Pojedynki wampirów

Okładka książki Pojedynki wampirów Alyxandra Harvey
Okładka książki Pojedynki wampirów
Alyxandra Harvey Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 2) fantasy, science fiction
Kroniki rodu Drake'ów (tom 2)
Blood Feud
Akapit Press
2010-09-30
2010-09-30
wampiry pojedynki kroniki rodu Drake'ów Harvey

Według mnie ta część jest zdecydowanie gorsza od pierwszej i trzeciej, ale niestety trzeba ją przeczytać, żeby szybko przejść do następnej części....

Drugi tom pokochałam bardziej, bo Isabeau jest jedną z moich najbardziej lubianych postaci ( Drake'ów nie da się nie kochać ). Co tu więcej pisać, uwielbiam tą serię i polecam każdemu fanowi wampirów i świata nadnaturalnego. A Logan i Isabeau są jedną z moich ulubionych par. Bardzo polecam, zabawna i z wartościami. Czyta się błyskawicznie.

Na półkach: , , , , , ,

Nie powaliła mnie ta książka, była absolutnie przewidywalna i bardzo infantylna. Postaci wykreowane w książce były całkiem ciekawe, w szczególności Isabeau. Jednak jeżeli myślę o tym, że wydarzenia tej książki działy się w przeciągu niecałego tygodnia to po prostu żal mi tego wszystkiego. Mam wrażenie, że autorka zbyt mocno starała się napisać cokolwiek, byle tylko napisać. Muszę jednak przyznać, że jest to książka zabawna , przy której śmiałam się co kilka stron, ale jednocześnie nie mogłam przez nią przebrnąć, pomimo zaledwie 250 stron. Liczyłam na coś więcej, ale może po prostu już jestem za stara na takie historyjki.

Wojna wampirów, miłość, wojna wampirów, miłość… I tak można, by wymieniać w nieskończoność, gdyż jest to jeden ze schematów serii książek Alyxandry Harvey. Tym razem została nam przedstawiona kolejna para bohaterów – Logan, następny z rodziny Draków i Isabeau, Ogar, który uratował nową królową w poprzednim tomie.
Perypetie naszych bohaterów przebiegają niemal tym samym torem i skupią się głównie na poznawaniu i romansie między dwójką postaci. I muszę tu od razu zaznaczyć, że zawiodłam się na tym tomie. Pierwszy był naprawdę przezabawny i świetnie mi się go czytało, natomiast z „Pojedynkami wampirów” niezwykle się męczyłam. Czasami nie zauważałam, że następuje zmiana narracji, że dany fragment dotyczy już innego zdarzenia, a samych protagonistów nie darzyłam zbyt wielkim szacunkiem.
"- Jesteś jak katarynka - jęknął Logan. - Nie możesz jej uciszyć? - spytał błagalnie brata.
- Jak? - odparł bezradnie Nicholas.
- Pocałuj ją, idioto."
Wątek zemsty, który był jednym z głównych elementów książki, lekko mnie rozczarował. Niby nie spodziewałam się niczego wielkiego, ale uwielbiam zemstę, a ta szykowała się na porywającą. Niestety tak się nie stało.
Pierwszą połowę książki przeczyłam w oka mgnieniu, ale miałam wyraźny problem z drugą częścią. Nie mniej, fani wampirów i młodzieżówek poczują się jak u siebie.

Perypetie naszych bohaterów przebiegają niemal tym samym...

Kolejna część o niesamowitym rodzeństwie, które przez wampirzy gen stają się nieśmiertelni i stawiają czoła niebezpieczeństwu jakie grozi ich rodzinie.
Tym razem na główny plan został wysunięty jeden z braci i to jego perypetie miłosne mamy okazję obserwować. Oczywiście nie ma on tak łatwo i musi pokonać sporo przeszkód, by móc być z ukochaną.
Osobiście uważam, że pierwsza część cyklu jest lepsza, ale "Pojedynki wampirów" nie jest aż taka zła.
Brakuje może humoru, który towarzyszył czytelnikowi w pierwszej części, fabuła też nie jest aż taka porywająca. To co jest wielkim plusem to historia ukochanej Logana, która sięga czasów rewolucyjnej Francji (czyli mojego ulubionego etapu w historii powszechnej). Również lekkość stylu jest tutaj ważna, ponieważ książkę czyta się szybko i przyjemnie.
Stąd moja ocena - 7/10.

Osobiście uważam, że pierwsza...

Rewelacji nie ma ale najważniejsze , że wciąga to bardzo ważne w książkach .

Rewelacji nie ma ale najważniejsze , że wciąga to bardzo ważne w książkach .

Książka opowiada o rodzie wampirów który w przyszłość ma zasiąść na tronie wszystkich wampirów. Jeden z książąt zakochuje się w pomocnicy szamanki z innego gatunku wampirów. Gatunek ten ma dwa rzędy kłów zamiast jednego. Książka bardzo mi się podobała i poleciła bym ją innym do przeczytania.

Część druga przygód braci Drake. Poprzednia bardzo mi sie spodobała więc oczywiście sięgnęłam po drugą. W tym tomie opisane są losy Logana Drake'a i księżniczki Ogarów- Isabeau. Dziewczyna pragnie zemścić się hrabie Greyhavenie a przystojny Drake wyrusza, by jej pomóc.

No, no, no. Bardzo fajne. Dwa zupełnie różne rody wampirów na granicy zgody i nienawiści. Dwoje zakochanych wampirów. Nic tylko siedzieć i czytać. Bardzo gorąco polecam. :)

Jeśli ktoś lubi romas i bitwy to polecam

Jeśli ktoś lubi romas i bitwy to polecam