Sprawdź, gdzie kończy się las

Okładka książki Sprawdź, gdzie kończy się las Ina Nacht
Okładka książki Sprawdź, gdzie kończy się las
Ina Nacht Wydawnictwo: Stara Szkoła Cykl: Mroczna seria z Kotliny Kłodzkiej (tom 2) kryminał, sensacja, thriller
Mroczna seria z Kotliny Kłodzkiej (tom 2)
Stara Szkoła
2021-06-28
2021-06-28
Sudety Kotlina Kłodzka śledztwo tajemnica zbrodnia psycholog

Po przeczytaniu pierwszej części " Sprawdź, czy ktoś za tobą nie stoi" z wielką ciekawością sięgnęłam po kolejną już część serii i ta okazała się jeszcze lepsza od jej poprzedniczki - bardziej mroczna, podsycając ciekawość jak się skończy. Bardzo ciekawie napisana historia, wartka akcja i naprawdę wciągająca

Mroczny klimat, wciągająca zagadka. Tylko zakończenie mnie rozczarowało, nie tego się spodziewałam.

Niezrównoważona pani psycholog racząca się alkoholem widzi na wiszącym obrazie co wieczór inne szczegóły – ten wątek chyba miał służyć wzmocnieniu efektu grozy, a był niepotrzebny. Wątek kryminalny potraktowany jest również w tej części powierzchownie. Są dwa morderstwa, jest przytłoczona ciężarem winy dziewczyna biorąca udział w grupie wsparcia, wplątany stróż, dziwny ksiądz, bystra dziennikarka... śledztwo do niczego nie prowadzi, a tu nagle boom i wszystko jasne. Autorka uważa, że uniesienie podbródka jest znakiem zaciętości i dumy, a ja myślałam, że tak się spogląda do góry. 😊

Sprawdź, gdzie kończy się las jest to drugi tom z Mrocznej serii z Kotliny Kłodzkiej. Do oddziału dochodzeniowego dołącza profesjonalna psycholog Klementyna Sawicka. Razem z córką przenosi się do jakże sielskiej miejscowości aby odnaleźć ukojenie. Sierżant Karina Maj ponownie mierzy się z wyzwaniem w małej społeczności. Tym razem dochodzi do morderstwa młodej dziewczyny. Czy uda się jej rozwiązać zagadkę? I jak wpłynie na nią jej toksyczny związek?

Książkę czyta się szybko. Historia jest zwarta i ciekawa. Autorka fajnie oddaje klimat małej i zamkniętej społeczności. Dochodzenie do zbrodni jest ciekawe i właśnie takie uczucie towarzyszyło całej lekturze. Intrygująco poruszono wątek autyzmu i sekt religijnych. Całości dopełnia wątek toksycznego związku i na tym się skupie. Ten aspekt wzbudził we mnie najwięcej odczuć. Negatywnych. Wielokrotnie miałam ochotę wejść do tej książki walnąć bohaterkę i powiedzieć jej "Ej, ale co ty, ku**a robisz". Tak samo z antybohaterem, miałam ochotę go zadźgać na wszystkie możliwe sposoby. Dla mnie takie połączenia są niewytłumaczalne i nierealne. Wiem, jest coś takiego jak syndrom sztokholmski, ale no ludzie. To co się tutaj odwala przekroczyło moje najśmielsze oczekiwania. Obłuda, toksyczność i niewytłumaczalność tej relacji jest perełką w tej książce. Bez niej zniknęła by przy wielu podobnych thrillerach. Polecam sięgnąć po tą serie i sprawdzić jak tam wasze nerwy :) Ja tym razem książką nie rzucałam, ale to tylko dlatego, że czytałam na tablecie na Legimi.

Niestety utwierdzam się w przekonaniu, że ta seria nie musiała powstać i nie powinna trafić do mnie jako czytelnika...słabe to jest pod wieloma względami. Intryga kiepska...bohaterowie odpychający, a próby szokowania na siłę mierne. Może być tylko gorzej.

