12 grudnia do 19 grudnia włącznie. W konkursie mogą wziąć udział jedynie osoby posiadające adres korespondencyjny w Polsce.
  • Odpowiedzi muszą być napisane samodzielnie. Kopiowanie części lub fragmentów tekstów, recenzji innych osób jest zabronione. Teksty nie mogą przekraczać 1500 znaków ze spacjami.
  • Każdy użytkownik może zgłosić tylko jedną pracę.
  • Zwycięzców wybiera administracja serwisu lubimyczytać.pl. Decyzja jest nieodwołalna.
  • Dane adresowe zostaną wykorzystane przez serwis lubimyczytać.pl i Wydawnictwo Zwierciadło.
  • Adres zwycięzcy powinien zostać nadesłany do dwóch tygodniu od daty ogłoszenia wyników konkursu. Po tym terminie administracja lubimyczytać.pl dopuszcza wybór kolejnego laureata lub nieprzyznanie nagrody.

odpowiedzi [87]

Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
Sortuj:
kingaam 15.12.2017 09:14
Czytelnik

1. Jem orzechy
2. Ważne rzeczy zakreslam kolorowym flamastrem
3. Coś co jest trudne do zapamiętania rysuje, lub układam wierszyk
4. Ważne daty zaznaczam w kalendarzu, który i tak przeglądam co ranka

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Robert Siepsiak 14.12.2017 22:53
Czytelnik

Od zawsze mam problemy z pamięcią, ale odkąd zauważyłem, że mój telefon wie więcej o mnie niż ja sam zacząłem być przerażony. Początkowo zapisując notatki w sprawie wyjazdów, spotkań i innych ważnych wydarzeń w życiu mój telefon przypominał mi o wszystkim. Kolejnym krokiem były preferencje muzyczne, które również wydawały się dla mnie super rozwiązaniem. Teraz zastanawiam...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kasia 14.12.2017 19:35
Czytelnik

Jestem wzrokowcem i właśnie dzięki temu potrafię zapamiętać bardzo wiele informacji. Czasem przed jakimkolwiek sprawdzianem wystarczy, że spojrzę w zeszyt, przeczytam raz i to często wystarcza :D Po prostu w trakcie pisania "odtwarzam obraz", który widziałam. Bardzo pomagają mi przy tym skojarzenia, które czasami potrafią być bardzo zabawne i absurdalne :D Niestety tym...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Rafał Brzask 14.12.2017 19:17
Czytelnik

Moim utrapieniem jest niemalże absolutny brak pamięci do rzeczy istotnych. Nie jest podyktowany przez jakieś biologiczne cholerstwo – mam silne przekonanie, graniczące z pewnością, że jest to blokada mentalna. Strach, że nie zadbam o to, o co powinienem, jest tak silny, że wyrzuca przedmiot moich trosk z umysłu. Dlatego dziękuję Bogu, że w skład wyposażenia wynajmowanego...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Teresa 14.12.2017 17:42
Czytelnik

Z reguły zapominam o większości niewygodnych spraw. Wszystko ważne zapisuję na karteczkach, które potem "rozsiane" są po całym domu. Zapominam też co roku o urodzinach teściowej ale o tym przypomina mi rodzina jakiś dzień wcześniej:)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
MogwaiGirl 14.12.2017 17:09
Czytelniczka

Należę do osób, które są takimi nieogarniętymi gapami, że gdybym nic z tym nie zrobiła, pewnie zapomniałabym kiedyś zabrać głowy z domu. Jeśli masz tak samo, poniżej znajdziesz kilka wskazówek, które mogą Ci pomóc wspomóc swoją pamięć i być bardziej zorganizowanym:

1. KALENDARZ TO TWÓJ PRZYJACIEL
W kalendarzu zapisuję wszystko: zaliczenia, terminy, urodziny, wizyty i...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Marta Sarnowska 14.12.2017 15:34
Czytelniczka

Każdego wieczoru biorę do ręki kartkę i długopis. Spisuję rzeczy, plany, wszystko to co należałoby zrobić jutro. Rano zerkam na to, i już wiem, jak powinien wyglądać mój dzień. Proste prawda? Nie mogę przyzwyczaić się do aplikacji mobilnych, moim przyjacielem nie jest zsynchronizowany z moim kontem kalendarz internetowy. Jestem tradycyjna, mimo młodego wieku. Idąc na...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej
Kaśko 14.12.2017 05:03
Czytelnik

Ja mam swój Bullet Journal. Jednocześnie pobudza kreatywność i pozwala odpocząć - nie tylko przy tworzeniu kalendarza na każdy miesiąc, ale dzięki niemu nie muszę pamiętać o wszystkim co mam do zrobienia i mogę skupić się na innych rzeczach. Do tego każdy miesiąc projektuję według swoich potrzeb, no i spędzam chociaż te 2 godziny w miesiącu mniej przed komputerem. :)

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
TurkusR 14.12.2017 01:54
Czytelniczka

Ja po prostu szybko zapominam, bardzo skutecznie odciąża mózg - nie pamiętam o kalendarzach, karteczkach, wizytach. Ostatnio zadzwonili do mnie z NFZu, że zbliża się moja wizyta u specjalisty zamówiona pół roku temu. Wow!

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Oskar780 13.12.2017 23:47
Czytelnik

Uwielbiam uczyć się języków obcych. Wspomaganie swojej pamięci jest niezbędne w mojej codziennej pracy. Nie ma w tej dziedzinie złotego środka, ale wierzę, że najłatwiejszą metodą jest wyszukiwanie skojarzeń z rzeczami, które poznaje. Do nowo nauczonego słowa dodaje drobne skojarzenie – pierwsza myśl, która przychodzi mi do głowy. Nie liczy się jej sens, czy forma – nie...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post więcej