Zielona Burza. Część 2

Okładka książki Zielona Burza. Część 2
Philip Reeve Wydawnictwo: Amber Cykl: Żywe maszyny (tom 4.2) fantasy, science fiction
fantasy, science fiction
Żywe maszyny (tom 4.2)
A Darkling Plain
Amber
2020-03-12
2020-03-12

więcej Więcej

Ocena łączna dla Zielonej Burzy - czytałem wersję bez podziału na tomy.

Zwieńczenie historii mocno naciągane. Na dodatek parę wątków bez pomysłu autora. O ile samo uniwersum nadaje się idealnie na dodatkowe historie to mam nadzieję, że będą one dużo bardziej poważne.

Podzielenie "Zielonej burzy" na dwie części, wygląda jak chytry plan wyciągnięcia od czytelników dodatkowej kasy! Część II to cieniutka książeczka, która spokojnie mogłaby stanowić wspaniałe zwieńczenie cyklu. Podsumowując: jako odrębna książka wypada blado, wątki fabularne rozplatane są niedbale i w pośpiechu, przez co emocje z nimi związane bledną. Właśnie dlatego oceniam...

Zakończenie serii genialne !!!
Wycisnęło mi łzy z oczu więc polecam z całego serduszka.

''Epilog'' bardzo dobry, zakończenie historii jednak słabe.

Chyba zamknięcie serii. Ponieważ mimo zamknięcia wielu wątków oraz dość dosłownego epilogu jest miejsce na dodatkowe przygody w tym uniwersum. Ale nie uprzedzajmy wypadków. Tutaj w większości przypadków powracają stare postacie dzięki czemu nawet ktoś kto miał długą przerwę od uniwersum z łatwością się tam odnajdzie. Mimo iż między mieszkańcami miast statycznych oraz...

Udane zakończenie serii, chociaż czy zakończenie definitywne, to tego nigdy nie wiadomo ;) W zasadzie to co napisalem o pierwszej części ostatniego tomu odnosi się również do drugiej części. Nadal jest wartko, ciekawie, autor utrzymuje napięcie i tempo do samego końca. Bardzo polubiłem bohaterów serii i jej zakończenie mnie nie zawiodło.

• 2020
  • Chcę w prezencie