Okładka książki Miejsce mojego miłosierdzia i odpoczynku Nadprzyrodzone oświecenia Służebnicy Bożej Kunegundy Siwiec Franciszek Bartkowski, Helena Faustyna Stańczyk
Franciszek BartkowskiHelena Faustyna Stańczyk Wydawnictwo: Wydawnictwo Karmelitów Bosych religia
religia
Wydawnictwo Karmelitów Bosych
2012-01-01
2012-01-01

Książka bardzo podobna w formie do Dzienniczka św. Faustyny czy Świadectwa A. Lenczewskiej, czyli główna część złożona jest prawie wyłącznie ze słów przekazywanych w zdecydowanej większości przez Pana Jezusa oraz Matkę Bożą. Posiada imprimatur.
Sługa Boża Kunegunda Siwiec była prostą, niepiśmienną kobietą. Należała do świeckiego zakonu karmelitańskiego. Zapiski obejmują rozmowy (kierownictwo duchowe) z lat 1942-1955, czyli ostatnie 13 lat życia; a zmarła w wieku 79 lat po ciężkiej, bardzo bolesnej, kilkuletniej chorobie. Czyli część książki (dłuższa, ok. 80%) przypada na zmagania z codziennością, a pozostała na zmagania z cierpieniem.
Tekst jest prosty, a jednak bardzo głęboki w przekazie i bardzo budujący. Wiele fragmentów wprost objaśnia czym jest "drożyna" dziecięctwa duchowego św. Teresy od Dzieciątka Jezus, "najprostsza i najkrótsza droga do nieba". Książka uświadamia jak każdy z nas, choćby był najbardziej "szary", jest dla Pana Boga ważny i jak ogromnie może pomóc w ratowaniu dusz ("Gdy taka dusza ofiaruje swoje cierpienia z moimi cierpieniami, może zbawić miliony dusz").

Doskonała książka, która opowiada o życiorysie świeckiej karmelitance. Osoby, która tak wiele zrobiła dla Stryszawy i nie tylko. Potrzeba, aby poznać tą postać. Polka, karmelitanka, która jest kandydatką na ołtarze Kościoła katolickiego.
Polecam wszystkim, aby zapoznać się z jej historią, która jest bardzo aktualna.
Postać, która rozmawiała z Jezusem, Maryją i innymi świętymi. W niej zawarty jest cały dialog.

Polecam wszystkim, aby zapoznać się z jej historią, która jest bardzo aktualna.
Postać, która rozmawiała z Jezusem, Maryją i innymi...

• W domowej biblioteczce
  • Z polecenia