Papierowa dziewczyna

literatura piękna
2020-03-18
Joanna Prądzyńska
miłość suspens pisarz

Ciekawy pomysł na fabułę, książka lekka i przyjemna, z zaskakującym zakończeniem

To jest bardzo kiepska książka. Żałuję czasu, który jej poświęciłam. Piszę to z przykrością, bo nazwisko autora, według milionów czytelników, zapowiadało co najmniej przyzwoitą rozrywkę.
Pomysł na fabułę wydaje się dobry i bardzo nośny, wiele można wtłoczyć w historię o bohaterze literackim, który z kart książki zstępuje w ludzka rzeczywistość, można opowiedzieć o jego...

Bardzo ciekawy pomysł na fabułę, czyta się lekko i szybko.

Książka bardzo nierówna. Do połowy zupełnie przeciętna, nie porywająca, trudno przez tę pierwszą część przebrnąć. Jednak warto! Druga połowa świetna, dynamiczna, liczne zwroty akcji, ciekawe historie i przemyślenia bohaterów. Bardzo podobało mi się zakończenie, zupełnie się takiego nie spodziewałam.

Romantyczna powieść w bardzo spokojnym tonie, sory, że polecę stereotypem ale od razu widać, że pisał to facet - więcej jest opisów niż emocji bohaterów.
Historia miłosna opisana niemalże bez żadnego pocałunku - nie wiem jak to możliwe, a jednak!

Na plus te wszystkie odniesienia do książek: cytaty, księgarnie, antykwariaty, pisarze - fantastycznie się o tym czyta. A na...

Ciekawy pomysł

Rzadko czytam romanse. Jednak wydaje mi się, że „Papierowa dziewczyna” nie jest standardowym przedstawicielem tego gatunku. Książka opowiada o pisarzu Tomie Boyd który odniósł ogromny sukces pisząc bestseller. Problemy osobiste sprawiły że się załamał i przestał pisać. Pewnego dnia, Tom czuje ogromne zdziwienie gdy w jego domu pojawia się postać z napisanej książki. Polecam.

Autor bestsellerowej książki Tom jest świetnie zapowiadającym się pisarzem. Szybko odniósł sukces jednak równie szybko zgasła w nim pasja do pisania. Po dosyć burzliwym związku z Aurore, pianistką światowej sławy, Tom popada w depresję. Pozostawia swoją trylogie niedokończoną. W czasie kiedy przeżywa swój życiowy kryzys po odtrąceniu przez ukochaną, jego przyjaciel Milo...

Przezabawna! Uwielbiam tę intertekstualną grę Musso - nawet jeśli wiele chwytów jest zbyt dosłownych (na przykład historia wędrującej książki), historia jest bardzo "ładna", dowcipna i poruszająca. Lektura, która pozostawia czytelnika z uśmiechem na ustach.

Książka przez cały czas trzymała w napięciu, nie mogłam się doczekać zakończenia, tego czy uda się napisać Tomowi ostatnią część serii książek. Romans który się rozgrywa między głównymi bohaterami, jest spontaniczny i niespodziewany i zdecydowanie namiętny. Bardzo podobała mi się kreacja postaci Billie/ Lilly, kobiety silnej, która na swoim koncie posiada wiele przykrych...

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

3 703