Sto lat Lenni i Margot

Data 1. wydania:
2021-06-01
Janusz Maćczak
HarperCollins Polska
literatura obyczajowa literatura piękna młodość samotność starość śmiertelna choroba LGBT
A Hundred Years of Lenny and Margot
HarperCollins Polska
literatura piękna
Janusz Maćczak

Książka "Sto lat Lenni i Margot" Marianne Cronin
to niezwykła opowieść o przyjaźni 17-letniej Lenni i 83-letniej Margot
oraz wybranych przez nie same fragmentach ich przeszłości.

Lenni i Margot razem mają 100 lat. Poznały się w szpitalu,
gdzie nieuleczalnie chora Lenni czeka na śmierć,
a stara Margot czeka na poważną operację.

W szpitalnej pracowni plastycznej...

Może się wydawać, że takich historii jest wiele, że każdy z nas już czytał taką książkę i nic nowego ani odkrywczego w niej nie znajdziecie. Nic bardziej mylnego.
Jeśli tak jak ja Wasze jedyne książki ma półce to romans, fantastyka czy thriller i macie ochotę na coś innego, a przy tym niezwykle wartościowego to ta książka jest dla Was idealna.

Pierwsze słowo jakie...

Absolutnie REWELACJA!!! Opisując tą książkę zacytuję jej krótką treść " Niepodobna do żadnej innej, jaką dotąd przeczytałam " - istne Arcydzieło. Wypłakałam przy niej morze łez. Książka wciągnęła mnie od pierwszych - nie stron - a słów. Zawsze mam problem z recenzją książki która wywarła na mnie tak wielkie wrażenie a to dlatego że Chciała bym tak wiele napisać ale w...

Bardzo wzruszająca historia i pomysł na książkę.
Pięknie pokazana definicja przyjaźni, która pokonuje wszystkie bariery, czystej i bezinteresownej o dobrych relacjach, o tym, że czasem zapominamy o tym co w życiu powinno być najważniejsze goniąc za rzeczami doczesnymi. O dobrych relacjach.
Bardzo podobała mi przyjaźń 17- letniej LENNI z 83- letnią Margot i te powroty w...

Spodziewałam się, że tak może się skończyć moje czytanie tej książki-że bez płaczu się nie obejdzie. Nie spodziewałam się jednak, że upłaczę się aż tak. A wszystko zaczęło się całkiem nieźle-oczywiście przeczytałam zapowiedzieć, że jest to historia przyjaźni 17-latki z 82-latką, ale początek był całkiem pogodny, lekki i nawet momentami żartobliwy. W miarę jednak jak...

Piękna historia. Wzruszająca, dobrze napisana. Co za przyjaźń!

• 2021
  • E-booki