Pewnego dnia

Martyna Tomczak

Oficjalne recenzje i

Where we belong

1018 51 118

Przyjemna, prawdziwa obyczajówka, można trochę posiąpić nosem.

Przyjemna, prawdziwa obyczajówka, można trochę posiąpić nosem.

świetnie napisana książka Oddaje kobiece emocje i ich racje. Wciągnęła mnie . Polecam

Superrr

Superrr

Co to jest za zakończenie?!

Jak zwykle zaczynam od niewłaściwej strony. Zacznę więc jeszcze raz.

Twórczość Emily Giffin nie jest mi tak zupełnie obca, bo dawno, dawno temu czytałam "Sto dni po ślubie". Utkwiła mi w pamięci do dziś. Myślę, że o "Pewnego dnia" też długo nie zapomnę.

Kirby trzy dni po urodzeniu została oddana do adopcji. Jej rodzice nigdy tego przed nią nie ukrywali. Ona i jej siostra były wychowywane jako równe i były kochane jednakowo. W okresie nastoletnim Kirby dostrzega jednak różnice między sobą a swoją adopcyjną rodziną. Poza oczywistym kwestiami wyglądu fizycznego, dziewczyna nie podziela też zainteresowań i poglądów rodziców i siostry. Słabo się uczy, nie odnosi takich sukcesów jak Charlotte i czuje, że sprawia bliskim jedynie zawód. Zastanawia się jak duży wpływ na nią mają ludzie, którzy ją wychowali, a jaki ci, którzy powołali ją do życia i oddali. W dniu osiemnastych urodzin Kirby zgłasza się do agencji adopcyjnej i otrzymuje adres swojej biologicznej matki. Postanawia wyruszyć na poszukiwania swoich korzeni...

"Pewnego dnia" to niebanalna powieść. Temat oklepany jest do granic: para nastolatków, wpadka i najtrudniejsza decyzja w życiu: aborcja czy poród, adopcja czy nastoletnie rodzicielstwo. Jednak uczucia i działania bohaterów nie zawsze odpowiadają schematowi.

No i to zakończenie...

Co to jest za zakończenie?!

Jak zwykle zaczynam od niewłaściwej strony. Zacznę więc jeszcze raz.

Marianna wiedzie spokojne życie, dobra praca, dostatek, mężczyzna, z którym próbuje ułożyć wspólną przyszłość... Ale co się stanie, gdy pewnego dnia do jej drzwi zapuka przeszłość, którą ukrywała 18 lat? Jak pojawienie się córki oddanej do adopcji zmieni jej życie, jej partnera, samej nastolatki? A co z jej biologicznym ojcem? Gdzie jest, co robi, jak zareagowałby na wieść o tym, że ma córkę?

Powieść przyjemna, napisana w dobrym stylu. Dotyka problemu, z którym zmaga się wiele nastoletnich matek, nie gotowych do macierzyństwa. Historię poznajemy naprzemiennie z perspektywy biologicznej matki i córki. Obie skrywają żal, zastanawiają się jak wyglądało by ich życie, gdyby nie doszło do adopcji, gdyby jednak były razem. Powieść bardzo dobra i zdecydowanie polecam.

Ciepła, wzruszająca historia o odkrywaniu prawdy o sobie i rozrachunku z przeszłością.

Emily Giffin nie wychodzi z formy! W książce porusza bardzo trudny temat w bardzo przyjemny i lekki sposób. Strony same się przewracały, nie pozwalając mi odłożyć "Pewnego dnia". Wzruszająca, subtelna, kobieca. Czyli Emily Giffin w swoim najlepszym wydaniu.

Wciągnęła mnie niesamowicie, ciekawa tematyka, poruszyła mnie historia Marianne i Conrada, na początku byłam za Peterem jednak później kibicowałam Konradowi.. piękna opowieść, jednak zakończenie inne niż bym się spodziewała

Główna bohaterka powieści Marianne wiedzie spokojne, ustabilizowane życie. Ma partnera, pracę i właściwie wie jak będzie wyglądało jej życie. Ale pewnego dnia w jej życiu odzywa się przeszłość...Jak zachowa się Marianne , z jakimi emocjami i uczuciami będzie się borykać ? Jakie podejmie decyzje? Powieść bardzo wciąga, jest godna polecenia.

Książka dobra na pewno nie porwała mnie jakoś mocno i jest bardzo dużo takich historii. Opowiada o młodzieńczym pożądaniu i tutaj wynika z tego ciąża, młoda dziewczyna decyduje sie oddać dziecko do adopcji nie mówiąc o tym przyszłemu ojcu. Jak można się domyślić córka odnajduje matkę i ojca i wszystko układa się fajnie. Nie każde zakończenie jest takie słodkie więc takie też muszą być.

więcej Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Video