Bill Gates Wydawnictwo: Agora popularnonaukowa
How to Avoid a Climate Disaster: The Solutions We Have and the Breakthroughs We Need
Data 1. wydania:
2021-01-16
Michał Rogalski
Agora
badania naukowe ekologia emisja zanieczyszczeń książka popularnonaukowa literatura popularnonaukowa non-fiction ochrona przyrody ochrona środowiska skażenie środowiska zanieczyszczanie środowiska zarządzanie środowiskiem Ziemia zmiany klimatyczne
popularnonaukowa
Michał Rogalski

Okładka książki The road ahead Bill Gates, Nathan Myhrvold, Peter Rinearson
6,4
The road ahead Bill Gates, Nathan ...

Najbardziej podoba mi się jak autor wyjaśnia dlaczego WSZYSTKO co nas otacza wpływa negatywnie na nasz klimat i dlaczego nie będzie łatwo opanować zmian klimatycznych, a przesiadka nawet 100% populacji globu do samochodów elektrycznych tylko w nieznacznym stopniu zredukuję emisję CO2, która jest tu kluczowym problemem. Z przedstawionych recept jest faktycznie trochę...

Dla mnie książka Billa Gatesa to ogromna porcja wiedzy! Rzeczowo i bez mydlenia oczu autor pokazuje fakty i próbuje (przynajmniej na stronach ksiażki) rozliczać świat i siebie. Nie pozostawia pytań bez odpowiedzi i to mi się podoba.

Książka, która miała świetne "opakowanie" medialne, która miała być naprawdę ciekawa okazała się przerostem formy nad treścią. Ten wyświechtany slogan oddaje pełnię tej powieści.

Bill Gates od zawsze wzbudzał wiele kontrowersji. Jednak patrząc na jego biografię zasługuje na podziw. Najwiecej krytyki słychac z ust ludzi, którzy nie mają wiedzy ale z natury krytykują. Dla mnie ta ksiażka to przede wszytskim bardzo duza dawka wiedzy nt ocieplenia klimatu. Przystępny język, przejrzyste dane. I naprawde zdałam sobie sprawe, ze każdy moze dać coś od...

Takiej książki brakowało w literaturze. Godna uwagi polecam przeczytać. Dla laików okaże się ogromną dawką wiedzy, a osobom które mają już jakieś pojęcie w tym temacie ją uzupełni. Bill G. wykonał kawał dobrej roboty. Wszystko w książce jest przemyślane. Lektura zmieniła moje podejście do klimatu. Może to głupie ale nie wiedziałam że tak ważne jest to aby w naszych...

Książka jest bardzo interesująca. Zawiera dużo cennych informacji. Nadzwyczajnie podoba mi się jego podejście do powstrzymania katastrofy ekologicznej. Bill G. opisuje zmiany klimatyczne, które już następują. Pożary, nawałnice, huragany będą coraz częściej ze względu na ocieplenie klimatu. Chyba każdy kto przeszedł przez nawałnice czy pożar wie co to znaczy. Autor stara się...

Książka jest extra. Super okładka zwięźle i przemyślanie napisana. Mimo że nie lubię tego gatunku zaliczam ją do jednych z najlepszych w 2021r. . Skłania do refleksji. Abstrakcyjna wydaje się redukcja gazów nawet dla Gatsa do 0, ale nie uważa tego niemożliwym lecz bardzo trudnym do zrealizowania. Co ciekawe przyznaje się do dużej emisji gazów ale zmienił to zaczął kupować...

Na półkach: , , , ,

Kolejna w ostatnim czasie pozycja must read. Dużo się ostatnio mówi o katastrofie klimatycznej - nie tylko na zasadzie wymienienia pojęć w szkole, tj. globalne ocieplenie, dziura ozonowa, kwaśne deszcze - i bardzo dobrze! Bo czym częściej będziemy o tym czytać, tym większa szansa, że coś z tym zrobimy. Pozycja mocno naukowa, szczególnie zainteresuje osoby interesujące się...

Lubię tego typu książki, a ta jest szczególnie przyjemna, bo napisana prostym językiem, bogata w liczne informacje, ale przedstawione w bardzo przystępny sposób. Wiem, ze wielu nie odpowiada autor książki, ale gdyby napisał to ktoś inny to myśle, ze książka zabrałaby dużo więcej pozytywnych opinii, bo jest niezwykle merytoryczna.

• 2021
  • Chcę w prezencie
  • E-book
  • Chcę kupić
  • Rok 2021

Bill Gates Jak ocalić świat od katastrofy klimatycznej. Rozwiązania, które już mamy, zmiany, jakich potrzebujemy Zobacz więcej