Złowrogie niebo

Okładka książki Złowrogie niebo Alex Kava
Okładka książki Złowrogie niebo
Alex Kava Wydawnictwo: HarperCollins Polska Cykl: Ryder Creed (tom 5) kryminał, sensacja, thriller
Ryder Creed (tom 5)
Desperate Creed
HarperCollins Polska
2020-06-25
2019-05-30
Katarzyna Ciążyńska

Bestia stworzona przez naturę

ależ tam się dużo dzieje! dla miłośników serii, do "łyknięcia" na raz, nie da się oderwać.

W "Złowrogim niebie" Alex Kavy naprawdę dużo się dzieje! To piąty tom cyklu z Ryderem Creedem i jego psami poszukującymi, no i oczywiście agentką FBI Maggie O’Dell.
Nakłada się tu na siebie kilka historii. Frankie Russo odbiera o 5 nad ranem wideo połączenie od współpracownika, który mówi jej, że wraz z kolegą odkryli zagrażające życiu konsumentów oszustwo znanej i ustosunkowanej firmy produkującej żywność, a następnie... zostaje zabity. Mordercy polują też na nią. Frankie prosi o pomoc przyjaciółkę Hannę, wraz z Ryderem prowadzącą farmę, na której szkolą psy. Ta kontaktuje ją z Maggie i zaprasza do siebie. Na drodze Frankie staje jednak tornado.
Gdy Ryder, Jason i ich psy wyruszają na poszukiwanie jego ofiar, nie podejrzewają, że wkrótce w ich gronie znajdą się także Frankie, Maggie i... oni sami.
Wraz z Hanną na farmie pozostaje cudownie odnaleziona w poprzednim tomie cyklu siostra Rydera - Brodie, która zmaga się że stresem pourazowy, będącym skutkiem wieloletniego uwięzienia i prania mózgu...
Trochę na doczepkę wplotła jeszcze autorka w fabułę historię dziennikarza pogodowego Willisa Deana i jego żony. Opisy ze studia oraz od łowców burz podkręcają tempo akcji, ale od początku zastanawiałem się, jak autorka uzasadni tak dużą obecność tego, bardzo spersonalizowanego wątku. Zrobiła to, ale trochę na siłę.
Pomimo tej wątpliwości, książkę zdecydowanie polecam, a wielbicielom cyklu oraz serii z Maggie w szczególności!
Zapraszam na profil sczytalim na Instagramie.

78/52/2023

78/52/2023

Wciągnęła mnie. Jak to kryminał - chciałam wiedzieć co dalej - choc konstrukcja w stylu widomo kto zabił. Problem czy go złapia i jak do tego dojdzie "ten dobry". Jednak dla relaksu - mim zdaniem dobra i polecam. Kilka dobrze opisanych postaci. Jeden watek siostry uwolnionej - tak nagle z kierunku poddania głosom w głowie, w stronę siły - no nie wiem czy to realne i tu jakby niedosyt historii. Wiem jednak, że to watek z poprzedniej ksiazki. Natomist na plus to że autorka stara się w swoich ksiazkach poruszyć wazne tematy - na tle których dochodzi do zbrodni...w końcu w życiu tez tak jest. Czasem dowiadujemy się późno, czasem wcale, więc trzeba o tym pisać i czytać.

Te książki z Creedem są o tyle fajne, że bardziej przygodowe, aniżeli kryminalne, a już zdecydowanie ten tom. Bardzo fajnie się czytało.
Odnoszę też wrażenie, iż Pani Alex coraz swobodniej czuje się w tej serii.

Odnoszę też wrażenie, iż Pani Alex coraz swobodniej czuje się w tej serii.

[...]
Jeśli uznacie, że jest w tej powieści coś, co brzmi zbyt szaleńczo czy zbyt niewiarygodnie, mogę was zapewnić, że wszystkie opisane tu nieprawdopodobne przypadki, których pisarz może by nie wymyślił, oparte są na faktach. To był jeden z tych wypadków, kiedy moje przygotowania do pracy zdecydowanie przerosły to, co było mi potrzebne. Oglądałam wideo przedstawiające tornada i rozmawiałam z ofiarami. Przeczytałam kilka książek i dziesiątki artykułów na ten temat. Zwykle zapełniam notatkami dwa notatniki. Tym razem miałam ich cztery.
Od Autorki.
[...]
Maggie wiedziała, że w tak trudnej sytuacji jeden człowiek skupia się wyłącznie na sobie, inny zaś ryzykuje ból od wbitego w ramię kawałka szkła, żeby pomóc bliźniemu. Nie miała prawa nikogo oceniać, ale szybko się przekonała, na kim może polegać, a na kim nie.

Bardzo ciekawa, wciągająca i pouczająca książka.
GORĄCO POLECAM CAŁY CYKL pt. „RYDER CREED”. TO ŹRÓDŁO RZETELNIE ZEBRANEJ I PRZEKAZANEJ WIEDZY. OGROMNA DAWKA EMOCJI. SPORA SATYSFAKCJA I PRZYJEMNOŚĆ Z CZYTANIA😉

Troszeczkę denerwuje mnie główny bohater. Ale jak tak super się czyta🙂

Troszeczkę denerwuje mnie główny bohater. Ale jak tak super się czyta🙂

Byłaby lepsza bez Maggie O'Dell.

Byłaby lepsza bez Maggie O'Dell.

Kolejna wspólna sprawa tym razem całkiem przypadkowo. Wciągająca już od samego początku.

Jak zwykle udana książka Alex Kava, z bohaterami których zdążyłam już poznać i polubić. Akcja chwilami mrozi krew w żyłach, zaskakuje. Właśnie tego oczekuję od kryminałów i sensacji i jestem jak najbardziej usatysfakcjonowana

• Alex Kava

Video