Złowrogie niebo

Okładka książki Złowrogie niebo
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Ryder Creed (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller

Oficjalne recenzje i

Bestia stworzona przez naturę

784 389 55

[...]
Jeśli uznacie, że jest w tej powieści coś, co brzmi zbyt szaleńczo czy zbyt niewiarygodnie, mogę was zapewnić, że wszystkie opisane tu nieprawdopodobne przypadki, których pisarz może by nie wymyślił, oparte są na faktach. To był jeden z tych wypadków, kiedy moje przygotowania do pracy zdecydowanie przerosły to, co było mi potrzebne. Oglądałam wideo przedstawiające tornada i rozmawiałam z ofiarami. Przeczytałam kilka książek i dziesiątki artykułów na ten temat. Zwykle zapełniam notatkami dwa notatniki. Tym razem miałam ich cztery.
[...]
Maggie wiedziała, że w tak trudnej sytuacji jeden człowiek skupia się wyłącznie na sobie, inny zaś ryzykuje ból od wbitego w ramię kawałka szkła, żeby pomóc bliźniemu. Nie miała prawa nikogo oceniać, ale szybko się przekonała, na kim może polegać, a na kim nie.

Powieści Alex Kava zawsze są podbudowane rzetelną wiedzą psychologiczną, a także znajomością procedur policyjnych, pracy wielu służb niosących pomoc ludności zagrożonych lub nawiedzonych przez niszczycielskie działanie sił natury terenów, co nadaje im jeszcze większą wiarygodność. Chociaż stanowią fikcję literacką, często impulsem do ich napisania stawały się prawdziwe zbrodnie i wydarzenia. W każdej kolejnej stara się Ona poruszać inny, ważki temat, jak na przykład : handel ludźmi, zagrożenie ptasią grypą, lawiny błotne, zatruwanie sprzedawanej nam żywności czy też codzienne zmagania weteranów wojennych. Tak jak w poprzednich częściach tak i tutaj obok Creeda pojawia się moja ulubiona agentka FBI Maggie O’Dell. Niektórzy twierdzą, że przecież ma swoją, równie ciekawą serię, ale mnie akurat jej nigdy dość i jestem wdzięczna Autorce, że zechciała ją i w tej serii umieścić. Może ma to większy sens, którego niektórzy czytelnicy nie dostrzegają 😉
Tym razem też akcja dzieje się wielotorowo i poruszanych jest kilka ciekawych i dodatkowo dość bulwersujących wątków. Oprócz tego dotyczącego sprzedaży zatrutej żywności Autorka skupia się również na niezwykłej zdolności psów do wyszukiwania ofiar katastrof naturalnych, kiedy liczy się każda sekunda. Niektóre z tych opowieści brzmią naprawdę jak cuda. W końcu cała ta seria powstała właśnie na potrzeby uhonorowania właśnie pracy psów ratowników oraz treserów, którzy zajmują się szkleniem takich piesków. Psy to takie cudowne stworzenia, obdarzone tyloma zdolnościami, między innymi potrafią wyczuć burzę, nie tylko zmianę ciśnienia atmosferycznego, czują także ozon z błyskawic w powietrzu oraz inne zapachy związane z tym zjawiskiem atmosferycznym. Przypuszcza się też, że psy są w stanie wyczuć trzęsienie ziemi, zanim do niego dojdzie.
Bardzo ciekawa, wciągająca i pouczająca książka. Autorka jak zwykle stanęła na wysokości zadania i zapewniła czytelnikom doskonała lekturę
GORĄCO POLECAM CAŁY CYKL pt. „RYDER CREED”. TO ŹRÓDŁO RZETELNIE ZEBRANEJ I PRZEKAZANEJ WIEDZY. OGROMNA DAWKA EMOCJI. SPORA SATYSFAKCJA I PRZYJEMNOŚĆ Z CZYTANIA😉

Troszeczkę denerwuje mnie główny bohater. Ale jak tak super się czyta🙂

Troszeczkę denerwuje mnie główny bohater. Ale jak tak super się czyta🙂

Byłaby lepsza bez Maggie O'Dell.

Byłaby lepsza bez Maggie O'Dell.

Kolejna wspólna sprawa tym razem całkiem przypadkowo. Wciągająca już od samego początku.

Jak zwykle udana książka Alex Kava, z bohaterami których zdążyłam już poznać i polubić. Akcja chwilami mrozi krew w żyłach, zaskakuje. Właśnie tego oczekuję od kryminałów i sensacji i jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana

Książkę tej autorki przeczytasz "jednym tchem" jeśli lubisz kryminały

Książkę tej autorki przeczytasz "jednym tchem" jeśli lubisz kryminały

Autorka rozgrzewa się coraz lepsze opowiadanie.

Autorka rozgrzewa się coraz lepsze opowiadanie.

Lubię autorkę, lubię tych bohaterów więc mi się podobało. Nie była to może jej najlepsza powieść ale dobra. Polecam.

Jak zwykle książka super

Jak zwykle książka super

Kolejna książka autorki, kolejna historia Rydera i Maggie. W tej części głównym bohaterem zostało jednak tornado. Morderstwo zeszło na drugi plan. Mimo wszystko podobała mi się ta historia i dobrze mi się ją czytało. Opisy tornada i jaka niszczycielska drzemie w nim siła jest interesujący i nie przeszkadza mi w lekturze, wręcz przeciwnie. Ten tom zdecydowanie różni się od pozostałych, ale warto go również przeczytać.

Video

Video