Różaniec

Grek Wydawnictwo: Wydawnictwo Poligraf kryminał, sensacja, thriller
Wydawnictwo Poligraf
2021-01-02
2021-01-02

GREK ma wielki talent do pisania książek. Kim był w przeszłości to chyba został za to rozliczony, ale moim zdaniem jako autor książek sprawdza się. Książka wciągnęła mnie od pierwszego rozdziału.
Dla mnie ciekawa i godna polecenia pozycja.

Dla mnie ciekawa i godna polecenia pozycja.

Ciekawa historia, z początku trochę tajemnicza, ale dosyć szybko karty zostały odkryte. Czyta się lekko, akcja jest na tyle dynamiczna, że nie nudzi.

Nie za bardzo rozumiem, dlaczego ta książka ma tak wysokie oceny, a to one zachęciły mnie do jej przeczytania. Ciekawa fabuła, szybka akcja ale styl pisania i dialogi zgrzytają. W tej książce brakowało mi emocji, strachu, napięcia i oczekiwania na to co będzie za chwilę. Miałam wrażenie, że autor wszytko bardzo dokładnie opisuje i wyjaśnia ( również w dialogach) jakby się obawiał, że czytelnik go nie zrozumie. I jeszcze te imiona ...rok 1946, a tu Marcin, Mariusz....

Pomysł sam w sobie naprawdę bardzo ciekawy nie mniej jednak, czytając książkę ciągle miałam wrażenie, że jest ona pozbawiona jakichkolwiek emocji. Napisana w bardzo "suchy" sposób. Ani nie wywołała we mnie strachu ani napięcia. Również postacie zostały przedstawione w bardzo powierzchowny sposób. Tak naprawdę nie wiadomo 'kto, po co i dlaczego". Czekałam na zakończenie, które miało rozwiać moje wątpliwości, ale niestety w mojej opinii autor niewystarczająco opisał/wskazał na to co kierowało poszczególnymi postaciami.

Mimo wszystko uważam, że warto sięgnąć po tę pozycję. Czyta się ją łatwo, a przede wszystko szybko.

,,Różaniec" to mało znana książka, której opis mnie bardzo przyciągnął, ponieważ cała historia dzieje się w powojennej Polsce. Czy nie brzmi to ciekawie? Niestety książka nie do końca mi się podobała. Znalazłam w niej wiele minusów.

Książka opowiada o małym miasteczku, w którym od jakiegoś czasu zaczęły znikać dzieci i młode dziewczyny. W 1946 r. do komisariatu w Wołowie zostaje oddelegowany młody porucznik - Marcin Bury. Zauważa on pewne nieścisłości w pracy milicji. Na ulicy zaczepia go kobieta, która prosi go, aby pomógł jej odnaleźć zaginionego wnuka. Jakiś czas później zostają znalezione jej zwłoki. W tym samym czasie jedno z niemieckich znajdujące się w domu dziecka w klasztorze zostaje zaczepione przez tajemniczego mężczyznę w masce, który wręcza mu różaniec. Czy Marcinowi uda się odnaleźć zaginione dziewczyny oraz dzieci? Co oznacza różaniec pozostawiony na miejscu przestępstwa?

Niestety pierwszą rzeczą, która mnie nieco rozczarowała był styl pisania, który nie do końca do mnie trafił. Opisy życia w tamtych czasach były bardzo ciekawe i dobrze oddawały tamte realia. Główny bohater był interesujący, ale momentami odnosiłam wrażenie, że jest zbyt idealny. Intrygująca była też postać Młodego i Andrzeja, chociaż mam pewien niedosyt, bo uważam, że ich historia nie została wystarczająco opisana.

Klimat powojenny bardzo dobrze dało się wyczuć w książce. I to był zdecydowany atut tej książki. Natomiast uważam, że niektóre wątki zostały bardzo źle potraktowane. Wątek zaginionych dzieci i młodych dziewczyn został opisany ,,po łebkach", nie dostaliśmy wystarczającego wyjaśnienia. Nie wiedzieliśmy również kim były ofiary. Połowę książki stanowiły pościgi za znanymi już mordercami, liczne strzelaniny i morderstwa. Nie obyło się bez trupów, co z czasem zaczęło mnie już przytłaczać i męczyć. Zakończenie książki było oczywiście zaskakujące, ale moim zdaniem bardzo naciągane i niewiarygodne. Miało na celu zszokowanie czytelnika, ale sprawiło tylko, że książka jeszcze mniej mi się podobała. Niestety mogę ją zaliczyć do tegorocznych rozczarowań.

Niesamowita i wciągająca historia. Uwielbiam czytać książki tego autora, kupuje wszystkie, czekam z niecierpliwością na kolejne. Polecam z całego serca.

Bardzo przyjemnie się czytało, ciekawa historia kryminalna, czuć klimat powojenny. Trochę w połowie się zrobił jak na dzikim zachodzie, pojedynki i strzelaniny co totalnie nie pasowało mi do historii.

Nie wiem co ludzi fascynuje w tej książce, niektóre zdania jak w elementarzu,a pisownia... Nie moj styl. Fabuła w porządku, choć niektóre sceny słabo wyszły.

Wciągająca od pierwszej strony,
z niebywałą fabułą, licznymi zwrotami akcji oraz wybitną szczegółowością
i najważniejszym.....Że nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Co tak naprawdę działo się w powojennych Wróblowicach?
Chwyć książkę i przekonaj się :)

Emocje i mocny konkret okraszone niebywałą stylistyką zdań gwarantowane.

Wciągająca od pierwszej strony,
z niebywałą fabułą, licznymi zwrotami akcji oraz wybitną szczegółowością
i najważniejszym.....Że nic nie jest takie, jakim się wydaje.
Co tak naprawdę działo się w powojennych Wróblowicach?
Chwyć książkę i przekonaj się :)

Emocje i mocny konkret okraszone niebywałą stylistyką zdań gwarantowane.

Kolejna książka Greka robi robotę.
Mroczny powojenny klimat Polski powstającej z kolan.
Las który skrywa w sobie wiele tajemnic.
Tajemniczy człowiek z maską na twarzy i różańcem w ręce.
Milicjanci którzy mają wiele twarzy
Oraz uśmiech na twarzy psychopaty.....
Kto jest Twoim przyjacielem? Ilu ludzi musi zostać zabitych w sposób rodem z najgorszych koszmarów, abyś dostrzegł gdzie jest przyjaciel a gdzie wróg? Ile trzewi wyjdzie na zewnątrz nim skończy się ten koszmar? Jesteś pewien że z końcem ostatniego rozdziału.....?

Kolejna książka Greka robi robotę.
Mroczny powojenny klimat Polski powstającej z kolan.
Las który skrywa w sobie wiele tajemnic.
Tajemniczy człowiek z maską na twarzy i różańcem w ręce.
Milicjanci którzy mają wiele twarzy
Oraz uśmiech na twarzy psychopaty.....

• Przeczytane 2024
  • OBSERWACJA