Szkoła aniołów

Okładka książki Szkoła aniołów Toni Hill
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Szkoła aniołów
Toni Hill Wydawnictwo: Albatros literatura piękna

Przeczytane 1886 Opinie 583 Oficjalne recenzje 193

Wyróżniona opinia i

Książki 883 Opinie 855

Całkiem spoko.

Faktycznie są gotyckie elementy i klimat nieco zbliżony do Zafona. Akcja nie jest bardzo szybka, ale są pewne zaskoczenia po drodze. Rozwiązanie nie jest oczywiste, od samego początku, gdyż autor powoli odsłania nowe informacje i powiązania.

Całkiem spoko.

Coś tutaj nie zagrało... Niby dość szybko się czyta, ale jednak czegoś brak.

Coś tutaj nie zagrało... Niby dość szybko się czyta, ale jednak czegoś brak.

Zainteresowanych zapraszam do oficjalnej recenzji.

Zainteresowanych zapraszam do oficjalnej recenzji.

Czyta się przyjemnie. Jest klimat. Zgrabnie osadzona w ówczesnych realiach. Ma ta powieść, według mnie bardzo duży atut. Wywołuje po przeczytaniu refleksje, tym samym autor osiąga swój cel. Nieprzepracowanie tramy z dzieciństwa może w wieku dorosłym skutkować nieprzewidywalnym dla otoczenia i siebie samego zachowaniem. Warto się z tą powieścią zapoznać.

Dwie linie czasowe, kilku bohaterów których losy śledzimy i specyficzna narracja. Męczyłam się przy czytaniu, a samo zakończenie rozczarowało. Mało grozy.

Cześć, Kochani! Dziś pragnę podzielić się z Wami moimi wrażeniami po przeczytaniu książki "Szkoła Aniołów" autorstwa Toni Hill. To powieść, która przeniosła mnie w mroczny i tajemniczy świat obsesyjnych emocji, zemsty i ukrytych grzechów.
Historia rozgrywa się w Barcelonie, gdzie młody psychiatra Frederic Mayol wraca po studiach w Wiedniu, uciekając od traum Wielkiej Wojny. Ma podjąć pracę w tajemniczym szpitalu, w którym przeszłość jest śmiertelnie ukrywana. To miejsce kryje mroczne tajemnice związane z dawna istniejącą tu szkołą dla dziewcząt z dobrych domów i tragicznym pożarem, który pozostawił wiele pytań bez odpowiedzi.
Głównym wątkiem książki jest próba odkrycia prawdy o tej przeszłości, a szczególnie tajemniczej dyrektorce szkoły i jej dzienniku, który wpada w ręce Frederica. Jednak Blanca, kobieta, w którą się zakochuje, wyraźnie pragnie, by przeszłość pozostała zakopana. To prowadzi do obsesyjnego dążenia młodego lekarza do odkrycia prawdy, która może okazać się straszniejsza, niż mógł sobie wyobrazić.
Toni Hill mistrzowsko ukazuje napięcie i atmosferę książki, przyciągając czytelnika od pierwszych stron. Jego zdolność do budowania psychologicznych portretów postaci oraz kreowania mrocznych tajemnic jest niezwykle imponująca.
"Szkoła Aniołów" to powieść, która wciąga od pierwszej strony i nie pozwala oderwać się od lektury. Jeśli lubisz książki, które łączą tajemnicę z emocjonalnym głębokim portretem bohaterów, ta pozycja jest dla Ciebie! Polecam ją wszystkim miłośnikom literatury gotyckiej i kryminałów. To naprawdę niezapomniana podróż w mroczne zakamarki ludzkiej psychiki. 📖💀

Recenzja pochodzi z mojego ig @zuziawydro

Dziwna jest ta książka. Historia jest bardzo ciekawa ale sama książka jest rozwlekła (kilka razy zastanawiałam się czy jej nie porzucić) i początkowo mocno przeciętna. Fabuła układa się zgrabnie w dwóch liniach czasu, wydarzenia są dobrze przedstawione ale całość jest nurząca.
Główny wątek: Lekarz psychiatrii odkrywa tajemnicę, która wpływa na jego najbliższych. Choroby psychicznie mieszają się z tajemniczymi zdarzeniami, a morderca nie śpi. Są też wątki feministyczne.
Klimat: jest klimatycznie, trochę strasznie i przygnębiająco.
Postacie: różnorodne, ciekawe, nie czarno-białe.
Akcja dzieje się nieśpiesznie, autor przedstawia wiele wątków, które niestety wprowadzają chaos (i nie wszystkie są potrzebne). Zakończenie jest za to dobrze przemyślane.

Przykuwa uwagę, ale zbyt przekombinowana i rozwlekła. Nietrafiony moim zdaniem pomysł narratora zwracającego się bezpośrednio do czytelnika, jego postać nic nie wnosi do książki. Ogólnie fabuła interesująca, ale mogłaby być lepiej przedstawiona.

Końcówka trochę zawodzi (przekombinowana),ale klimat książki, prowadzona akcja, bohaterowie naprawdę są pierwszorzędne.

Mroczna i zaskakująca - 9/10.

Wyrażenie "powieść gotycka" działa na mnie jak miód na misia Puchatka. UWIELBIAM powieści gotyckie. Nie wiem, ile razy czytałam "Dziwne losy Jane Eyre", czy "Wichrowe wzgórza"! Dlatego tak chętnie sięgnęłam po "Szkołę aniołów", której polecenie widziałam na kanale youtub'owym Wielkiego Buka.

Jak na ironię, okładka - choć piękna - nie kojarzy się wcale z powieścią gotycką. Więcej w niej zmysłowości niż mrocznej aury.

Podoba mi się, że autor nie traktuje czytelnika jak idioty, któremu wszystko trzeba wyłożyć na talerz. Choć finalnie zagadka się wyjaśniła, wiele bohaterów nadal pozostaje z cząstką tajemnicy. Miałam wrażenie, że wiele z aspektów różnych postaci nadal pozostaje nieodkryte...

Przede wszystkim pisarzowi udało się wyprowadzić mnie na manowce, co jest trudne, bo jako czytelniczka kryminałów znam już wiele fabularnych zabiegów. Tym razem zapomniałam, że nie można ufać narracji pierwszoosobowej, a zwłaszcza czyjemuś pamiętnikowi...

Książka z dozą tajemniczości, pełna ciekawych napisach postaci. Świetne zakończenie. Polecam!

Mroczna i zaskakująca - 9/10.

Jak na ironię, okładka - choć piękna - nie kojarzy...

• Przeczytane 2023