rozwiń zwiń

Opinie użytkownika

Filtruj:
Wybierz
Sortuj:
Wybierz
Okładka książki Słowianie. Wiara i kult Grzegorz Antosik, Rafał Merski
Ocena 5,5
Słowianie. Wia... Grzegorz Antosik, R...

Na półkach: ,

Książka ma bardzo skondensowaną formę - zaledwie 68 stron, nie licząc bibliografii i spisu treści. Przyznam szczerze, że nie przeczytałam tej pozycji "od deski do deski", gdyż szybko zauważyłam wiele braków, nieścisłości oraz powierzchowność treści. Książka wygląda mi raczej na opublikowane treści z "notatnika rodzimowiercy", w dodatku rodzimowiercy płci męskiej. Autorzy opisują zaledwie siedmiu bogów słowiańskich, w niezbyt natchniony ani interesujący sposób. Brak wzmianki o którejkolwiek z bogiń słowiańskich jest karygodny. Czytelnik nie znajdzie również żadnej wzmianki o tytułowych "wierze i kulcie" - jedynie opisy kilku bogów, kilku demonów (również bardzo wybiórczo) oraz miejsc kultowych. Niestety, muszę odradzić tę książkę, szczególnie świeżym sympatykom wierzeń słowiańskich. Odnoszę wrażenie, że nie mając zbyt dużej wiedzy w temacie, czytelnik nie dowie się z tej pozycji zbyt wiele, a może jedynie wyciągnąć błędne wnioski na temat tego, jak wygląda rodzima wiara. Bardzo nie podoba mi się męsko-centryczne przedstawianie słowiańskiego panteonu, umniejszanie roli bogiń (w tym wypadku całkowite ich pominięcie). Nie polecam.

Książka ma bardzo skondensowaną formę - zaledwie 68 stron, nie licząc bibliografii i spisu treści. Przyznam szczerze, że nie przeczytałam tej pozycji "od deski do deski", gdyż szybko zauważyłam wiele braków, nieścisłości oraz powierzchowność treści. Książka wygląda mi raczej na opublikowane treści z "notatnika rodzimowiercy", w dodatku rodzimowiercy płci męskiej. Autorzy...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Na chwilę obecną, jedyna taka pozycja na rynku. Jest to zbiór wierszy i modlitw dedykowanych bogom i boginiom słowiańskim oraz przodkom, z przepięknymi, minimalistycznymi ilustracjami. Oprócz modlitw do bogów i przodków, znajdziemy tu również kilka modlitw okolicznościowych oraz na cztery główne święta Kołowrotu Roku. Na wstępie przeczytamy także o kilku modlitwach historycznych pochodzących z różnych zakątków słowiańszczyzny. Nie jest to książka, którą czyta się jednym tchem, a raczej tomik poezji, który można również traktować jako modlitewnik, a do którego regularnie powracam na przestrzeni roku. Myślę, że jest to pozycja obowiązkowa dla każdego poganina/rodzimowiercy - każdy znajdzie w niej coś dla siebie, ku refleksji, inspiracji.

Na chwilę obecną, jedyna taka pozycja na rynku. Jest to zbiór wierszy i modlitw dedykowanych bogom i boginiom słowiańskim oraz przodkom, z przepięknymi, minimalistycznymi ilustracjami. Oprócz modlitw do bogów i przodków, znajdziemy tu również kilka modlitw okolicznościowych oraz na cztery główne święta Kołowrotu Roku. Na wstępie przeczytamy także o kilku modlitwach...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Choć w publikacji z lat '90 niektóre rzeczy zdają się być współcześnie lekko nieaktualne lub niewystarczająco głęboko przemyślane, "Psychologia cienia" w dalszym ciągu pozostaje w moim mniemaniu pozycją wyjątkową i zdecydowanie wartą przeczytania. W dość prosty, lecz wciąż dogłębny, sposób analizuje zjawiska kulturowe, sztukę, jak i samą jednostkę w kontekście jungowskiego cienia.

Choć w publikacji z lat '90 niektóre rzeczy zdają się być współcześnie lekko nieaktualne lub niewystarczająco głęboko przemyślane, "Psychologia cienia" w dalszym ciągu pozostaje w moim mniemaniu pozycją wyjątkową i zdecydowanie wartą przeczytania. W dość prosty, lecz wciąż dogłębny, sposób analizuje zjawiska kulturowe, sztukę, jak i samą jednostkę w kontekście jungowskiego...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: ,

Publikację czyta się z ogromną przyjemnością. Bardzo cenię sobie fakt, że książka napisana jest z sercem - Pan Grzegorzewic wprost od serca opowiada o tym, w jaki sposób on rozumie i praktykuje rodzimą wiarę. Nie ma tu udawania, ani przedstawiania swoich poglądów jako jedynych właściwych, co bardzo sobie cenię. Pozycja na pewno obowiązkowa dla wszystkich osób zainteresowanych rodzimowierstwem i spuścizną tradycji słowiańskiej.

Publikację czyta się z ogromną przyjemnością. Bardzo cenię sobie fakt, że książka napisana jest z sercem - Pan Grzegorzewic wprost od serca opowiada o tym, w jaki sposób on rozumie i praktykuje rodzimą wiarę. Nie ma tu udawania, ani przedstawiania swoich poglądów jako jedynych właściwych, co bardzo sobie cenię. Pozycja na pewno obowiązkowa dla wszystkich osób...

więcej Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Bardzo miło i odświeżająco czyta się o podejściu Junga spod kobiecej ręki pani Jacobi. Zdecydowanie polecam miłośnikom psychologii analitycznej.

Bardzo miło i odświeżająco czyta się o podejściu Junga spod kobiecej ręki pani Jacobi. Zdecydowanie polecam miłośnikom psychologii analitycznej.

Pokaż mimo to


Na półkach:

Moim zdaniem najlepsza książka wprowadzająca w arkana Futharku dostępna na polskim rynku.

Moim zdaniem najlepsza książka wprowadzająca w arkana Futharku dostępna na polskim rynku.

Pokaż mimo to


Na półkach: , ,

Czytałam w wersji w języku angielskim. Zdecydowanie polecam jako podstawową pozycję, po którą należy sięgnąć chcąc bliżej zapoznać się z myślą Jungowską.

Czytałam w wersji w języku angielskim. Zdecydowanie polecam jako podstawową pozycję, po którą należy sięgnąć chcąc bliżej zapoznać się z myślą Jungowską.

Pokaż mimo to