Uwodziciel

Horror Masakra
2021-03-31
2021-03-31
Katarzyna Dyrcz
Literatura amerykańska horror przestępstwa seksualne przestępcy seksualni

Książkę przeczytałam dzieki uprzejmości mojej koleżanki,gdyż ta pozycja nie jest juz nigdzie dostępna.
Jest to książka ciężka,bolesna,tragiczna,niebezpieczna.Trzeba ja przeczytać w ciągu jednego dnia ale zapewniam,że nie da jej się przeczytać na raz....Zapewne na długo zapadnie w pamięci i będzie zatruwać nasze myśli ciągiem niewyobrażalnie okrutnych wydarzeń.

„Uwodziciel ” – Jon Athan
Dzięki uprzejmości koleżanki miałem okazję zapoznać się z tą książką. Grudzień otwieram z mocną książką. Ja przeczytałem tą książkę w około 9 godzin.
To jest książka z gatunku horroru ekstremalnego dla osób pełnoletnich o bardzo mocnych nerwach. Zaczyna się dość niepozornie, bo od ścinania drzewa w grze Minecraft. Jednak to tylko początek dramatu, jaki rozgrywa się na stronach tej książki. "Uwodziciel" to brutalna, sadystyczna powieść o porywaniu dzieci i szukaniu sprawiedliwości na własną rękę. Zawiera drastyczne sceny. Chęć jej lektury należy podjąć na własną odpowiedzialność. O czym jest ta książka?
Pewnego dnia 5-letnia Grace znika. Zrozpaczony ojciec widząc, że policja zbyt wolno rozwiązuje sprawę, postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Za wszelką cenę, nie przebierając w środkach, próbuje odszukać kolejnych przestępców seksualnych, którzy mogą doprowadzić go do jego małej córeczki. Z czasem jego działania stają się brutalne i bezwzględne. Z kochającego męża i ojca, zmienia się w brutalnego człowieka, który sam wymierza karę, za czyny przestępców.
Równolegle obserwujemy jak działa branża pornograficzna, handel dziećmi i poznajemy techniki zwabiania ofiar przez dewiantów. Widzimy jak młode, zupełnie nieświadome i łatwowierne osoby wpadają w ich sidła...Jak za pieniądze można kupić dosłownie wszystko! Tu wkraczamy w świat, którego sobie na co dzień nie uświadamiamy. Oprócz drastycznych scen, które serwuję nam autor. Ważniejsze jest przesłanie tej książki. Powinniśmy zwrócić większą uwagę na to, co robią dzieci, z kim spędzają czas i czy na pewno są bezpieczne... Jak niebezpieczny potrafi być choćby internet! Czy przyjaciele naszych dzieci są na pewno ich przyjaciółmi? To trudne zadanie i nie jesteśmy w stanie ochronić ich przed każdym złem tego świata, ale szczególnie w czasach w jakich żyjemy, gdzie dzieci są często bez naszej opieki, powinniśmy je uświadamiać, że największe zło tkwi w ludziach!
Ja po lekturze czuję się zmasakrowany psychicznie. To jest najbrutalniejsza książka, jaką do tej pory przeczytałem. Na długo zapadnie mi w pamięci.
Moja ocena
mocna 10/10

„Uwodziciel ” – Jon Athan

Pedofilia i zabijanie dzieci to jedne z bardziej odrażających i przerażających zbrodni. Jest to czyn tak odrażający, że władze państw separują tego typy przestępców od reszty osadzonych w więzieniach, by ci ich nie zlinczowali. Jon Athan jeden z mistrzów prozy ekstremalnej postanowił napisać powieść dotykającą tematyki związanej z seksualnymi drapieżnikami polującymi na dzieci. Przygotujcie się na coś a klimatach "Dziewczyny z sąsiedztwa" tylko, że o problemie pedofilii. Zdecydowanie nie jest to proza dla wszystkich i poziom przemocy przytłoczy nawet twardzieli. Nie mniej sama powieść jest rewelacyjna

Andrew McCarthy przyłapuje w parku młodego mężczyznę Zachary'ego Dentona na tym jak ten robi zdjęcie jego 5letniej córce Grace. Po konfrontacji z policją Zacharemu udaje się uniknąć konsekwencji karnych. Zachary nie daje za wygraną i śledzi rodzinę w różnych miejscach: Restauracji, sklepie. Z czasem Grace znika. Poszukiwania policji nie dają rezultatów. Andrew postanawia na własną rękę znaleźć porywacza. W wyniku przeczesywania policyjnych stron z wizerunkami przestępców seksualnych, trafia na trop siatki pedofilskiej. Zrozpaczony ojciec nie cofnie się przed torturami i morderstwami byle uratować dziecko.

