Złodziejka książek

2014-01-22
Hanna Baltyn-Karpińska
II wojna światowa Żydzi Niemcy Hanna Baltyn

Opinie [3 079]

Książek o tematyce wojennej przeczytałam wiele, bardzo wiele, ale ta książka była wyjątkowa..ze względu na narrację i bohaterów i język..wwiercała się w serce z każdą przeczytaną stroną i tam już pozostała.

Polecam, jak najbardziej...

Piękna! Pozytywne zaskoczenie!

,,Ludzie zwykle odkładają najważniejsze słowa na później, a ich bliscy odnajdują je w pośmiertnych listach"
Ta książka długo zostanie w mojej pamięci, historia jest przepiękna jest w niej wszystko przyjaźń, miłość, radość, cierpienie , tęsknota, śmierć i przede wszystkim prawda! Styl pisania pisarza jest lekki czyta się ją niesamowicie przyjemnie takie lektury powinny być...

„Złodziejka książek” autorstwa Markusa Zusaka jest jedną z moich życiowych perełek.
Opowiada ona o losach dziewięcioletniej Liesel Meminger-tytułowej złodziejce książek, mieszkającej w nazistowskich Niemczech w czasie II wojny światowej. Można powiedzieć, że czytelnik dorasta wraz z dziewczynką i widzi z jakimi trudnościami musi się mierzyć w wojennej rzeczywistości. Co...

Wzruszająca historia o miłości, odwadze i stracie.

Cokolwiek powiem, powiem za mało.
Cokolwiek napiszę, boję się, że nie będą to dobre słowa.
Cokolwiek zrobię, zrobię zbyt mało, a jednak znając już film zbyt długo kazałem jej czekać na swój dobry czas. Nie sądziłem, nie zdawałem sobie sprawy, że będzie to tak niezwykła, niesamowita, pasjonująca, jedyna w swoim rodzaju lektura. Są liczne książki i jest Złodziejka książek....

Piękna opowieść o innym aspekcie życia w czasach wojny, koniecznie dla młodzieży. Dorosłym też się spodoba. Oryginalnym narratorem jest Śmierć.

Wyjątkowa, piękna i wzruszająca, a zarazem okrutna i wstrząsająca opowieść o przyjaźni, miłości, radości oraz cierpieniu w trudnych czasach II wojny światowej.

Podczas czytania będziesz czuł radość, smutek, niezrozumienie, oburzenie, wdzięczność. Zamykając książkę zostaniesz z wieloma przemyśleniami, które nie opuszczą Cię przez długi czas.

Autor przedstawia wojnę z...

Ciężko, jest opisać tę książkę, ponieważ każdy może odbierać ją inaczej. Każdy przeżył inne chwilę w swoim życiu, przez co będzie interpretować ją inaczej. Moim zdaniem idealnym opisaniem książki jest sam cytat z niej
"Wyrwała stronę z książki i przedarła ją na pół. Potem cały rozdział. Po niedługim czasie otaczały ją strzępy podartych na małe kawałeczki strony i słów....

Książka niesamowita. Jak dla mnie pozycja obowiązkowa dla każdego "mola książkowego". Pisana lekko co powoduje że się ją pochłania. Tak też było w moim przypadku. Nieoczywisty narrator, ciekawa fabuła i wątki. Koniecznie należy przeczytać!

Dyskusje

26 837