Złodziejka książek

The Book Thief
9788310120588
Hanna Baltyn-Karpińska
Nasza Księgarnia
Markus Zusak literatura młodzieżowa literatura historyczna II wojna światowa fikcja historyczna
The Book Thief
powieść historyczna
9788310120588
Hanna Baltyn-Karpińska

Opinie [2 975]

To opowieść o Liesel Meminger- tytułowej złodziejce książek, której czasy dorastania przypadają na początek II wojny światowej a także o jej rodzinie. To przede wszystkim powieść o przyjaźni, o wielkiej miłości i poświęceniu w bardzo trudnych czasach. 8.5 jest dokładnie właściwą oceną.

Gorąco polecam wszystkim lubiącym dobrą książkę z wojną w tle, trzymającą w napięciu do ostatnich stron. Na pewno się nie rozczarujecie.

Kupiłam tę książkę zachęcona pozytywnymi ocenami innych czytelników, miałam wobec niej wielkie nadzieje, myślałam, że po jej przeczytaniu stwierdzę, że to jedna z lepszych książek jakie przeczytałam w swoim życiu. Jednak nie do końca tak było... Niewątpliwie jest to wartościowa książka, porusza bardzo ważne tematy i nie uważam czasu jaki na nią przeznaczyłam za zmarnowany....

ciekawa

Uwielbiam tę książkę. Za każdym razem jak ją czytam nie mogę powstrzymać łez. Polecam każdemu!

Jest to jedna z najbardziej wzruszających książek jakie czytałem. Jeden rozdział (jeśli ktoś czytał to wie, o którym mówię) bije na głowę całego "Tatuażystę z Auschwitz". Zaczynając lekturę nie sądziłem, że główną bohaterką będzie paru nastoletnia dziewczynka. W bardzo ciekawy sposób została przedstawiona jej historia opowiadana przez samą śmierć. Nie sądziłem też, że akcja...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Biblioteki zamknięte, więc pora na przeglądanie domowych półek z książkami. Przy porządkowaniu biblioteczki moich córek natrafiłam na „Złodziejkę książek” i muszę powiedzieć, że warto było poświęcić jej kilka dni.

Opisuje II wojnę światową widzianą oczyma Śmierci (tutaj jest to mężczyzna), która przemierza świat zabierając ze sobą niezliczone rzesze dusz, dorosłych i...

"Tych spraw nigdy nie rozumiałem i nie zrozumiem - ile ludzie są w stanie znieść".~Zlodziejka książek
⭐️Książka niby podobna do innych w swoim rodzaju , a jednak zupełnie inna.
Czytałam kilka książkę na temat II wojny światowej/ holokaustu , ale nigdy takiej jak ta.
⭐️Najbardziej niespotykanym elementem tej książki jest narrator- smierć. Byłam tego tak ciekawa i na...

Niedokończona

Rewelacyjna, bardzo wzruszająca.