Tak prezentuje się fabuła. W książce mamy też krótkie wprowadzenie. Jak pedofile nagabują dzieci, porywają je i co z nimi robią. Od drastycznych, naprawdę drastycznych scen z udziałem dzieci włos jeży się na głowie. Są to, bowiem bestialskie sceny tortur, o jakich można dowiedzieć się oglądając filmy o Guantanamo, czy Północnokoreańskich obozach koncentracyjnych. Pedofile traktują dzieci jak mięso i to czasem nawet dosłownie. Ojciec Grace, gdy zaczyna tropić zboczeńców na własną rękę też zaczyna dopuszczać się brutalnych czasem, bestialskich czynów nie mniej robią one nieco mniejsze wrażenie. Pedofilom ciężko jest współczuć, nawet jak jest się zadeklarowanym przeciwnikiem kary śmierci jak ja. Oczywiście nie popieram samosądów by było jasne. Nie mniej (zabrzmi to trochę okropnie) życie pedofila i życie dziecka, dla mnie się nie równoważą. Więc tortury stosowane przez Andrew jedynie obrzydzają, zdecydowanie mocniejszy wymiar ma tu to zwyrodnialcy robią dzieciom. Wiecie trochę też ma tu moje osobiste podejście do tematu. Prywatnie nie lubię/nienawidzę przemocy wobec dzieci Nawet nie popieram karania (zwłaszcza surowego) nieletnich przestępców. Gdy widzę dziecko skute kajdankami, mam ochotę pójść i zrobić krzywdę policjantom. Więc może dla tego też te motywy wzbudzały we mnie zdecydowanie większe emocje. Dlatego troszkę szkoda, że autor nie poświęcił więcej miejsca pedofilom właśnie. Bo to oni są tu najbardziej przerażający. Są w pewnym sensie jak szaleni naukowcy z Parku jurajskiego ożywiający bezrefleksyjnie w imię nauki dinozaury. Mocne jest też zakończenie, choć tu będzie zgrzyt i mała sugestia dla autorów chcących poruszać taką tematykę. W powieści wszystkie media i wszyscy potępiają działania Andrew reakcja społeczeństwa została uchwycona zbyt czarnobiało. Zawsze, gdy ma miejsce samosąd na pedofilu, czy mordercy dziecka oprócz głosów "nie wolno robić samosądów", "samosądy są złe" zawsze pojawiają się głosy "dobrze zrobił", "zrobiłbym to samo" skrajna prawica, grupy neonazistowskie wykorzystują takie sytuacja do debaty na rzecz zaostrzania prawa i kary śmierci, lub robienia z ludzi dopuszczających się takich czynów bohaterów. Pod newsami na feacebooku o samosądach zawsze ktoś rzuci jakąś swastykę i tekst o Hitlerze, który w ich mniemaniu "widziałby, co robić z pedofilami" itp. Tu taki motyw praktycznie się nie przewija. A szkoda by był by ciekawy kontrast z tego urozmaiciłby opowieść. Jest za to motyw organizacji opowiadających się za normalizacji i legalizacja pedofilii i traktowaniem jej jak orientacji seksualnej i ich podpinania się pod osoby i aktywistów LGBT i to jest u bardzo dobre.

Jeśli chodzi o styl pisania to jest on bardzo dobry. Wszystkie opisy przemocy, mimo że obrzydliwe i powodujące oczopląs od czytania o tym są poprowadzone bezbłędnie, bez przeciągania. Styl Lee czy Ketchuma przyzwyczaił nas, że w horrorze ekstremalnym musi być mnóstwo przekleństw nie tylko w dialogach, ale i opisach. Że styl musi być odrobinę siermiężny. Jeśli komuś to przeszkadzało to tu tego nie ma. Stylowi pisania Johna Athana bliżej do lekkości pióra brytyjskich pisarzy jak Campbell, Masterton, czy Herbert i to jest jak najbardziej spoko.

Rasowa ekstremalna powieść grozy, napisana według najlepszych Ketchumowskich wzorców. John Athan to prawdziwy trzaskasz książek, wydający rocznie nawet kilkanaście pozycji. Jeśli one wszystkie są na takim poziomie jak Uwodziciel to może nimi do woli zasypywać czytelnika. Chcą tego więcej

Dawno żadna powieść nie trzymała mnie tak w napięciu.
Jest krwawo ale nie ma niespodzianki - książka jest wydawnictwa horror masakra. Jeśli to czytelnikowi nie przeszkadza to gorąco polecam - nie do odłożenia nawet na chwile dopóki nie dotrzesz do końca...

