Potęga irracjonalności

Dan Ariely Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Predictably irrational. The hidden forces that shape our decisions
Tatiana Grzegorzewska
Wydawnictwo Dolnośląskie
Predictably irrational. The hidden forces that shape our decisions
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Tatiana Grzegorzewska

Przyjemna lektura. Rzuca jasne światło na nasze wybory, na nasze postępowanie. Zmusza do zastanowienia się, czy nie powinniśmy do niektórych spraw podchodzić z zimną głową. Polecam.

Opisane w książce historie są świetne -- jako opowieści/anegdoty jak i opowieści z morałem.

Ta książka jest próbą wyjaśnienia irracjonalnego zachowania ludzi, zwłaszcza w kontekście wyborów ekonomicznych, stąd nazwa ekonomią behawioralną. Dla mnie jest to psychologia i tak naprawdę jest to jeszcze jedna pozycja, spośród czytanych przeze mnie, dotykająca kwestii błędów w ludzkim myśleniu. Podejmując różne decyzje ludzie kierują się emocjami, stereotypami, własnymi...

Jakoś unikałam książek z "potęgą" w tytule - ich popularność mnie odrzucała. W końcu jednak sięgnęłam po "Potęgę Irracjonalności" w formie audiobooka i mam mieszane uczucia.
Autor przedstawia interesujące tezy, w większości dobrze ugruntowane, na temat nieracjonalnych, nieekonomicznych zachowań, błędów poznawczych, siły sugestii. Tematyka ta jest niezwykle ważna w świecie...

Bardzo fajna książka! Dużo badań, dużo wniosków, dużo przykładów naszej tytułowej irracjonalności, a to wszystko przekazane w prostym języku. Polecam!

Potęga irracjonalności była jedną z tego typu książek, które cenię najbardziej. Bardzo dużo fajnej praktycznej wiedzy, bazującej na doświadczeniach wykonanych na sporej grupie badawczej, napisane w taki sposób żeby czytało się lekko i szybko. Ta książka została mi polecona przez znajomego i zdecydowanie poleciłabym ją dalej.

Cieszę się, że książka wpadła w moje ręce. Napisana przystępnym językiem. Dan Ariely opisuje rezultaty licznych eksperymentów, które zostaną w mojej pamięci na dłużej.

Warto uświadomić sobie ludzką ułomność i własny irracjonalizm. Dużo badań, dużo danych. Polecam.

Interesujaco napisana ksiazka pokazujaca na konkretnych przykladach jak bardzo nasze wyobrazenia o zachowaniach, wyborach moga sue mijac z rzeczywistoscia. Irracjonalnosc jest w nas wbudowana, tak jak emocje - pokazuje autor

Potęga Irracjonalności. Ukryte siły, które wpływają na nasze decyzje.

Tak nam się wydaje, że większość naszych decyzji jest racjonalna, ale czy na pewno nie dajemy się nabrać na pewne sztuczki? Często mamy przekonanie, że wiemy jak postąpić w danych okolicznościach siedząc w spokojnych warunkach w domu z kubkiem herbaty w rękach, a jak przychodzi co do czego jesteśmy...

1 106
  • 2018