Złodziejka książek

The Book Thief
9788310120588
Hanna Baltyn-Karpińska
Nasza Księgarnia
Markus Zusak literatura młodzieżowa literatura historyczna II wojna światowa fikcja historyczna
The Book Thief
powieść historyczna
9788310120588
Hanna Baltyn-Karpińska

Opinie [3 132]

Na półkach: , , , ,

Książka należąca do lekkich - chociaż porusza trudne tematy. Nie jest lekturą pociągającą i wciągającą przy każdej stronie, ale końcówka zdecydowanie zdobyła moje serce. Nietypowy sposób pisania - warty uwagi.

Daję ocenę 7 tylko dlatego, iż doceniam kunszt pisarski tej powieści. Napisana jest naprawdę pięknym językiem, po mistrzowsku budowane jest napięcie... w rzeczywistości jednak historia ani trochę mnie nie ujęła, uważam, że jest taka sama, jak wszystkie książki o tematyce obozowej/nawiązujące do II wojny światowej.
Jeżeli ktoś lubi po raz 50-ty czytać o uciśnionych Żydach,...

Moja najukochańsza książka. Pokazuje zupełnie inny świat, życie w trakcie wojny, ale nie do końca kręcące się wokół niej. Wzruszająca, przykra, piękna. 10000 razy lepsza od filmu, który nie sprostał odwzorowaniu emocji w niej zawartej.

Cudowna. Nie wszystko trzeba powiedzieć wprost, żeby wybrzmiał sens wypowiedzi. Markus jest tego świetnym przykładem. Bardzo ciekawa historia. Brutalna i szczera, mimo że nie ma typowych brutalnych scen. Na długo zostaje w pamięci.

Autor w pogodnym stylu opisuje ciężkie czasy. Pomysł z narracją i ułożeniem książki dopełnia całość.

Ta książka to mistrzostwo świata w każdym calu.

Właśnie skończyłem tę przejmującą książkę i cały czas jestem pod wielkim wrażeniem. Przepiękny styl, wręcz malarski, coś niesamowitego. No i do tego postać Narratora, w życiu nie wyobraziłbym sobie tak tej postaci. Zaskakujące i ciekawe wyobrażenie. Bardzo wzruszająca końcówka. Gorąco polecam.

Super książka o wiele lepsza od filmu

"Pomarańczowe płomienie machały do tłumu, zasilane papierem i farbą drukarską. Palone słowa odrywały się od zdań.

Zza drgającego żaru widać było brunatne koszule i swastyki. Nie ludzi, tylko mundury i emblematy.

Po niebie kołowały ptaki.

Krążyły, przyciągane ogniem, póki nie poczuły gorąca zbyt blisko. A może to byli ludzie? Oni nie zważali na żar".

“Złodziejka książek”...

Świetna książka, zakończenie niesamowicie wzruszające. Początkowo bardzo bałam się tego jak autor podejdzie do tematu wojny i nazistowskich Niemiec, na szczęście jest to prawda historyczna, a nie polityczna.
Śmierć jako narrator została genialnie przedstawiona, z humorem.

Dyskusje

27 242