The Great Gatsby. Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego

2017-01-01
2017-01-01

Tania Książka
bestsellery TaniaKsiazka.pl

klasyk, którego mało kto nie czytał, i pewnie dlatego łatwiej czyta się w oryginale, wspomaganie w postaci słowniczka na marginesach, ćwiczeń, objaśnień gramatycznych, do tego bonusik - książka zawiera kod do bezpłatnego nagrania

Książkę słuchałam w formie audiobooka. Ciekawa historia, chociaż bardzo krótka. Przedstawia postać legendy, która błyszczy i szybko znika.

Dla chcących poczytać klasykę literatury w oryginale. Oraz posłuchać, bo do książki pobrać można gratisowe nagranie. Zrozumienie tekstu ułatwia słowniczek. Są też dodatkowe ćwiczenia i klucz do nich.
Myślę, ze nie należy traktować jednak tej serii jako tylko i wyłącznie materiał do nauki języka. Wyjaśnienia kontekstu historycznego i kulturowego to zdecydowany atut publikacji. Przykładowo możemy przy okazji lektury klasyka dowiedzieć się o co chodzi z określaniem pokrewieństwa ("first cousin once removed" itp) oraz poczytać o prohibicji w USA. Polecam.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Dodaj cytat z książki The Great Gatsby. Wielki Gatsby w wersji do nauki angielskiego