Dawno żadna powieść nie trzymała mnie tak w napięciu.

Dawno nie czytałem tak chorego gówna.

Wydawało mi się że po "the pigs" Wade H. Garretta nic juz nie spowoduje takich emocji w ekstremie ale jak widać zawsze może być jeszcze bardziej hardkorowo.

Czytacie na własną odpowiedzialność. To nie jest jakaś popierdówa gdzie bohater z gracją kosiarki ucina głowy a krwi w każdym jest tyle co w cysternie.

"Uwodziciel" to brutalna,sadystyczna powieść o porywaniu dzieci i szukaniu sprawiedliwości na własną rękę.

Gwarantuje wam że możecie czytać ekstreme na tony i być prawdziwymi wyjadaczami w tym temacie, ale nigdy nie będziecie przygotowani na takie opisy tortur małych dzieci.

Nazwa wydawnictwa zobowiązuje. Lektura tylko dla czytelników którzy szukają ciągłego przełamywania tabu w ekstremie.

Niedzielni czytelnicy odbiją się jak piłka plażowa a kilku z takich ludzi z pewnością by autora ukrzyżowało.

Dawno nie czytałem tak chorego gówna.

"Uwodziciel" to...

Ktoś wie gdzie można zakupić tę książkę?

Ktoś wie gdzie można zakupić tę książkę?

Andrew McCarthy zaczyna martwić się o swoją rodzinę po tym, jak przyłapuje w parku młodego mężczyznę, Zachary'ego Dentona, fotografującego jego córkę Grace McCarthy i inne bawiące się dzieci. Ku jego przerażeniu, po konfrontacji z policją Zacharemu udaje się uniknąć konsekwencji. Po niedługim czasie wpada na niego w restauracji, a potem w sklepie. Wie, że ich spotkania nie są przypadkowe. Kiedy Andrew jest przekonany, że dostatecznie chroni swoją rodzinę, Grace nagle znika...
Mimo starań policji nie udaje się wpaść na żaden trop. Andrew postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Zaczyna od szukania przestępców seksualnych w okolicy. Poznaje niekonwencjonalne metody przesłuchań ... Jest gotów zrobić wszystko, by ratować córkę, nieświadomy czystego zła, z którym przyjdzie mu się spotkać podczas poszukiwań. Jest gotów zranić - torturować - każdego, aby chronić rodzinę.
Niech was nie zwiedzie ten dość niewinny opis 😳 Ja po lekturze czuję się zmasakrowana psychicznie. Nasi "Czornyje", "Kościelne" i inni topowi autorzy, których czytam na codzień i bardzo lubię, przy Athanie nie wyszli z przedszkola, jeśli chodzi o stopień masakry i brutalności w książkach. Rzecz traktuje o skrajnej pedofilii i ojcu - mścicielu. Nie wyobrażacie sobie nawet, co taki degenerat może zrobić dziecku. Opis tortur i śmierci dwóch chłopców: 10-latka i 18-miesięcznego chłopczyka, przechodzi wszelkie pojęcie. Sama jestem matką i nie wyobrażam sobie, że coś podobnego mogłoby spotkać moje dzieci. Tym bardziej jestem w stanie zrozumieć tego ojca, który oszalał z rozpaczy po uprowadzeniu córki i z przeciętnego faceta zamienił się w okrutnego mordercę. Mam świadomość, że potwory istnieją naprawdę 😳 Może właśnie teraz gdzieś na świecie cierpi jakieś dziecko; a właściwie - cierpi na pewno, przechodząc niewyobrażalne męki z ręki oprawcy. Wstrząsająca lektura. Jestem pozamiatana na długo, a wiecie doskonale, że ja z tych twardych zawodników i byle co mnie nie rusza. Teraz to chyba powinnam przeczytać jakiś głupawy romans żeby się zresetować 😅🙈 Ekstremalna makabra i ekstremalne odczucia. Książka nie dla wszystkich.
Ocena: 10/10

"Uwodziciel" Jona Athana to brutalna historia z gatunku horroru ekstremalnego. Zaczyna się dość niepozornie, bo od ścinania drzewa w grze Minecraft :) Jednak to tylko początek dramatu, jaki rozgrywa się na stronach tej książki.
Poznajemy rodzinę McCarthy, szczęśliwe małżeństwo z dwójką dzieci. Pewnego dnia znika ich pięcioletnia córeczka Grace. Rodzice robią wszystko, by ją odnaleźć. Gdy działania policji nie przynoszą efektów, zrozpaczony, załamany ojciec postanawia wziąć sprawy w swoje ręce. Za wszelkę cenę, nie przebierając w środkach, próbuje odszukać kolejnych przestępców seksualnych, którzy mogą doprowadzić go do jego małej córeczki. Z czasem jego działania stają się brutalne i bezwzględne. Z kochającego męża i ojca, zmienia się w brutalnego człowieka, który sam wymierza karę, za czyny przestępców.

