Piotr Wasilewski

Założyciel Agencji Wasilewski, z wykształcenia etnograf i dziennikarz (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), z pasji krytyk filmowy i autor książek: o filmie („Świadectwa metryk. Polskie kino młodych... Założyciel Agencji Wasilewski, z wykształcenia etnograf i dziennikarz (Uniwersytet Jagielloński w Krakowie), z pasji krytyk filmowy i autor książek: o filmie („Świadectwa metryk. Polskie kino młodych lat 80.”, 1990) i Marku Hłasce („Marek Hłasko nieznany”, 1991 oraz „Śladami Marka Hłaski”, 1994). Książki są prezentowane w zakładkach.
W drugiej połowie lat 80. redaktor, kierownik działu kultury i zastępca redaktora naczelnego w dwutygodniku „Student’, współpracownik kilku tygodników społeczno-kulturalnych; w latach 90. redaktor miesięczników filmowych „Premiera” (współzałożyciel), „Film Pro” i „Powiększenie” a także juror i współpracownik festiwali młodego kina w Kijowie, Bratysławie i Cottbus.
Współpomysłodawca i pierwszy dyrektor programowy (w latach 1991-1995) najstarszego w III RP ogólnopolskiego festiwalu filmu reklamowego i reklamy- cenionego w środowisku Crackfilmu (zakładka Moje Crackfilmy). Inicjator i wieloletni organizator corocznych pokazów w Krakowie słynnego show reklamowego – „Noc reklamożerców”. Pomysłodawca i współautor syntezy o reklamie w Polsce („Pionierzy i tytani polskiej reklamy”) i monografii o reklamie społecznej („Szlachetna propaganda dobroci, czyli drugi tom o reklamie społecznej” oraz „Propaganda dobrych serc, czyli pierwszy tom o reklamie społecznej”).Współautor wystawy „Reklama w Polsce, Polska w reklamie”, zorganizowanej z okazji 20-lecia polskiej reklamy w Warszawie przez Stowarzyszenie Komunikacji Marketingowej SAR, w kwietniu 2010.
Rzecznik prasowy wojewody małopolskiego w latach 2001-2006. Od kilkunastu lat wykładowca akademicki.

źródło opisu: http://www.wasilewski.com.pl/pl/piotr_wasilewski/prezentacja/

źródło zdjęcia: http://www.wasilewski.com.pl/pl/piotr_wasilewski/prezentacja/

pokaż więcej
Fani autora
Lista jest pusta
4
162
129
Tylu naszych czytelników chce przeczytać książki tego autora.
Tyle osób przeczytało książkę tego autora.
Tyle książek tego autora znajduje się w naszej bazie.

Fani autora (0)

Lista jest pusta

Czytelnicy (162)

Cytaty tego autora (0)

zgłoś błąd zgłoś błąd