Plener Literacki w Gdyni już 13-15 sierpnia!

LubimyCzytać LubimyCzytać
04.08.2021

W programie 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, ciekawa oferta książek przygotowana przez ponad 60 wystawców oraz wiele atrakcji dla całych rodzin. Plener Literacki odbędzie się w dniach 13-15 sierpnia, na Bulwarze Nadmorskim w Gdyni i w Muszli Koncertowej.

Plener Literacki w Gdyni już 13-15 sierpnia!

Plener Literacki w Gdyni to spotkanie czytelnika z książką, jej autorem i wydawcą, wydarzenie o charakterze otwartym, łączące kiermasz książek z atrakcyjnym programem. W ramach Pleneru odbędzie się 40 spotkań ze znanymi i lubianymi autorami, także warsztaty i zajęcia literackie dla dzieci, a ponad 60 wydawców zaproponuje szeroki wybór książek w okazyjnych cenach. Impreza adresowana jest zarówno do miłośników literatury w każdym wieku, jak i do osób sięgających po książki sporadycznie. Wstęp na Plener jest wolny!

Wśród znakomitych autorów – gości Pleneru, których w tym roku można będzie spotkać na najbardziej popularnym deptaku Gdyni – Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego, a w sobotę i niedzielę także w Muszli Koncertowej są m.in.: prof. Jerzy Bralczyk, Eustachy Rylski, Roma Ligocka, Grzegorz Piątek, Natalia Fiedorczuk, Nina Majewska-Brown (premiera), Katarzyna Tubylewicz, Vincent V. Severski, Robert Małecki, Małgorzata Oliwia Sobczak, Gabriela Jatkowska, Mirosław M. Bujko, Iwona Kienzler, Barbara Kosmowska, Marcin Szczygielski, Monika Milewska, Rafał Jankowski, Karolina Grabarczyk i Nika Jaworowska-Duchlińska.

Spotkania z autorami poprowadzą: Jerzy Kisielewski, Szymon Kloska, Adam Szaja i Piotr Dobrołęcki.

Organizatorzy Pleneru Literackiego przygotowali, wraz z Międzypokoleniowym Festiwalem Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki i Biblioteką Gdynia, program dziecięcych atrakcji literackich – spotkania z autorami oraz warsztaty i animacje związane z książką, m.in.: warsztaty robienia zakładek, kolorowanki 3D oraz fotobudkę.

Jak zawsze przy okazji takich wydarzeń, będzie szansa na zakupy w promocyjnych cenach na licznych stoiskach wydawców. Ponadto, zainteresowani Nagrodą Literacką będą mogli zapoznać się i kupić publikacje dotychczasowych laureatów, a także tegorocznych nominowanych.

Plener Literacki otwarty będzie w piątek 13 sierpnia w godzinach 12.00-19.00, a w sobotę i niedzielę: od 11.00 do 19.00

Organizatorami Pleneru są Miasto Gdynia i Fundacja Historia i Kultura. Partnerem merytorycznym jest spółka Targi Książki – organizator Warszawskich Targów Książki oraz Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej Ojce i Dziatki. Patronat honorowy sprawują: Prezydent Miasta Gdyni Pan Wojciech Szczurek, Instytut Książki, Polskie Towarzystwo Wydawców Książek, Polska Izba Książki i Biblioteka Gdynia.

Serwis lubimyczytać.pl objął wydarzenie swoim patronatem medialnym.

Plener Literacki w Gdyni


komentarze [3]

Sortuj:
Niezalogowany
Aby napisać wiadomość zaloguj się
wesolamamusia 09.08.2021 23:40
Czytelniczka

Chciałam na ten plener jechać, ale będę z rodzinką na wakacjach w całkiem innym rejonie Polski. Za to tym, którzy się tam wybierają, życzę miłych wrażeń i udanych spotkań. 

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
Myszka 04.08.2021 17:38
Czytelniczka

Pewnie będzie świetna impreza, szkoda że nie mogę się na niej pojawić...

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post
LubimyCzytać 04.08.2021 13:31
Administrator

Zapraszamy do dyskusji.

Czytelnicy oznaczyli ten post jako spam Zobacz ten post