The Children of Men

Okładka książki The Children of Men autora P.D. James, 9780571342211
Okładka książki The Children of Men
P.D. James Wydawnictwo: Faber & Faber Ekranizacje: Ludzkie dzieci (2006) fantasy, science fiction
292 str. 4 godz. 52 min.
Kategoria:
fantasy, science fiction
Format:
papier
Data wydania:
2008-11-20
Data 1. wydania:
2008-11-20
Liczba stron:
292
Czas czytania
4 godz. 52 min.
Język:
angielski
ISBN:
9780571342211
Ekranizacje:
Ludzkie dzieci (2006)
Średnia ocen

7,0 7,0 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki
Reklama

Kup The Children of Men w ulubionej księgarnii

Porównywarka z najlepszymi ofertami księgarń
W naszej porównywarce znajdziesz książki, e-booki i audiobooki z najpopularniejszych księgarń internetowych. Niektórzy partnerzy przygotowują dla użytkowników naszego serwisu specjalne rabaty, dlatego warto kupować książki przez lubimyczytać.pl.
Oferty są prezentowane w trzech kategoriach: „Oferta dnia” (promocje partnerów),„Polecane księgarnie” (sprawdzeni partnerzy handlowi, z którymi współpracujemy na podstawie umów) oraz „Pozostałe”. W każdej kategorii kolejność prezentacji zależy od ceny produktu przekazanej przez księgarnie lub dostawcę porównywarki.
Lubimyczytać.pl nie prowadzi sprzedaży i nie uczestniczy w procesie zakupowym po przekierowaniu na stronę sklepu. Mimo że dokładamy starań, aby wszystkie linki i informacje były aktualne, nie mamy wpływu na ewentualne nieścisłości cenowe, błędne przekierowania lub zmiany w ofertach księgarni. Jeśli zauważysz nieprawidłowość, prosimy o zgłoszenie jej na adres: admin@lubimyczytac.pl. Dzięki Twojej informacji możemy jeszcze lepiej dbać o jakość działania naszej porównywarki.
Ładowanie Szukamy ofert...

Polecane przez redakcję

Oceny książki The Children of Men

Średnia ocen
7,0 / 10
1 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE o książce The Children of Men

avatar
111
32

Na półkach:

Trudno mi wyrazić opinię o tej książce. Po pierwsze była dość nudna, połowa jest przegadana, a jak już się zacznie akcja to żadna to akcja. Po drugie jej treść jest jak analiza napisana przez psychiatrę. Sucha, monotonna, rzeczowa, bez życia, bez emocji, bez żywych interakcji ludzkich. Wyprana z emocji. Taka se ta klasyka SF, i bardzo mało SF, w zasadzie to postapo. Dość specyficzne postapo. Poza tym jest smutna i dołująca.

Trudno mi wyrazić opinię o tej książce. Po pierwsze była dość nudna, połowa jest przegadana, a jak już się zacznie akcja to żadna to akcja. Po drugie jej treść jest jak analiza napisana przez psychiatrę. Sucha, monotonna, rzeczowa, bez życia, bez emocji, bez żywych interakcji ludzkich. Wyprana z emocji. Taka se ta klasyka SF, i bardzo mało SF, w zasadzie to postapo. Dość...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
134
23

Na półkach:

Do lektury skłoniła mnie wieczorna wizyta na porodówce, zupełnie pustej, ciemnej, cichej, w szpitalu gdzie nie było aktualnie ani jednego noworodka. Wówczas mąż opowiedział mi o filmie, a ja zdecydowałam się zacząć od książki. Przerażająca jest wizja świata, w którym nie ma dzieci i przerażające są skutki, które taki świat za sobą niesie.
Duże wrażenie robi fakt, że napisana została w 1992 roku - wtedy wiele zachowań, które są opisywane prawdopodobnie było zupełnie abstrakcyjnych, czego nie da się powiedzieć o dzisiejszych czasach (choćby temat traktowania zwierząt tak, jak dzieci).
Znając recenzję filmu spodziewałam się czegoś innego, w książce większość treści dotyczy Theo, jego poglądów i relacji z Xanem i zmieniającym się podejściu do Pięciu Ryb. Druga część mówi już o ciąży, pokazuje przemianę bohatera i ukazuje cud życia. Miałam wrażenie, że akcja toczy się bardzo szybko i momentami brakowało mi głębi i analizy bohaterów, szczególnie po dosyć powolnej części pierwszej.
Nie mniej temat przerażająco aktualny, trudny, przerażający. Obyśmy zawsze widzieli w życiu wartość i piękno, jakie dostrzeżono w maleństwie urodzonym 25 lat po ostatnich Omegach.

Do lektury skłoniła mnie wieczorna wizyta na porodówce, zupełnie pustej, ciemnej, cichej, w szpitalu gdzie nie było aktualnie ani jednego noworodka. Wówczas mąż opowiedział mi o filmie, a ja zdecydowałam się zacząć od książki. Przerażająca jest wizja świata, w którym nie ma dzieci i przerażające są skutki, które taki świat za sobą niesie.
Duże wrażenie robi fakt, że...

więcejOznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

avatar
7653
7630

Na półkach:

Nie wciągnęła mnie.

Nie wciągnęła mnie.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Poznaj innych czytelników

806 użytkowników ma tytuł The Children of Men na półkach głównych
  • 407
  • 392
  • 7
145 użytkowników ma tytuł The Children of Men na półkach dodatkowych
  • 111
  • 9
  • 7
  • 5
  • 5
  • 4
  • 4

Inne książki autora

P.D. James
P.D. James
Angielska pisarka, autorka powieści kryminalnych. Wykształcenie zdobyła w Cambridge High School. Od 1949 do 1968 pracowała w państwowej służbie zdrowia jako administrator, a zdobyte doświadczenie pomogło jej stworzyć realistyczne tło powieści Całun dla pielęgniarki, Czarna wieża i Zmysł zabijania. W 1968 rozpoczęła pracę w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, najpierw w wydziale medycyny sądowej, następnie w wydziale policji kryminalnej. W 1979 przeszła na emeryturę. Jest członkiem Królewskiego Towarzystwa Kultury, członkiem zarządu BBC i członkiem zarządu Instytutu Brytyjskiego. Należała do Arts Council, instytucji dotującej działalność kulturalną, i była przewodniczącą literackiej komisji doradczej od 1988 do 1992. Służyła jako sędzia pokoju w Middlesex i w Londynie. P. D. James dwukrotnie zdobyła Silver Dagger Award, nagrodę stowarzyszenia autorów powieści kryminalnych, a w roku 1987 przyznano jej Diamond Dagger Award za całokształt twórczości. W 1983 otrzymała Order Imperium Brytyjskiego i od 1991 jest dożywotnim członkiem Izby Lordów. Od ponad dwudziestu pięciu lat jest wdową, ma dwoje dzieci i pięcioro wnucząt.
Zobacz stronę autora

Czytelnicy tej książki przeczytali również

Cytaty z książki The Children of Men

Więcej
P.D. James Ludzkie dzieci Zobacz więcej
P.D. James Ludzkie dzieci Zobacz więcej
P.D. James Ludzkie dzieci Zobacz więcej
Więcej