Uprzedzam, że to mocna i brutalna historia, jednak daje do myślenia. Owszem, znajdziecie tutaj krwawe sceny, obrzydliwe opisy tortur nie tylko drapieżców seksualnych, ale i małych dzieci...Jednak ważniejsze jest przesłanie tej książki. Powinniśmy zwrócić większą uwagę na to, co robią nasze dzieci, z kim spedzają czas i czy na pewno są bezpieczne...Temat jest mi bliski i dobrze wiem, jak niebezpieczny potrafi być choćby internet! Czy przyjaciele naszych dzieci są na pewno ich przyjaciółmi? To trudne zadanie i nie jesteśmy w stanie ochronić ich przed każdym złem tego świata, ale szczególnie w czasach w jakich żyjemy, gdzie dzieci są często bez naszej opieki, powinnismy je uświadamiać, że największe zło tkwi w ludziach!

Bardzo brutalna, jak dla mnie przynajmniej, książka. Brutalna przez to, że opisuje śmierć dzieci. Straszne jest to, że autor na końcu napisał, że w pewnym stopniu "inspirował" się prawdziwymi faktami, że postanowił napisać tą książkę jak przeczytał, że pedofile chcą, aby ich traktowano jako odmienność seksualna jak np geji, że oni te dzieci tak na prawdę bardzo kochają itp. Mając w domu małe dziecko ciężko się czyta takie książki.

Czasami książka działa tak mocno, że trudno o niej zapomnieć nawet długo po odłożeniu na półkę. "Uwodziciel" to pozycja, która głęboko wpływa na psychikę, zatruwa myśli ciągiem niewyobrażalnie okrutnych wydarzeń. Jest to fikcyjna opowieść, wytwór imaginacji przerażający realizmem. Handel dziećmi, branża pornograficzna zaspokajająca potrzeby nawet najbardziej zwyrodniałych klientów, to wszystko ma miejsce w rzeczywistości. Seksualni drapieżcy często  polują na swoje ofiary w internecie, są sprytni i z łatwością potrafią wzbudzić zaufanie w łatwowiernych dzieciach.

Athan w swej powieści przedstawił model idealnej rodziny, a następnie zakłócił ich domowy mir. Odebrał im ukochaną latorośl - pięcioletnią córeczkę. Grace wyglądająca jak mały cherubinek została porwana przez obślizgłego typa pracującego w porno-biznesie. Zrozpaczony ojciec postanowił wziąć sprawy w swoje ręce.
Czas rozpocząć polowanie...

Autor nie skupia się w szczególności na zszokowaniu czytelnia. Stopniowo buduje napięcie i tworzy tło obyczajowe. Wykreowane postacie nie są tylko mięchem przeznaczonym do rozszarpania, flakami latającymi w powietrzu. Targają nimi emocje, mają prywatne rozterki i ulubione potrawy.
Los Grace nie był mi obojętny polubiłam tę delikatną dziewczynkę mającą bzika na punkcie Olafa z "Krainy Lodu". Podobała mi się przemiana Andrew. Łagodny i potulny mężczyzna stał się bezwzględnym katem i dążył po trupach do celu. Obserwowałam jego krwawe poszukiwania i z całego serca mu kibicowałam. Sceny zeznań były brutalne i plastyczne. Sposób w jaki zdesperowany ojciec obchodził się ze zbrodniarzami może niejedną osobę wyprowadzić poza sferę komfortu. We mnie wzbudził pewien niesmak, ale równocześnie czułam satysfakcję. Bogaci bandyci zajmujący się nielegalną produkcją filmów snuff dostali to, na co zasłużyli i to mi się podobało!
Fragmenty opisujące przemoc wobec nieletnich niejednokrotnie zmusiły mnie do odłożenia lektury. Athan jest mistrzem żywych obrazów. Wymyślne tortury pojawiały się przed moimi oczami. Współodczuwałam cierpienie tych małych bohaterów.
Uważam, że "Uwodziciel"  nie jest odpowiednią powieścią dla wrażliwców. Czytelnicy o mocnych nerwach, miłośnicy horroru ekstremalnego będą zachwyceni tym co tutaj się wyprawia, ale jeżeli masz słaby żołądek lepiej odpuść sobie " Uwodziciela".

• Horror
  • Brak?