Rogi

Maciejka Mazan
Ekranizacje:
Rogi (2014)
Horror Diabeł

Okładka książki 15 blizn Ramsey Campbell, Mort Castle, Robert Cichowlas, Stefan Darda, Joe Hill, Dawid Kain, Jack Ketchum, Kazimierz Kyrcz jr, Edward Lee, Graham Masterton, Paweł Paliński, Jacek M. Rostocki, Łukasz Śmigiel, F. Paul Wilson, Aleksandra Zielińska
15 blizn Ramsey Campbell, Mo...
Okładka książki Jest legendą: Antologia w hołdzie Richardowi Mathesonowi Gary Braunbeck, Ramsey Campbell, Nancy A. Collins, Ed Gorman, Joe Hill, Stephen King, Joe R. Lansdale, John Maclay, Richard Matheson, William F. Nolan, John Shirley, Whitley Strieber, F. Paul Wilson
Jest legendą: ... Gary Braunbeck, Ram...

Joe Hill ma znakomity warsztat fabularny. Nic dziwnego, że adaptacje dorównują książkom, proza Hilla to po prostu świetna, zajmująca uwagę i emocje rozrywka. Potrzebujemy więcej tak dobrze napisanych bajek dla dorosłych.

Przeczytałem po obejrzeniu filmu i z miłości do książek ojca. Dzięki temu mam kolejnego pisarza, na którego mogę liczyć.

Książka bardzo dobra, resztą jak i film.

Książka bardzo dobra, resztą jak i film.

Moja ulubiona powieść Joego Hilla.

Moja ulubiona powieść Joego Hilla.

Trauma, dramat zakochanego mężczyzny, żądza zemsty. Przemiana.
Upiory są w każdym z nas.

Trauma, dramat zakochanego mężczyzny, żądza zemsty. Przemiana.
Upiory są w każdym z nas.

Autor wywala się ze wszystkich najlepszych kart na początku powieści, a potem historia się rozłazi. Jest przyzwoicie, aczkolwiek po tak spektakularnym wstępie liczyłem na coś więcej.

Moje pierwsze spotkanie z tym autorem, które uważam za bardzo udane. Syn mistrza grozy bardzo mi przypasował swoim stylem, który jest bardzo podobny do pióra ojca. To dobrze, bo jeżeli S. King odłoży kiedyś maszynę do pisania do futerału to cała nadzieja w J. Hill`u.
Jeżeli chodzi o samą powieść to zapewniła mi pełną rozrywkę. Mamy tutaj wątki sci-fi (fantasy),thrillera, obyczajowe, polityczne, grozy i romansu. Opowieść na długo pozostaje w pamięci. Moim zdaniem dobrze, że wcześniej poznajemy sprawcę morderstwa, później na kartach książki poznajemy jego historię i motywy, które nimi kierowały. Co się stało z głównym bohaterem możemy sobie dopowiedzieć własną wyobraźnią. Trafiony wątek na samym końcu książki, w sytuacji kiedy chyba najbardziej dobre postacie (mające najmniej grzechów na sumieniu) z powieści spotykają się i być może spędzą resztę życia razem. Dobrze koniec mojego grafomaństwa. Polecam! P.S. Czekam na kolejną powieść autora tj. "NOS4A2" ale czytać będę bliżej gwiazdki dla samego klimatu opowieści.

Naprawdę świetna! Coś całkiem nie w moim stylu. Coś, co pochłonęło mnie niesamowicie. Coś, co uświadomiło mi piękne zróżnicowanie literatury. Po prostu polecam :)

Spodobała mi się o wiele bardziej niż na początku przypuszczałem. Mam małe doświadczenie z pisarstwem Joe Hill-a i nie jest ono za dobre, ale tutaj się pozytywnie zaskoczyłem a książka mi przypadła do gustu. Historia ma kilka nie doskonałości a główny bohater średnio daje się lubić ale mimo to książka i tak warta przeczytania.

Ciekawe przedstawienie zemsty. Książka ma dobre tempo jednak pod koniec się nieco nudzi. Zdecydowanie za szybko zostało przedsawione rozwiązanie historii.

• Horror