Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021: znamy temat przewodni i termin wydarzenia

LubimyCzytać
28.01.2021

W 2021 roku odbędzie się 18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Symboliczne osiągnięcie pełnoletności skłoniło organizatorów imprezy do zaproponowania merytorycznego motywu przewodniego, jakim będzie... alkohol. Znana jest już również data wydarzenia - miłośnicy powieści z dreszczykiem powinni zarezerwować w kalendarzach jeden z majowych tygodni. 

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021: znamy temat przewodni i termin wydarzenia
Reklama

Organizatorzy 18. edycji MFK zapowiadają, że w programie wydarzenia znajdą się rozmowy o tym, co alkohol ma wspólnego ze zbrodnią i dlaczego tak wielu bohaterów kryminałów piją. Wśród stawianych pytań będą również te o niebezpieczne związki alkoholu z przestępczością. 

Alkohol to niejedyny temat, który zostanie poruszony podczas odbywającego się we Wrocławiu pod koniec maja Festiwalu. Dużo uwagi zostanie poświęcone drugoplanowym bohaterom – książek i życia – czyli o zwierzętach. Festiwal zamknie Kryminalny Dzień Dziecka i Zwierząt, a działania organizatorów wesprze Stowarzyszenie „Zakątek Weteranów” – pierwsze miejsce w Polsce, gdzie zwierzęta pracujące w służbach mundurowych po przejściu w stan spoczynku znajdują prawdziwy dom. Trafiają tam zarówno psy jak i konie, pracujące nie tylko w policji, ale również  wojsku, straży pożarnej, straży granicznej, służbie celnej, WOPR czy GOPR.

18. edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału odbędzie się w dniach 26–30 maja 2021.

Międzynarodowy Festiwal Kryminału

Reklama

W programie nie zabraknie oczywiście stałych elementów: warsztatów literackich, wykładów i punktu kulminacyjnego, czyli wręczenia Nagrody Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści 2020 roku. W zeszłym roku jej laureatem został Jędrzej Pasierski za powieść „Roztopy”. Honorowa Nagroda Wielkiego Kalibru, przyznawana za całokształt kryminalnej twórczości, przypadła w udziale Zygmuntowi Miłoszewskiemu.

Z uwagi na panującą w kraju sytuację pandemiczną, nie jest jeszcze wiadome w jaki sposób zostanie przeprowadzona tegoroczna edycja Międzynarodowego Festiwalu Kryminału. Stąd organizatorzy zapewniają, że pracują nad różnymi wersjami festiwalu – zarówo stacjonarną, jak i online. Jednak niezależnie od formy, festiwalowe wydarzenia bedą transmitowane na kanałach MFK w mediach społecznościowych.

Nagroda Wielkiego Kalibru

Międzynarodowy Festiwal Kryminału Wrocław 2021 odbędzie się w dniach 26–30 maja 2021. Pełny program zostanie ogłoszony niebawem, a już teraz zachęcamy wraz z organizatorami Festiwalu do dołączania do wydarzenia na Facebooku. Więcej informacji o festiwalu można znaleźć naoficjalnej stronie festiwal.portalkryminalny.pl i na profilu Międzynarodowy Festiwal Kryminału na Facebooku.

Serwis lubimyczytać.pl w poprzednich latach obejmował Międzynarodowy Festiwal Kryminału swoim patronatem medialnym. W tym roku również będziemy obecni we Wrocławiu. Do zobaczenia!

Międzynarodowy Festiwal Kryminału 2018

Reklama

komentarze [2]

Sortuj:
120
39
28.01.2021 15:36

Bez względu na formę wybraną przez organizatorów, chcę tam być ! Wrocław <3


2930
4
28.01.2021 12:28

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd