Żądza krwi

Okładka książki Żądza krwi Alyxandra Harvey
Okładka książki Żądza krwi
Alyxandra Harvey Wydawnictwo: Akapit Press Cykl: Kroniki rodu Drake'ów (tom 3) fantasy, science fiction
Kroniki rodu Drake'ów (tom 3)
Out for Blood
Akapit Press
2011-01-01
2011-01-01
2010-12-01
Julia Chimiak
wampiry kroniki rodu Drake'ów krew fantastyka

Dla mnie lepsza niż pierwsza i druga część, warta przeczytania, szczególnie dla fanów Zmierzchu :) polecam!

Przyjemna,dobra literatura fajnie się czyta.
Mnie wciągnęła,wzruszyła historia niezwykła.
Doskonała lektura.

Przyjemna,dobra literatura fajnie się czyta.
Mnie wciągnęła,wzruszyła historia niezwykła.
Doskonała lektura.

Najlepsza z całej serii. Przy reszcie z wyjątkiem kolejnej części tylko się nudziłam i wierciłam. Marzyłam, aby skończyć. Z "Żądzą krwi" było na odwrót. Sama główna bohaterka Hunter była miłą, nie irytującą dziewczyną. Akcja w internacie była bardzo ciekawa, a nie same ataki hail blair, albo wyjątki znikąd, żeby coś się działo. Sama relacja pomiędzy nią, a Quinnem nie porywała, ale pustością nie świeciła. Za co doceniam autorkę? Nie zawsze robi idealne, kolorowe przyjaźnie, ale są też próby i zwątpienia.

Bohaterowie: 5/10

Akcja:6/10
Sposób pisania autorki: 6/10
Okładka: 5/10
Kreatywność:5/10

Szukałam książki, której jeszcze nie czytałam i znalazłam - "żądzę krwi". Bardzo mi się spodobała i polecam ją każdemu, kto chciałby sięgnąć czegoś, po serii o wampirach "sadze zmierzch". Jest bardzo ciekawa,zawiera w sobie dużo zagadek. Miłość, krew, pragnienie do tego jakaś banda niebieskich potworów. Trzeba je wyeliminować, a każdy wie, że wystarczy jedna taka myśl, jedno działanie, aby dwójka bohaterów do siebie się zbliżyła.

Na półkach: , , , , , ,

Kolejna książka w serii, która nie powaliła mnie fabułą. Totalnie przewidywalna, ale tak jak poprzednie miała całkiem fajnie wykreowanych bohaterów. Może nie do końca jestem fanką Quinna (choć nie mogę powiedzieć, że go nie polubiłam),to Hudson przypadła mi do gustu. Na ocenę tej książki składa się głównie to, że jest mega zabawna i do tych fragmentów chętnie wrócę, ale na pewno nie przeczytam jej ponownie, ponieważ fragmentami dłużyła mi się niemiłosiernie. Pewnie zabiorę się za kolejne części w przyszłości, jednak nie oczekuję od nich wiele.

Całkiem fajna lektura, podobnie z resztą jak dwie pozostałe. Podobają mi się takie zakazane związki którym każdy się sprzeciwia. Żądza krwi staje się coraz silniejsza, i coraz trudniej ją opanować. Bardzo chciałabym przeczytać kolejne części. Bardzo gorąco polecam. :)

Coś, co ponad rok temu urzekło mnie w Kronikach rodu Drake'ów, dziś już straciło swoją moc. Nie jestem pewna, czy będę kontynuowała serię.

Hunter Wild, najlepsza uczennica ostatniej klasy Akademii Helios-Ra, otrzymuje zaproszenie na tajną koronację Heleny Drake. Wtedy po raz pierwszy dostrzega różnicę między wampirami, na które trzeba polować, i tymi, które są przyjaciółmi... a może nawet kimś więcej.
Tymczasem studenci Akademii zaczynają padać ofiarą tajemniczej choroby. Hunter, zdumiona, odkrywa, że tylko oszałamiająco przystojny Quinn Drake może jej pomóc ocalić - wrogą mu - Akademię.
Jak poprzedni tom przyniósł mi ogromny zawód, tak ten mnie zaskoczył. Był oczywiście lekką, przyjemną lekturą do poczytania, aczkolwiek akcja, sposób prowadzenia fabuły, a także potyczki słowne głównych bohaterów spodobały mi się. Brnęłam przez kolejne strony z ogromną ciekawością, gdyż dawniej czytałam tę pozycję, ale za nic nie pamiętał co i kto stoi za tajemnicą, która spowiła akademię łowców.
Niewątpliwie czarnym koniem tytułu były interakcje postaci z poprzednich książek i ich obecność, która sprawiała, iż uśmiech samoistnie pojawiał się na buzi. Lucy, Kieran to bohaterzy, których lubię i szanuję, więc im więcej ich było, tym mocniej wlepiałam wzrok w kartki i czytałam. Także główna para tym razem nie irytowała i była na swój sposób wyjątkowo zabawna. Quinn jako następny Casanova i Hunter będąca spadkobiercą van Hellsinga idealnie do siebie pasowali i ich rozgrywki należały do zabawnych części lektury.
Trudno powiedzieć coś więcej o książce, która ma na celu zapewnić jedynie chwilową rozrywkę. Należy może zaznaczyć, iż powoli zaczyna się także pojawiać wątek przepowiedni, który dotyczy Solange. Widzimy, jak się zmienia, jak ciężko jej jest przystosować się do życia, jako wampir, więc jestem ciekawa, co przyniosą kolejne części.
Polecam. Naprawdę polecam. Nie jest to żadna wybitna pozycja, ale lekko strawna lektura na miły wieczór.

Najlepsza książka o wampirach jaką czytałam!!!

Najlepsza książka o wampirach jaką czytałam!!!

• Wampiry