W Kotlinie Kłodzkiej nastała jesień, która przyniosła że sobą wysyp niepokojących zdarzeń. W opuszczonym szpitalu spacerowicz natrafił na zmasakrowane ciało młodej kobiety. Do wykrycia sprawcy zostają przydzieleni policjanci z miejscowej komendy Karina i Aleks. Denatka to dobrze sytuowana singielka, pracownica banku. Ktoś brutalnie poderżnął jej gardło i zostawił na jej ciele rany w kształcie gwiazd.
Policjantom w ustaleniu sprawców pomaga Tamara Sawicka, psycholożka wysłana do Kłodzka w celu usprawnienia działania tamtejszej komendy. Kobieta nie sądziła, że przyjdzie jej się znaleźć w centrum tak strasznych wydarzeń. Na domiar złego jej córka źle znosi przeprowadzkę, a sama Tamara doznaje niepokojących omamów wzrokowych, dotyczących obrazu wiszącego w salonie wynajętego mieszkania.
Śledztwo tymczasem powoli toczy się naprzód. Podejrzenia padają na wyznawców sekty nazywającej siebie Kościołem Odrodzonym. Czy to właśnie tam, pod fasadą świętości czai się bezwzględny morderca?
"Sprawdź, gdzie kończy się las" to druga część mrocznej serii z Kotliny Kłodzkiej i jak poprzednia obfituje w serię brutalnych i niepokojących zdarzeń. Świetnie przemyślana fabuła i zawiła intryga sprawia, że trudno się oderwać od lektury. Autorka fantastycznie odnalowała mroczny klimat Kotliny. Gęsty, duszny i tajemniczy. To książka, która zapada w pamięć i zaraz ma się ochotę sięgnąc po kolejny tom.

Ina Nacht
"Sprawdź, czy ktoś za Tobą nie stoi"
"Sprawdź, gdzie kończy się las"
"Sprawdź, czy już jest jasno"
Trylogia kryminalna. Powieści ciekawe, wartka akcja, niezbyt długie (koło 250 stron) i ciekawie się czyta.
Natomiast ogromny plus książki stanowi poruszona jako wątek poboczny kwestia przemocy wobec kobiet, gwałtu na randce, gróźb, szantażu, uzależnienia.
Bardzo mocne i bardzo realne.
Polecam całą trylogię!

Ina Nacht
"Sprawdź, czy ktoś za Tobą nie stoi"
"Sprawdź, gdzie kończy się las"
"Sprawdź, czy już jest jasno"
Bardzo...

Druga część zaintrygowała mnie bardziej niż pierwsza. Być może to ten audiobook w pierwszej części tak przeszkadzał w odbiorze. Nie jest idealnie, ale jednak wciąga i chce się sprawdzić, co będzie dalej.
Najbardziej mnie nurtuje, co z tymi obrazami jest nie tak?

Najbardziej mnie nurtuje, co z tymi obrazami jest nie tak?

Jak mi się dobrze czytało tę książkę! Druga część mrocznej serii z Kotliny Kłodzkiej jest zdecydowanie lepsza niż pierwsza. Tutaj już czuć zdecydowanie autorki, jeśli można tak powiedzieć.
W fabule jest tak mrocznie, niepokojąco, aż ciężko się oddycha przez tę oblepiającą duszną atmosferę miejsca i wydarzeń. To jest naprawdę dobre! Cała zagadka, śledztwo, charaktery postaci. Karina nadal mnie trochę nie przekonuje, jak na policjantkę jest dość słaba i dała się wplątać w tak chory układ. Jednak ciekawa jestem bardzo co będzie dalej, do czego to wszystko doprowadzi. Pozostały nierozwikłane wątki więc czym prędzej zabieram się za trzecią część.

Co ja moge poiedzieć?Po protu weszłam w do Kotliny Kłodzkiej po raz 2 bo w końcu odważyąłm się sięgnąć po ten tom i nie żałuje ani troche. Dostałam nawet więcej niż oczekiwałam. Historia wartka i wciągająca, jest to ksiązka z tych przez którą płyniemy i nawet nie zauważamy kiedy kończymy jej ostatnie strony. Ja nie wim jakim cudem Ina to robi ale ma w swoim piórze coś co sprawia, że nawet opisy zmasakrowanych ciał czytało mi sie zlekkością, czy też opis relacji Kariny z Aleksem bo niestety ta postać ( postać Aleksa ) dalej nam towarzyszy.
Postacie sa wykreowane wspaniale, aż za dobrze moim zdaniem bo musiałam przestac się chwile z myslą co tunapisaćby nie pisać tylko o tym jak nienawidze Aleksa. Bo jak ktosczytał 1 częśc wie co Aleks zrobił a w tej części robi jeszcze więcej. Jeszcze gorszych rzeczy.

A podsumowując czytajcie bo jak nie to was znajde i zmusze. Co więcej tak nakonic powiem, że sprawa gwiazdowego zabójcy jest bardzo dobrze przemyslana i fascynująca, czysty majstersztyk z tej powieści! Polecam z całego serca

• E-booki

Dodaj cytat z książki Sprawdź, gdzie kończy się las