Ojciec chrzestny

Mario Puzo Wydawnictwo: Albatros Cykl: Ojciec Chrzestny (tom 1) Seria: Klasyki Albatrosa kryminał, sensacja, thriller
The Godfather
2021-06-30
Bronisław Zieliński
Klasyki Albatrosa
mafia Ojciec Chrzestny Stany Zjednoczone zemsta rodzina ekranizacja

W tym jednym z nielicznych przypadków wybieram jednak film. Typowo męski styl pisania Puzo nie przypadł mi do gustu.

Arcydzieło.

Znakomita książka. Nie mogłam pozbyć się wrażenia, że Puzo niczego nie wymyślił: że to wszystko wydarzyło się naprawdę., opisał rzeczywiste postaci mafijnego światka i autentyczne wydarzenia. I co ważne: przemoc w tej książce jest sensowna i uzasadniona, prawdziwa jak cała reszta - i może tym bardziej przerażająca. Książka absolutnie genialna.

Od pewnego czasu gustuję głównie w książkach mafijnych. Uważam, że są dla mnie wyśmienitą rozrywką, która zaspokaja moje czytelnicze potrzeby. Zawsze sięgałam raczej po romanse mafijne lecz zdecydowałam się przeczytać klasyk z tego gatunku. I właśnie w taki sposób w moich dłoniach znalazł się „Ojciec Chrzestny”

Puzo w swoim dziele przedstawia nam historię bezwzględnego...

Późno odkryłam twórczość Mario Puzo, nie sądziłam, że opowieść o mafii tak mnie wciągnie. A wciągnęła. Super książka, świetnie napisana, rewelacyjni bohaterowie. I choć z każdej strony wieje brutalnością, to mimo woli kibicuje się "tym złym".

Marlon Brando i Al Pacino mimowolnie stają przed oczami, gdy słuchamy najlepszej w dorobku Autora powieści. Tu Janusz Gajos pozamiatał, zabierając wszystkim zabawki. Darując sobie komentowanie powszechnie znanej historii rodziny Corleone, nie zapominajmy że wszelkie struktury mafijne (zwykle o wiele mniej efektowne), nie tylko sycylijskie, powstają wtedy gdy państwo...

To moja pierwsza książka Puzo - muszę przyznać, że bardzo mnie wciągnęła. Wiele osób zna historię i film, myślę, że więcej nie dodam, niż to, że podoba mi się nad zwyczaj.

Tę książkę się nie czyta. Ją się smakuje.
Tu nie ma co pisać kolejnej opinii. Ją trzeba po prostu przeczytać.

Po tylu latach słuchania o świetniej książce i mistrzowskim filmu zderzyłem się z rzeczywistością. Obraz w głowie wykreowany przy słuchaniu motywu przewodniego i przeświadczeniu o doskonałości książki zniszczył książkę, nieważne jak dobra by była. A była całkiem niezła, zwłaszcza przedstawiając siłę i chłód. Jednak większość książki to opowiadania "ze świata Ojca...

Książka bardzo dobra. Ale ten świat widziany oczami mężczyzn nie jest dla mnie

29 870
    12 370